Skocz do zawartości

Intel core i3 vs AMD Phenom II 965 X4


Recommended Posts

Odpowiedz jest bardzo prosta jesli zamierzasz podkręcać to wybierz amd phenom x4 955be lub 965 be te procesory są do oc ponieważ maja odblokowany mnożnik i dzieki temu podkręcanie jest dziecinnie proste nawet na słabych płytach natomiast jeśli oc nie wchodzi w grę to wybierz intela core i3 może to być 2100lub 2120 .Ja osobiście jednak polecam phenoma x4 955 be świetne i banalnie proste oc nawet na słabej płycie głównej na pewno o wiele lepiej sprawdzi się w takich grach jak Bf3 lub max payne 3 i wielu innych

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to zależy od konkretnej gry, w większości z stokowym taktowaniem i3 jest lepszy (SB,IB) ale po podkręceniu i w grach gdzie wykorzystywane jest więcej rdzeni lepszy jest phenom, ale ma większy pobór energii, starszy proces technologiczny więcej ciepła produkuje, i pytanie czy podkręcasz.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak

miałem phenoma 955 i teraz mam i3 2120

I3 jest znacznie wydajniejniejszy w grach , ma dwa razy mniejszy pobór mocy względem 955 nie mówiąc o OC phenoma.

 

Ma wbudowany układ graficzny wystarczający aby pograć w BF P4F na średnich.

Nie wymaga zmiany chłodzenia w poruwnaniu do 955 w którym boxowe chłodzenie wyje jak holera a u intela jest cichutkie.

 

I do i3 2120 nie potrzeba drogiej płyty wystarczy mu zwykła za 160 zł , a w przypadku phenoma i oc płyta to minimum 300 zł.

 

Dla ścisłości nie jestem fan bojem intela ani amd , mam teraz doświadczenie bo to mój pierwszy procek od intela , wcześniej od 1998 miałem AMD

teraz Tylko INTEL !!!

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

podkręcanie no w przyszłości może a chłodzenie do procka i tak kupię jakieś inne a zasilacz kupie taki Ocz StealthXStream 2 500w ale jakie chłodzenie do amd x4 965 2 mi polecacie ?

Edytowane przez UtiJaux
Link to post
Share on other sites

Wydasz więcej pieniędzy na chłodzenie i na płyte główną.

Procek będzie zżerał dwa razy więcej prądu a wydajność taka sama.

I na co zmienisz w przyszłości na słabszebo X6 albo buldoga ?

Na 1155 wpakujesz odrazu i7 za pare lat.

Link to post
Share on other sites

-Bierz tego phenoma 965 -Sam go posidam od niedawna i jest bardzo wydajnie -jeszcze zrobisz oc i wszystko Ci będzie latać -Nawet się nie zastanawiaj nad tym i3 -bo nie warto się juz w niego pchać...-ja co to i5 a to juz drożyzna...

 

-masz tu link z prockiem -tylko bierz do niego lepsze chlodzenie....a reszte kasy przeznacz na lepszą grafę....

 

http://www.agito.pl/procesor-amd-phenom-ii-x4-965-black-edition-am3-box-81-355480.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jasne ze Phenoma najlepiej 960T bo jesli będziesz mial szczescie to robisz z niego x6 i wtedy to wogole pelnia szczescia, 965 mozna juz kupic za nie cale 400zl i to jest cena bardzo dobra jak za takiego procka, tak jak kolega wyzej w i3 nie oplaca sie pchac absolutnie, a z tym poborem prądu to dajcie spokoj kolega nie odczuje na rachunku miedzy i3 a phenomem, komfort grania na pewno po stronie phenoma ze względu na 4 rdzenie i wysokie oc ktore gry bardzo lubią

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja również jestem za amd. Każda nowa gierka ma apetyt na więcej rdzeni... osobiście posiadam phenoma 970 i bardzo dobrze sobie radzi. A z racji niedawnej wymiany gpu myślę także o zmianie proca, czekam na nowe buldożery lub spadek ceny obecnego fx-8150.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolego jak mozna porownywac Athlona do i3 , Athlony to slabe procki nie nadające sie do grania i bardzo slabe oc, Phenom 965 vs Athlon 635 i Athlon jest bez szans

 

Kolego jak mozna porownywac Athlona do i3 , Athlony to slabe procki nie nadające sie do grania i bardzo slabe oc, Phenom 965 vs Athlon 635 i Athlon jest bez szans

 

i tu masz racje bo na wielu forach mówią że athlony nie są do gier a phenomy są do gier
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolego z jaka grafika pracowal ci ten procek, wykreciles go na 3,7 to miales super hiper sztuke, zazwyczaj 3,4 3,5 to szczyt jego mozliwosci , nie ma sie co ludzic Athlony to nie procki do gier zegary 2,6 brak L3 i slabe oc dyskwalifikuje go w grach, moze on konkurowac co najwyzej z phenomem x3 a oba po oc i Athlon nie przegoni w grach Phenoma x3, a gdzie mu tam do 965 po mocnym oc

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał i3 jeśli masz przyszłościową MOBO lub taką zamierzasz kupić. Zawsze po jakimś czasie będziesz mógł łatwo zrobić upgrade a jeżeli weźmiesz amd to niestety już takiej możliwości nie będzie.

Podstawka AM3+ bedzie kontynuowana przez najblizsze mysle 3 lata, zapowiedziano na nie 2 nowe generacje procesorow, wiec nie gadaj glupot ze nie ma mozliwosci rozbudowy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...