Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Zakupilem windowsa 7 professional za 78,50£,z tej stronny:

http://www.ebay.co.uk/itm/180909916668?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_934wt_1360

 

Nie jestem pewien ale raczej jest to OEM,chociaz na dolaczonej instrukcji,pisze jeszcze cos o MAR.

Jaka jest roznica miedzy OEM a MAR?

 

Czy jesli padnie moja plyta glowna np.po jakims czasie to czy ten windows bede mogl przetransferowac na inna plyte czy jest on tak jakby dozywotni tylko na jednym komputerze na ktorym go zainstaluje bez mozliwosci transferu jesli np. w przyslosci kupie nowy?

Czy bede mial dostep do updates z microsoftu?z oem wersja?

dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Licencja MAR jest to odnowiona licencja na nośnik z kluczem licenyjnym na system.Oprócz samej płyty z systemem powinieneś kupić także sprzęt na jakim wcześniej był zainstalowany system.OEM przypisany jest do jednej płyty,ale nie robią problemów z aktywacją na innej płycie.Możesz przeprowadzać aktualizacje.

 

Zobacz pod linkiem

 

http://famed.pl/site/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=12

Edytowane przez Vercruysse
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na 100 % nie dam Ci gwarancji że nie będzie problemów z aktywacją.Chociaż ludzie z Microsoftu podobno nie robią problemów z aktywacją.Co najwyżej przeprowadzisz ją telegoniczne gdy nie da normalnie aktywować.

 

Następnie możesz użyć programu do zrobienia kopii plików aktywacyjnych.

Link to post
Share on other sites

oto moja historia korespondencji z sprzedawca z ebay.

 

Hi there.

Is my version of windows 7 professional 64bit,OEM or MAR version?

what the difference between this to?

I understand I won't get support from microsoft,but will i be entitle to download updates form there website as normal retail windows?

thanks

 

 

 

Hi, this version is MAR, the differences are detailed below

 

MAR = Microsoft Authorised Refurbisher.

OEM = Original Equipment Manufacturer.

OEM is available in original Microsoft CD's and OEM branded CD's such as Dell, Acer etc. Genuine Microsoft OEM CD’s are hard to find these days.

 

MAR is very much like original Microsoft OEM software (not OEM branded such as Dell, but original Microsoft hologram disks).

The difference is that OEM is designed to be distributed with a new computer whereas MAR is designed to be distributed with a refurbished computer.

 

OEM and MAR are types of license not types of software; the software is identical to the full retail versions but generally come without the glossy packaging and Micrtosoft do not provide technical support for these products.

 

What we mean by technical support is; suppose you have a problem getting a printer to work, well, Microsoft would not help.

 

In all other ways, Windows Update and service packs etc the product will finction as you expect.

 

If you have never called Microsoft for technical support, the you will notice no difference.

 

 

Hi there.

I build new computer,with new mobo asrock z77extreme4,if mar is for refurbisher computer will i have problem with that on my new machine?

I mean with registering it,or later in next say 4 years when I'm going to upgrade my old machine,change mobo and phone microsoft to reactived windows for me?will that be a problem?what i know with OEM it want be a problem.

I still can buy OEM from amazon for 100£.

 

 

Hi,

As far as I am aware the license is the same as OEM, you can upgrade everything but technically you need a new product key is you change the motherboard, its the same for both OEM and MAR.

 

Installation and activation is exactly the same as an OEM version, just a regular installation as it were, boot from DVD and follow your nose.

 

wydaje mi sie ze jesli zarejestruje tego widowsa to nie bedzie z nim potem problemu,jesli potem bede zminial komputer w pszyszlosci to zadzwonie do microsoftu i poprosze o reaktywacje,czy bedzie to wtedy problem bo mi powiedza ze mam mar a nie oem.chociaz sprzedawca twierdzi ze nie ma duzej roznicy pomiedzy tymi dwoma wersjami.

 

chyba sie z nim zgodze bo jesli mar jest tylko na uzywane to nie dal bym rady go zainstalowac na mojej maszynie,a jak juz go zainstaluje to potem bede postepowal jak w wersji oem

 

mogbys rzucic okiem na moj temat w skladam komputer odnosnie ile zamotowac wentylatorow w obudowie,prosze?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...