Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako że postanowiłem wrócić do korzeni sprzedałem laptopa i postanowiłem złożyć kompa na dłuższy czas, osobiście nigdy się nie bawiłem w OC itp. wiem że proc na pewno ma zablokowany mnożnik, ale zastanawiam się czy przy tej półce cenowej jest sens dokładać na 3770k do którego będę musiał kupić chłodzenie bo nie ma box-a, co się wiąże z dodatkowymi 300zł za proc.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie co do zestawu.

Pragnę nadmienić że obudowa zostaje ta którą wybrałem, zbyt wizualnie i cenowo mi się podoba :)

 

1. Procesor: Core i7-3770 BOX (z coolerem)

2. Płyta główna: Gigabyte GA-Z77-DS3H

3. Pamięci: Corsair Vengeance DDR3 2x4GB 1600MHz CL9, XMP, Blue Heasink

4. Dysk twardy: Seagate Barracuda 3,5" 1TB Sata 600 7200RPM 64MB Cache

5. Napęd DVD: LG SuperMulti SATA DVD+/- x24 kod: GH24NS90 RBBB

6. Czytnik pamięci wew.: Modecom CR-109 wewnętrzny, czarny

7. Karta Graficzna: Palit GeForce GTX 570 Sonic Edition +BF3

8. Obudowa Zalman Z11 Plus ATX

9. Zasilacz OCZ ZS Series 650W 80 plus bronze ATX

 

Wycena powyższego to 4600 i na tyle sklepów w warszawie co się napisałem ten który podał ta cene jest o 400zł mniejsza niż reszta

 

Monitor mam straszny dylemat, chciałbym zamknąć się przy nim w max 750zl :

HP LCD 2311x LED 23''

Philips Monitor 23, 6'' LCD 247E3LHSU

Philips Monitor 23, 6'' LCD 247E3LSU (ten nie ma hdmi)

Link to post
Share on other sites

CPU: i5 2500k go gier / i7 2600k grafika

MOBO: Asrock P67 Pro 3 Gen 3 lub jak SLi / CF to Asrcok Extreme 3 Gen 3

RAM: weź z niższymi radiatorami, ponieważ jak zamontujesz w przyszłości chłodzenie to będą kolidowały

HDD: WD Caviar Blue lub Black, ten co masz też OK

GPU: GTX 670 lub HD 7970

Zasilacz: 550 W wystarczy jak nie zamierzasz robić SLi / CF i podkręcać

Lepiej wziąć 650W na przyszłość pod OC CPU I GPU.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Procesor: INTEL CORE i7-2600K - 3.40 GHz BOX, VGA, s-1155 (1195 zł)

Płyta główna: MSI Z77A-GD55 - ATX, Z77, 4x DDR3, 3x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (660 zł)

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX Genesis Grey (215 zł)

Dysk Twardy: SEAGATE 1 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - ST1000VX000 (375 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE GF GTX 670 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT -GV-N670OC-2GD (1720 zł)

Napęd optyczny: LG GH24NS90 - 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna (67 zł)

Obudowa: ZALMAN Z11 - ATX, bez zasilacza, czarna (225 zł)

Zasilacz: BEQUIET StraightPower E9-600W - 600 W, PFC, 21 dB (420 zł)

 

Całość: 4877 zł

 

 

W przyszłości jakieś chłodzenie na procka i podkręcić.

 

 

Monitor:

http://allegro.pl/monitor-dell-u2212hm-led-ips-full-hd-pivot-usb-i2448614504.html

Link to post
Share on other sites

Glownie do grania + ogladanie filmow ^^

 

procesor wsumie wybralem taki z wzgledu na to że chce mieć kompa na ladny szmat czasu.. nie wiem do czego ostatecznie go uzyje..

 

Karte wybralem troche z oszczednosci :) (daja bf3)

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

No skoro chcesz mieć komputer na dłuższy czas to procesor obowiązkowo musi mieć literkę K chłodzenia wcale nie musisz kupować na początku a nawet jak byś sie zdecydował to spokojnie do rozsądnego oc w granicach 4,2-4,4ghz wystarczy coś w cenie ok 150-200zł

Link to post
Share on other sites

Ok, a jakie chłodzenie do tego i5 jak chciałbym go przetaktować do 4,0 conajmniej?

 

ok pytania nie bylo :) To pytanie jakie chłodzenie polecacie, przyznam że jestem zwolennikiem Zalmana :)

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu aż tak max ile bym go krecił to 4,5 bo tyle pisze kazdy że jest stabilna praca.

 

Do procka się przekonałem doczytałem i widzę że te prawie 400zł więcej na procku, w samych grach nie dałoby mi o wiele więcej wydajności. przy 3770K przy wiedzminie zyskuje tylko 3 klatki na s wiecej .. :/

 

Teraz moje pytanie co jest takiego wspanialego w tym Asrock P67 Pro 3 Gen 3? kosztuje on o ok 200zl wiecej niz plyta mojego pierwszego wyboru.

