Skocz do zawartości

mod do seryjnego chłodzenia referenta HD4870x2


Recommended Posts

http://screenshooter.net/4193360/tabbeio

o to chodzi ?

 

Dobrze rozumiem że problemem jest to że jeden rdzen pokazuje wyzsze taktowanie i napięcie niż drugi ?

bo temperatury to normalne bo powietrze najpierw wlatuje na jeden rdzen a potem cieplejsze leci na drugi.

 

Jak zmienić bios karty?

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

No dokładnie jeden rdzeń ma napięcie i taktowania jakby pracował na 100%. Temperatury w idlu jak z kosmosu dlatego są.

Jaka to dokładnie karta (producent)??

 

A jakie sterowniki masz wgrane??

Link to post
Share on other sites

nie.. temperatury w idle normalne jak na tą kartę. ona się tak grzeje , mam oryginalne sterowniki producenta tzn ze strony amd.

 

dlaczego jeden pracuje jakby był na 100% skoro mają oba po 80 stopni ? jutro pojde zamówic te wentylatory i pastę

 

ps. to jest sapphire hd4870x2

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

To i tak troche wysokie tempy, 80 stopni w spoczynku to bardzo dużo. Jestem ciekaw ile w stressie osiąga.

 

bios do rdzenia master: http://www.techpowerup.com/vgabios/35568/Sapphire.HD4870X2Master.1024.081211.html

bios do rdzenia slave:

http://www.techpowerup.com/vgabios/36732/Sapphire.HD4870X2Slave.1024.081211.html

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Miał takie wysokie bo wentyl byl tylko na 30%.

 

powiedz jak to wgrać?

 

Ja ta karte troche podkręciłem za pomocą AMD overdrive do 790 mhz rdzen i 940 mhz pamięć, po wgraniu tego biosu to podkręcenie zostaje ?to amd overdrive załącza sie tylko jak karta na 100% działa i to jest chyba programowe a nie w biosie ?

 

Pozatym możliwe że to wina starej pasty termoprzewodzącej,karta ma już 3 lata a nigdy nie była otwierana,dlatego ją zmienie i dołoze dwa wentyle.okolo 65-70 stopni w idle to norma dla tej karty więc 88 moze byc winą pasty.

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien że należy zmienić ten ROM ? że to nie zaszkodzi na wydajność, temperaturę ani stabilność? bo nie chcialbym spieprzyć nowiutkiej karty:)

 

 

I co z tym amd overdrive? jak jest teraz ustalone to będzie działać na wyzszym taktowaniu po zmianie czy overdrive przestanie podkręcać ?to jest taki rom jak seryjnie czy jakaś modyfikacja?

 

 

i dlaczego chcesz zmienic rom? z powodu temperatury czy z powodu ze rdzenie mają różne taktowania i napięcia?

Link to post
Share on other sites

i ja pytalem czy po zmianie biosu będzie overdrive działać?

 

wyłączyłem i według GPU-z jeden chodzi według 3d a drugi według 2d wiec tak jak było.Rozumiem że oba powinny mieć ustawienia do 2d?

 

i skoro to są seryjne ustawienia biosu to może warto go wgrać? jak myślisz? zeby oba rdzenie chodziły w 2d.

Link to post
Share on other sites

Overdrive działa zawsze, to tylko podkręcanie. Po zmianie biosu też bedzie działać. Zobacz czy jak wyłączyć overdrive i podkręcisz przez Afterburnera nadal są takie zegary w Idle

Link to post
Share on other sites

ok pobieram, jak będę używał msi to mogę zupełnie wyłączyć to całe ati catalyst center?

 

jest to samo bez zmian,

 

czy ryzykuje czymś zmieniając ten bios?

 

podpowiedz jak zmienić ten bios? bo wgrywam go i mam jego parametry w programie ale nie wiem jak "załadować" go do karty?

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

wszystkie benchmarki widzą to tak jakbym mial dwie karty hd4870 w cross fire wiec chyba jakbym do dwoch osobnych kart wgrywal.

 

Nie mam teraz pradu ale jak bede mial to sprobuje zmienic ten bios.To jest taki jak oryginalnie?

 

 

ps zaraz zamowie te wentyle i paste

Link to post
Share on other sites

Tak, jeśli nic nie robisz w spoczynku i karta nie jest wykorzystywana, coś jest nie tak że takie taktowania ustawia sobie. Nieważne ile karta ma rdzeni - jeśli nic się nie dzieje to nie powinien się załączać tryb zegarów 3d.

Link to post
Share on other sites

ok,prąd wrócił sprobuje przywrócic ten bios.

 

no i padla, system sie zamrozil pare sekund po odpaleniu winflasha. czekalem z 10 min ale kompletne zero reakcji, zrestartowalem bo bo juz nie mialem nic innego do wyboru. Teraz podłączylem monitor do karty zintegrowanej niestety czarny ekran i nic nie widze, pewnie trzeba wyjąć karte zewnętrzną zeby zadziałałą zintegrowana?

 

Co radzicie robic?

 

ok komp wstaje. probować winflashem znowu czy juz nie ryzykowac?

 

edit proboje znowu... i znowu to samo, zwiecha;/

 

System juz stoi ale nie da sie zmienic tego biosu z pomocą winflash ;/ co radzicie?

 

mimo licznych prób nie umiem tego zrobić :( czy to istotne zeby oba rdzenie pracowaly na nizszych taktach w 2d? ten na wyzszych sie przeciez przez to bardziej nie grzeje od tego na nizszych?

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

ale czy to że jeden jest cały czas w taktowaniu dla 3d przeszkadza(pod warunkiem ze ten drugi bez problemu będzie przechodził z taktowania 2d na 3d ) ? bo oba rdzenie mają tą samą temperaturę bo są nieobciążone w 2d więc taktowanie nie wpływa na temperaturę. Czy niesie to za soba jakieś inne negatywne skutki ?

 

Jutro jade odebrać wszystko.

 

Jest potrzebny dodatkowy wentylator 120 ciągnący od spodu powietrze do budy czy nie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...