Skocz do zawartości

Jak karta graficzna do 800 zł ? NOWA


Recommended Posts

Gitgosc bez urazy, ale wprowadzasz niezły zamęt:

1. podajesz na początku budżet 800 zł, który w magiczny sposób rośnie do 1800 zł,

2. przedstawiasz swoją konfigurację, która jak się okazuje leży gdzieś na półce sklepowej,

3. twierdzisz, że 1366 x 768 to Full HD (Full HD to 1920x1080, 1366x768 to HD Ready),

4. piszesz, że Samsung SyncMaster SA300 ma rozdzielczość 1366x768... ja przypuszczam, że ma ma Full HD,

5. "Extreme 4 ma nowszy chipset co daje obsługe wiekszej ilości procesorów i kart na przyszłość" Jakich?? Już dawno po premierze Ivy Bridge i nic nowego mocnego na LGA1155 się nie pojawi - jak kupisz i5 2500k to już go raczej nie wymienisz.... Po co Ci CF/SLI?

6. "... coś czuje że GTX'y bedą lepiej wsłópracowały z i5 2500K" - na czym ta lepsza współpraca miałaby niby polegać?

7. dlaczego upierasz się przy tym OCZ ZT 650 W skoro inni słusznie doradzają w zupełności wystarczający XFX 550W?

Moja propozycja odnośnie GPU (jeśli w grę wchodzą używki): http://forum.benchmark.pl/topic/52094-gigabyte-7870-oc/

Link to post
Share on other sites

Maverick : Pieniądze mam i to na cały zestaw ok. 4500 zł ale zastanawiam sie czy nie przepłacać za karte. Podałem 800 zł bo wiem że na moim monitorze pójdą wszystkie gry na GTX'ie 570 . Ale zaraz tak pomyślałem ze wkrótce zmienie monitor na Full HD i przydałaby sie lepsza karta.

 

O zasilacz sie nie upieram.

 

Monitor zmienie.

 

Swój zestaw mam (ciulowy ale jest)

 

Jeśli twierdzicie ze inna płyta głowna bedzie lepsza to OK.

 

Jestem raczej za zielonymi ale Radeonów nie odrzucam w zadnym wypadku

 

SLI/CF mi nie jest potrzebne bo w/g mnie to bezsens łączyć karty. (wieksze koszty a wydajność nawet mniejsza od pojedynczych dobrych)

Link to post
Share on other sites

Czyli wybieramy moją opcje jak pisałem wcześniej ma się rozumieć :)

 

Zasilacz wez ten XFX 550w

Płyte główną tą zaoszczędzisz kasy jak pisałem wcześniej i również jest fajna do oc itp. ASROCK P67 PRO B3

Edytowane przez xnn123
Link to post
Share on other sites

Wiem ze im wiecej tym lepiej ale czy 40 FPS'ów to bardzo płynna gra ?

 

a na moim monitorze 1366 x 768 GTX 570 uciągnie wszystkie najnowsze gry 2012 roku ?

 

Na najwiekszych ustawieniach jakie są możliwe oczywiście ?

Link to post
Share on other sites

6870 będzie wystarczająca a najtańszy model to 650 złoty od ASUSa DirectCu wersja, Gigabyte Windforce 3X okolo 720.

Jeśli chodzi o stajnie NV to proponuje MSI GTX560Ti z TwinFrozr :) okolo 820 pln

 

Zlituj co mają cale do rozdzielczosci / hz ?

 

Niektore monitory/TV maja mozliwosc FullHD tylko przy 30Hz

Link to post
Share on other sites

Zlituj co mają cale do rozdzielczosci / hz ?

Całkiem sporo... wraz ze wzrostem fizycznych rozmiarów matrycy (którą mierzymy właśnie w calach) rośnie prawdopodobieństwo, że monitor będzie miał wyższą rozdzielczość.

Edytowane przez maverick777
Link to post
Share on other sites

Masz 2 wyjścia. Pierwsze to kupujesz 7850 na "zapas" pod nowy monitor a jak nawet nie zmienisz to na takiej rozdzielczości będziesz mógł grać kilka lat. Drugie kupujesz słabszą kartę graficzną odpowiednią pod tą rozdzielczość, ale starczy na mniej.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj karty tzw. "przyszłościowej" bo taka w zasadzie nie istnieje. Kup kartę o najlepszym stosunku cena/wydajność, pozwalającą na rozgrywkę w rozdzielczości, którą podałeś. Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na wybór może być: pobór prądu, podatność na podkręcanie, dostępność konstrukcji niereferencyjnych... Zasadnicze pytanie: czy w grę wchodzi sprzęt używany?

Link to post
Share on other sites

Mówiłem ze najbardziej opłacalne GPU na rynku to obecnie GTX560TI MSI TF2

830 zł w sklepie wydajność podobna do stockowego gtx'a 570 czego chcieć więcej , a w dodatku masz teraz gratis alan wake do każdego GTX'a 560TI zakupionego w morele.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...