Skocz do zawartości

Moniotor 24" do 900zł


Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam TV Sony 26" ale z racji tego że TV w ogóle nie używam chcę go oddać siostrze a sobie kupić w to miejsce moniotr 24" (nie mniej niż 21,5).

 

Czego oczekuję od monitora żywych barw, ładnej czerni, HDMI (w sumie samo HDMI mi wystarczy), no i oczywiście by z ceną zmieścił się w 1000zł.

 

Fajnie jakby był na matrycy IPS już i by nie miał gigantycznego czasu reakcji. Do czego ? Do filmów i czasem do gier (fajnie jakby dobrze skalował obraz 1360x768 bo na takiej rozdziałce gram zazwyczaj).

 

Jest szansa by moje wymagania zostały spełnione jakimś modelem ?:)

Link to post
Share on other sites

Jest szansa by moje wymagania zostały spełnione jakimś modelem ?

tak, BenQ EW2420

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_ew2420.htm

 

edit: ewentualnie BL2400PT

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1297345519

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dell U2412M odpada bo ma 4xUSB a żadnego HDMI :) mogłoby być odwrotnie.

 

Co do EW2420, podoba mi się, ale jak z jakością matrycy ?(dostaję do niego pilota by filmy z USB odtwarzać czy jest ono tak w innym celu ?)

Poczytałem i wszyscy zgdonie twierdzą że reakcja matrycy jest za wolna do gier, drugi odpada bo nie ma HDMI :(

 

Chyba że istnieje tanie przejście z DisplayPort na HDMI (tak by tanim kosztem wykorzystać przewód HDMI który już posiadam).

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Wyjaśniłem że mam po prostu przewód HDMI dobrej jakości 5m, i nie widzę sensu by wywlać kolejne 100zł tylko po to bym miał inną wtyczkę. Przejściówki chyba po 40zł są więc też wolałbym dołożyć te 40zł do monitora niż kupować kolejny przewód.

Link to post
Share on other sites

No więc raz, kiedyś miałem od groma problemów z DVI (jeden monitor działał dobrze, inny nie) może to kwestia że kupiłem jakiś felerny.

Do tego jak TV ma wejście DVI to będę mógł mu podpiąc tablet by z niego filmy puszczać, bądź podłączyć konsolę PS3 bo czasem lubię pojeżdzić w GT5.

Link to post
Share on other sites

Skoro istanieje tak tania przejściówka to faktycznie, złącze nie ma znaczenia ale:

czy podłaczając tablet przez taką przejściówkę do moniota będę miał na nim też dzwięk ? Jeśli nie to dalej odpada.

Link to post
Share on other sites

Skoro istanieje tak tania przejściówka to faktycznie, złącze nie ma znaczenia ale:

czy podłaczając tablet przez taką przejściówkę do moniota będę miał na nim też dzwięk ? Jeśli nie to dalej odpada.

 

Jak wepniesz na DVI nie będziesz miał dźwięku. Jeśli chodzi o monitor to polecam >iiyama ProLite XB2472HD<. Można go kupić za około 800zł(można też drożej:)). Masz tam wejścia HDMI, DVI itd. Pracuje w FullHD z matrycą VA. Sam z takiego korzystam i jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

"DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre pin'y, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI.[1]"

Ja mam Radeona HD6950 i podłączając przejściówkę DVI-HDMI oraz kabel HDMI, dźwięk w telewizorze był bez żadnych problemów, więc nie wprowadzajcie autora w błąd. W starych kartach graficznych owszem dźwięku może nie przesłać.

Moja rada - bierz tego Della, jest najbardziej funkcjonalny i ma dobrej jakości matryce.

Link to post
Share on other sites

Dell ma DVI ale bez dźwięku bo ma on to złącze wdg standardu a on nie przewiduje tam dźwięku więc odpada. Musi mieć w tym wypadku DVI, chyba że istnieją przejściówki którą wepnę w DisplayPort w Monitorze a z drugiej strony HDMI w cenie do 20zł, jak nie to tylko HDMI musi być.

 

Monitor ciekawy ale znowu te 8ms czyli delikatne smużenie :( Może lepiej brać TN która to ma sporo szybsze matryce ?

Link to post
Share on other sites

Ja mam iiyame 23,6" i jest niesamowity. Za 950zł kupisz 27" i będziesz zadowolony 2 hdmi dvi dsub i od bidy masz głośniczki i wyjscie na słuchawki. Jakość obrazu jest niesamowita a firma jest bardzo renomowana.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Co do skalowania... sam gram gdzieś w 0,78 Mpix. Testowałem DELL'a U2410 (1920x1200, 16:10) w 1024x768, 1120x700, 1280x800, 1232x770 i jak się przyzwyczaisz to można pykać ale mając obok 15" z 1024x768 i CRT wole grac na nich jednak. Jeśli monitor pod gry to może lepiej mniejszy 21,5"... czemu tak? Bo miejsza powierzchnia i mniejszy piksel lepiej oszuka oczy niż większa powierzchnia i większy piksel. Filmom nie zrobi to różnicy. Jedynie kwestia pracy z dokumentami czy w necie będzie bardziej uciążliwa ze względu na ten mniejszy piksel. Tylko nie wiem czy są LCD 21,5" dobrej jakości z IPS...

Link to post
Share on other sites

Świetny. Nie przesadzony design, bardzo użyteczne menu, nie ,odpychające użytkownika. Przede wszystkim matryca IPS w przyzwoitej cenie. Naturalne kolory, zadnej "żarówy". Dobre kąty widzenia. Widoczne srebrzenie- ale to chyba przywara wszystkich e-IPS. W końcu za tą cenę nie można miec wszystkiego. Smużenie? - nie występuje w praktyce. No chyba że ktoś jest jakimś ekstremistą w tej dziedzinie albo ma skłonności do przesady. Daję 4/5 zakładając że produkty na 5 (rewelacyjne) niemalże nie występują. Na pewno nie w tej cenie!!!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...