 

Nadal wsumie nie dostałem rady odnośnie monitora.

Link to post
Share on other sites

Można mieć stabilne 5,0 tylko to zależy od sztuki jaka Ci się trafi, ponieważ nie każdy i5 2500k tak dobrze się kręci.

 

Asrock P67 Pro 3 Gen 3 kosztuje tyle samo co Gigabyte GA-Z77-DS3H.

 

Asrock P67 Pro 3 Gen 3 jest wypróbowaną konstrukcją.

 

Pewnie miałeś na myśli Asrcok Extreme 3 Gen 3, to przede wszystkim obsługa SLi / CF, czyli 2 kart graficznych.

 

W wyborze monitora niestety nie pomogę , zapytaj w tym dziale na pewno Ci ktoś dobrze doradzi:

 

http://forum.benchmark.pl/forum/29-monitory/

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Właśnie doczytałem, i znalazłem tą o której mówiłes, i wsumie w tym sklepi co ja chce kupić kosztuje ta plyta 330zl wiec nie jest droga, tak jak mowie 4,5 to gorny półap jaki wykrece niechce wiecej ryzykowac.

Link to post
Share on other sites

Ok. Ostateczne pytanie odnośnie płyty głównej:

ASRock Z68 EXTREME4 GEN3

ASRock Z77 EXTREME4

 

Którą wybrać, obie sa w tej samej cenie różnica 6 zł, ext.3 niestety sklep gdzie kupuje kompa nie proponuje. Lecz cieszy mnie lepsza wersja układu dźwiękowego przy tych.

 

Proc przyklepane Blacklizard jakbyś z tej strony wskazał mi chłodzenie ewentualnie zastępcze:

http://www.directpc.pl/ch%C5%82odzenie-procesora/h-61335

 

Gość z którym mailuje niestety jest na urlopie i nie mam jak zapytać o dostępność tego co pisałeś wyżej.

 

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny

Link to post
Share on other sites

Wiem już wyczytałem że wsumie nie spelniają swojego założenia.. dlatego chyba przemyślę zakup tej obudowy..

 

http://www.directpc.pl/ch%C5%82odzenie-procesora/uniwersalny-wentylator-enermax-ets-t40-tb-ets-t40-tb/p-c7003038

 

ewentualnie:

 

http://www.directpc.pl/ch%C5%82odzenie-procesora/scythe-ninja-3-cpu-cooler-rev-b-s-2011-775-1155-1156-1366-754-939-am2-am2-am3/p-c3113049

 

czy takie chłodzenie może by, na ta i5?

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

Ok. Ostateczne pytanie odnośnie płyty głównej: ASRock Z68 EXTREME4 GEN3 ASRock Z77 EXTREME4 Którą wybrać, obie sa w tej samej cenie różnica 6 zł, ext.3 niestety sklep gdzie kupuje kompa nie proponuje. Lecz cieszy mnie lepsza wersja układu dźwiękowego przy tych. Proc przyklepane Blacklizard jakbyś z tej strony wskazał mi chłodzenie ewentualnie zastępcze: http://www.directpc.pl/ch%C5%82odzenie-procesora/h-61335 Gość z którym mailuje niestety jest na urlopie i nie mam jak zapytać o dostępność tego co pisałeś wyżej. Byłbym bardzo wdzięczny

ASRock Z77 EXTREME4. Ta jest na nowszym technologicznie chpisecie, chociaż Z68 Extreme 3 Gen 3 też niczego nie brakuje. Jak różnica wynosi zaledwie 6 zł to nie ma co się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

to polec cos w granicy 260zł tylko że potrzebuje z tej strony co podalem bo od nich kupuje

 

Narazie wychodzi mi cos takiego:

 

 

procesor: i5 2700k

płyta: ASRock Z77 EXTREME4

pamięć: Kingston HyperX GENESIS 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

chłodzenie: proc Thermalight Venomuse X + Enermax lub Scythe Ninja 3 CPU Cooler Rev.B

obudowa: AEROCOOL PGS Rs-9 lub ??

monitor: Dell U2312HM 23''

karta graf: Palit GeForce GTX 570 Sonic Edition +BF3

naped: LG GH24NS90

zasilacz: OCZ ZS Series 650W 80 plus bronze ATX

os: MS OEM Windows 7 Home Premium SP1 64bit Polish

dodatek: Modecom CR-109 wewnętrzny

 

Warto powiekszać pamięć do 16gb?

 

sory że tak męcze ale już mi się w bani miesza od tego wszystkiego a wsumie wydając taką kasę nie bardzo się widzi człowiekowi popełnić jakiś głupi błąd

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

Weź i5 2500k zamiast i7 2700k. W grach nie poczujesz różnicy. Dołóż do grafiki.

Karta graficzna: gtx 670 lub hd 7970

 

Warto powiekszać pamięć do 16gb?

Do gier nie ma potrzeby i tak tego nie wykorzystasz.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...