Skocz do zawartości

Zmniejszenie temperatur


Recommended Posts

Witam, Chcialbym sie zwrocic do Was z prosba o doradzenie w sprawie zmniejszenia temperatur podzespolow na lato.

Komputer ma 3lata i jedynie co bylo dbane o kurz, pasty sa standardowe(patrzalem ostatnio na procek i resztki wysuszonej substancji zostaly).

Nic nie podkrecane ani nie podmieniane, boxowe.

Chcialbym zrzucic troche stopni lecz sie waham w kilka kierunkow;

-zmienic paste procesora,karty,mostkow na nowa- tu wahanie STG2/MX-2/MX-4 -doradzcie i czy wgle mozna zmienic na mostkach?

-obudowa-warto zmieniac? mam jakas takeme na bocznej klapie zamontuje moze 120mm a tak to stoi bez klapy

-coolery- do procesora mysle ze nie ma sensu brac czegos za 50zl? lepiej chyba dozbierac 160zl na hr-02? zostalby na lata , narazie mam s775 ale macho jest tez pod 1155 na ktore w przyszlosci zapewne sie przerzuce

 

ale co z karta? pod obciazeniem dochodzi do 75-80stopni

czy sama pasta pomoze na stan obecny choc po 5 stopni na podzespol?

chce pozniej robic jakies OC;]

 

to ss hw-monitor w stanie prawie normalnym

http://zapodaj.net/images/2075a8b1f066f.jpg

Edytowane przez banan1994554
Link to post
Share on other sites

można wymieniać paste na mostkach, sam to robiłem . STG-2 to porządna pasta. Wymiana pasty wszędzie na pewno obniży tempretatury jeśli obecnie są standardowe.

 

Dodatkowo cooler to spokojnie na lata starczy spc fortris/zalman performa/thermaltake contac 29 bp. ale to wydatek 120-150 zł.

 

Co do obudowy to jeśli jest mało przewiewna i ciasna to zwiększa to temperatura. Minimum przewiewnej obudowy to

 

SPC brutus bt-410

 

procka możesz kręcić ale kręcenie karty dużej wydajności nie przyniesie.

 

Sam miałem 8600 gt na chłodzeniu pasywnym ale w brutusku ze stockowymi wiatrakami miałem w idle 45 stopni około. Myśle że jak masz jakąś słabą bude to zmiana na brutusa pomoże. możesz dodatkowo dołożyć 2 wiatraki i będzie cacy ; )

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

hmm a czytalem ze MX-2 lepiej, co na to powiecie? wydajnosc jest niewielka roznica na + dla MX-2 a roznica to ok 0.5-1stopien

roznia sie cenowo o 5zl. masowo i latwoscia aplikacji, oczywiscie wszystko na+ dla MX-2

 

A tak jak myslicie, na boxowym narazie podkrecac proca? Jesli paste zmienie.

Czy lepiej zmienic cooler

 

A ii do coolera to lepiej to co podales, czy tego Macho hr-02, wiem ze to ok 170zl, ale lepszy niz wodne za 250-300;]

Obudowa moja nie ma sie co rowna z brutusem 310;] 410 jest jeszcze nieco lepszy, ale zmienie ja niebawem

Link to post
Share on other sites

Sama zmiana pasty na procu na wiele się nie zda jeśli zostaniesz na boxowym chłodzeniu, zwłaszcza, że ten procesor można pod 3,6 - 3,8 GHz wykręcić, a wtedy się robi już na prawdę ciepło. Macho jest jednym z lepszych coolerów powietrznych więc mógłbyś brać tylko kwestia czy wejdzie do obudowy, bo czasem ludzie zapominają, że to duże i nie ma siły nie wchodzi ;) możesz też szukać jakiejś używki Scythe Mugen, wyjdzie taniej, a nawet pierwsza wersja spisuje się całkiem dobrze. U mnie z moją podkręconą grzałką radzi sobie rewelacyjnie :)

Edytowane przez MatiQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gdyby nie wszedl to zmienilbym odrazu odbudowe;]

ja sobie tak mysle o OC do ok 3.5 by pracowal w normalnych temperaturach

takie 2x2,53 nie jest zle, ale przy wiekszych operacjach troche zaczyna zamulac

a jaka orientacyjna cena twego chlodzenia bo na allegro tak patrze to srednio 160+ sa;]

Link to post
Share on other sites

50 stopni bez obciążenia to jest dużo na boxie i jak zaczyna zamulać to znak, żeby sobie odpuścić na tym OC. Ja dałem 93 zł z przesyłką. Właśnie widzę, że nikt teraz nie sprzedaje tego starszego chłodzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ehh, jak tak na to wszystko patrze w cenach 100-120 to wolalbym dodac te 50zl do hr-02

moze i lepiej tak zrobic?

poczekac pol miecha kupic zasilacz bo mam TakeMe 400W na cos lepszego + hr-02

wyjdzie mnie to ok 250zl mysle, ale powinienem OC takiego proca na lajcie wyciagnac z tym chlodzeniem na 3,5?

 

Chyba ze ktos wie moze czy na tym zasilaczu+ chlodzenie w okolicy 50zl jak np 912 da rade utrzymac e7200 w przynajmniej 3.0?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej. Ja zmieniłem swojego contaca 29BP na hr-02 (macho) i różni te chłodzenia conajmniej jedna klasa wydajności. Zdecydowanie polecam bo takie wielkie powietrzne chłodzenie starczy Ci też na następną platformę. Co do pasty to zdecydowanie polecę MX-2 której sam używam. Tubka jest spora i starczy na sporo aplikacji.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...