Skocz do zawartości

Worklog by Anoizmrox


Recommended Posts

Otóż 4 dni temu przyszedł mój HAF X, który miał za zadanie zastąpić Brutus'a 410 i tak się więc stało.

 

Na początku chcę zwrócić uwagę na rozmiary HAF'a X. Jest on o prawię połowę większy niż Brutus, a jego jedna boczna ściana waży tyle co cały Brutus bez niczego w środku.

 

Front jest taki jak powinien. Na górze frontu mamy standardowy przycisk Power i Reset i wyłącznik podświetlenia wentylatora. Znajdziemy na nim 2 porty USB 3.0, 2 porty USB 2.0, port FireWare, złącze e-SATA i standardowe wejście jack 3.5 na mikrofon i słuchawki. Znajdziemy też 4 sloty 5.25 na kontrolery obrotów/rezerwuary/napędy optyczne. Na uwagę zasługuję też podświetlany wentylator typu 230mm wiejący na dyski. Oprócz tego mamy 2 miejsca gdzie można zainstalować dyski w trybie Hot-Swap.

 

Panel boczny robi na mnie duże wrażenie. Jego wypukła budowa powoduję, że jest jeszcze więcej miejsca na aranżację okablowania.

 

Na panelu roboczym znajdziemy wentylator typu 200mm wiejący na GPU i okno w kształcie odwróconej litery L

 

W środku jest ogrom miejsca. W Brutusie 410 musiałem się nieźle namęczyć, żeby założyć wentylator na Performę. Znajdziemy tutaj zainstalowaną już piwniczkę, Instalacja dysków i napędów jest bez narzędziowa.

 

Zdjęcia:

 

http://imageshack.us/g/803/20120701171703.jpg/

Planuję kupić czarne oploty, przedłużki i 2 paski ledowe/katody czerwone.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://img862.imageshack.us/img862/7238/20120701174743.jpg

 

Na razie tylko ten najważniejszy ;p Reszta to bardziej review niż coś do moddingu.

Edytowane przez Anoizmrox
Link to post
Share on other sites

wywal koszyk na dyski.

Dysk wsadź pod napęd DVD.

Koniecznie przedłużki, czarne lub czarno-czerwone.

Wszystkie kable za tackę.

Oploty na kable sygnałowe SATA.

Oplot na kabel audio /przód/ na kabelki USB

Wywal te kabelki z za koszyków / chyba od wentyla /

 

No już masz co robić :D;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak by zabudował całość od boku i od góry to tak, ale jak piszę - co mu to da ? Tyle, że zasiłkę ukryje bo kable do płyty i tak musi tamtędy od dołu wyprowadzić.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Wiesz to też zależy, bo mam tego śmierdzącego corsaira to mógłbym go chcieć schować, ale jakbym tam wstawił platimaxa lub seasonic platinum 1000W to raczej pragnienia miałbym odwrotne :D

Link to post
Share on other sites

Kable ogarnięte, dysk przepięty na hot-swap, ale muszę go wyciszyć jakoś.

 

Minął tydzień i zmiany są:

 

Dysk przepięty na HS

Ograniczyłem ilość kabli z front panelu do minimum (USB, USB 3.0, Power, Reset)

Wszystkie kable poszły za tackę

Piwniczką zakryłem PSU

1x 200mm wywalone na razie ( nie mam pomysłu co z nim zrobić)

Kabel 8 pin poszedł nad mobo (tą szparką

Napęd przeniosłem na najniższe miejsce

Wentylator 200mm przeniosłem na top na pierwsze miejsce (licząc od dołu, czyli zaraz nad napędami etc)

Wentylator 230mm przeniosłem na panel boczny,

 

Planuję:

 

Kupić BQ 140mm na tył

Kupić BQ 120mm na cooler

Kupić przedłużkę 24 pin i 2x 6 pin GPU

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Temat ucichł trochę, ale:

 

1. Za dwa tygodnie (może szybciej) zamawiam komplet różowych przedłużek. Nie podchodzą mi jakoś inne kolory, bo wszystkie są oklepane. Będzie to 24 pin, 6 bądź 8 pin GPU(w zależności ile będzie chciała 660Ti), 8 pin EPS, sygnałowe SATA + Power/reset/audio.

2. Chcę zrobić tzw Thermal Armor, ale nie wiem z czego to zrobić. Planowałem z plastiku.

3. Zmiany Hardwarowe, Z racji z tego, że zaczyna się szkoła, a przy tym projekty w PS/SV11/AAE wymieniam sprzęt(3 klasa technikum na kierunku HTML + grafika jest wymagająca co do sprzętu):

+ Zmiana GPU z 560 na 660Ti

+ Zmiana mobo na taką z obsługą AM3+ ze SLI Ready w trybie x16/x16 lub x8/x8

+ Zmiana 955BE na Visherę jeśli wypali.

Link to post
Share on other sites

Szukaj uszkodzonej płyty 10 min temu za 80zł + 15zł przesyłka na ebay była wersja p67 widzę że znikneła armor byś zdemontował i sprzedał na allegro za 60zł.

Widzę że znikła ta okazja :(.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...