Skocz do zawartości

Karta graficzna do 500zł (Pilnie)


Recommended Posts

Witam,

A więc tak, 2 dni temu moja karta graficzna odmówiła posłuszeństwa (Spaliła się) i chcąc kupić nową nasuwa mi się pytanie co wybrać.., a że znawcą w tym temacie nie jestem, to mam nadzieje że mi coś doradzicie ;] Chodzi mi o coś ze sporą wydajnością żeby sobie pograć w gierki. (( Mój budżet to 500 zł ))

 

 

Płyta głowna : MSI K9N Neo v3

Procesor : AMD Athlon x2 4800+

Zasilacz : FEEL III 350 W

Grafika: GeForce 8600 GTS

Monitor : LG Full HD 27"

 

I jeszcze jedno pytanko, odnośnie tematu.

Mój kolega zaproponował mi używaną Nvidie GTX 275, <- jest to dobra karta ? ((tak wiem że będę musiał wymienić zasilacz bo ten mój tego nie uciągnie))

Link to post
Share on other sites

używka 5770 -300 zł

chieftec 500 W 80+ - 135 zł

+ kw.

 

to Ci najbardziej polecam bo na feel 350 W nie ma sensu kupować wydajniejszych konstrukcji.

 

ewentualnie

http://allegro.pl/asus-hd-6870-directcu-1gb-ddr5-oem-promocja-i2464946452.html plus ten chieftec. jak kiedys wymienisz platforme (płyta procek ram) to będziesz miał już porządną karte

Edytowane przez Ozored
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tu widze:

maksymalnie 9800GT. A to dlatego, że ten procesor jest już stary i słaby; przez to lepsze karty będą się marnować, nie będzie w cale szybciej

Link to post
Share on other sites

Czytając twoją wypowiedz 0_0 jestem w szoku , jak to ,,nie bedzie wcale szybciej" bedzie i to napewno nie tak jak z i5 ale bedzie wydajniej. Procesor lub karta co bardziej odgrywa role to około 60 % karta jak nie wiecej kiedys wymienisz platforme i wsadzisz do nowego komputera karte graficzna i bedzie cacy a na teraz bedzie ok

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ten Feel III radził sobie bez problemów z 8600 GTS to poradzi sobie na pewno z HD 7750. Jeżeli budżet można trochę przekroczyć możesz spróbować kupić i zainstalować HD 7770 bez wymiany PSU.

Ja tu widze: maksymalnie 9800GT.

Po co się pchać w takiego starocia? Karta może i w miarę "wydajna" ale na bank bez gwarancji. Jeżeli będzie miał pecha kupi, pochodzi mu dzień a on wróci do punktu wyjścia z budżetem 300 zł...
Link to post
Share on other sites

Z góry wielkie dzięki wszystkim że tak chętnie pomogliście.

 

A wracając do tematu to będę myślał między tym GTX 550 Ti a HD 7770, + zasilacz chieftec 500 W 80+ , i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie, przez wakacje to mi powinno w zupełności wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale chce po prostu powymieniać te stare graty co tam mam na coś nowszego, procesor chciałem wymienić gdzieś pod koniec lipca, W sumie jak już podjąłem ten temat to od razu mogę zapytać co proponujecie za płyty główne i procki (( Na te rzeczy będę miał około 400-500zł w zależności za ile ram dorwę, ale raczej te 500 ))

I czy jest sens kupować sam procek pod tą płytę co mam ? gniazdo AM2 ;/ czy lepiej płytę też kupić od razu i po kłopocie..

 

Płyta głowna : - - -

Procesor : - - -

Zasilacz : chieftec 500 W 80+

Grafika: GTX 550 Ti / HD 7770 (( raczej GTX będzie ))

Ram: - - -

Monitor : LG Full HD 27"

 

Pytanie jest takie: Co doradzacie zakupić za procesor i płytę (( 500 zł max )) do tego co podałem teraz ?

Edytowane przez Pause
Link to post
Share on other sites

no to jak planujesz zmienić cpu na coś porządniejszego to gpu za 500 zł możesz przemyśleć zakup HD7770 , HD6790 lub HD6850 , pod względem wydajności najlepiej wypada HD6850 , dodatkowo karta charakteryzuje całkiem niskim poborem energii , choć tutaj najlepiej wypada HD7770 ale znowu wydajność ma niższą

 

MSI Radeon HD 6850 1GB 256-bit GDDR5 HDMI&DualDVI / 505 zł

 

MSI RADEON HD6790 1024MB 256bit GDDR5 DVI/HDMI/DP OC / 459 zł

 

XFX Radeon HD 7770 Dual Heatpipe 1GB DDR5 PCI-E BOX / 512 zł

 

 

http://tpucdn.com/reviews/HIS/HD_6790_IceQ_X_Turbo/images/perfrel.gif

 

http://tpucdn.com/reviews/AMD/HD_7770/images/power_maximum.gif

Link to post
Share on other sites

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz większa modernizację (niż wspomnianą na początku wymianę GPU do 500 zł) kup przede wszystkim porządny zasilacz (na forum często przewija się XFX Core 550W) i do tego najlepiej jakąś używkę HD 68xx. Później zbieraj kasę na wymianę reszty platformy, bo 400-500 zł to trochę mało na coś sensownego.

Grafika: GTX 550 Ti / HD 7770 (( raczej GTX będzie ))

Dlaczego tak się upierasz przy tym GTX 550Ti?

A więc tak, 2 dni temu moja karta graficzna odmówiła posłuszeństwa (Spaliła się)

Co się dokładnie stało? Karta wyświetla cokolwiek czy jest całkowity trup? Ma jakieś przepalenia na laminacie?
Link to post
Share on other sites

Tak, chce gdzieś do końca miesiąca wymienić większość "rzeczy" w moim kompie.., ale jak na razie chodzi mi o kartę wraz z zasilaczem, żeby po prostu był na chwilę obecną sprawny, bo laptop mnie wnerwia ;/

 

Ad.1 Nie tam że się uparłem, spodobała mi się ;] (( takie moje głupie rozumowanie )) ale jak już "ken26" przedstawił mi ten wykres to od razu odstąpiłem od tej karty, i tak jak piszecie te HD 6850 będzie mi chyba najbardziej odpowiadać.

 

Ad.2 A więc tak: korzystałem z kompa i po pewnym czasie po prostu go wyłączyłem i poszedłem do kumpla, wracam włączam go a monitor nie reaguje.. z początku myślałem że monitor padł bo system ładował się normalnie..(dźwięk był od uruchamiania) ale podłączyłem lapka pod monitor no i wszystko gra.., więc tego samego dnia dałem kompa do diagnozy żeby sprawdzili co się stało.., koleś tam po 2h dzwoni i mówi że grafa spalona jest ( zadnych szczegółów nie podawał) a na karcie nie widzę żeby było coś po nadpalane.

Ale jak wsadzaliśmy z kumplem to grafe do innego kompa też nie było żadnej reakcji tylko wiatrak z niej kręcił ;p

Edytowane przez Pause
Link to post
Share on other sites

To już nie ma sensu lepiej ją w śmietnik wrzucę..

 

Zamówię ten zasilacz XFX Core 550W i do tego HD6850 i to na razie mi starczy, później jeszcze się odezwę co do wyboru płyty głównej i procka.

Na razie wielkie dzięki za doradzenie. ;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...