Skocz do zawartości

Komputer do gier - 3200zł


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników, ponownie wracam na to forum z prośbą o pomoc :)

 

Zastanawiam się nad zakupem komputera - byłby on głównie przeznaczony do gier (tych starszych i tych całkiem nowych). Przeglądałem artykuły w sieci oraz tematy tutaj na forum i myślę nad zakupem "gotowca" lub też złożeniu (np. w sklepie Morele) jednostki. Dlatego prosił bym Ekspertów których tutaj nie brakuje o pomoc laikowi w ewentualnym złożeniu pełnej listy podzespołów (widzę np. w niektórych tematach dodatkowe chłodzenia do procesorów czy też pasty i sam już nie wiem od czego zacząć :) ) tak abym mógł "wrzucić listę do koszyka" i dokonać zakupu. Chyba, że lepszą opcją okazało by się kupno "gotowca" ze względu na posiadanie systemu operacyjnego który w "składaku" bądź co bądź musiał bym zakupić. Co do tego co bym potrzebował przy tej jednostce : mieszkam teraz w przytulnym ale ciepłym i dusznym mieszkaniu - więc chłodzenie kompa przydało by się dobre, zależało by mi też na karcie sieciowej z obsługą sieci WiFi, ponieważ nie mam możliwości w najbliższym czasie okablowania mieszkania.

 

Z góry dziękuję za pomoc i jestem do dyspozycji jeżeli potrzeba było by jakieś inne informacje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na razie złożyłem samą skrzynkę, bo nie wiem czy monitor już masz czy też trzeba kupić. Na dzień dzisiejszy nie jest to sprzęt najwyższych lotów aczkolwiek pozwoli Ci komfortowo pograć w FullHD. Kartę sieciową dałem przykładową, jeśli masz konkretne wymagania co do tego to musisz sam o tym poczytać.

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=48088

Link to post
Share on other sites

Ciekawe konfiguracje a co do obudowy te Brutusy jak się sprawują pod względem wytrzymałości ?

 

Jeżeli ktoś ma jeszcze inne pomysły na (lepszą) konfigurację bardzo proszę pisać :)

Edytowane przez Yullk
Link to post
Share on other sites

Brutus ma świetny stosunek cena/jakość, jest wyróżniana we wszystkich testach. Blacha jest dosyć gruba więc z wytrzymałością jest okej.

A co do zestawu to bierz ten od Bany'ego, ja wyszedłem trochę z wprawy bo mnie długo nie było :D

Link to post
Share on other sites

Czy zestaw który zaproponował Bany jest "przyszłościowy" ? Tzn jeżeli chciał bym ewentulanie podkręcić osiągi bądź wymienić pewne elementy ? Co do karty grafiki widzę że jest świetna - zastanawia mnie płyta główna czy nie dało by się znaleźć jakiejś lepszej ? (ewentualnie z USB 3.0) ? A i czy zasilacz 500W uciągnie to wszystko ?

 

Zapomniałem dodać - monitor(to do pytania Morissa) i napęd posiadam więc można ich nie liczyć.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Posługując się waszymi poradami z tego tematu i innych z forum pokusiłem się o stworzenie własnej konfiguracji. Prosił by o ocenę i ewentualne poprawki (i uzupełnienie braków :P) :

 

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU (OCZ600MXSP-EU)

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 2x

Karta sieciowa TP-LINK TL-WN781ND

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

Płyta główna ASRock P67 PRO3 SE

Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7850 2GB GV-R785OC-2GD

 

Za cały zestaw wychodzi mi 3074,00

Edytowane przez Yullk
Link to post
Share on other sites

Odpowiedz na pytania poniżej to najlepiej będzie można skomponować zestaw:

 

1. Czy zamierzasz robić OC CPU i GPU? Wiąże się to z zakupem dobrej (droższej) płyty głównej i dobrego (mocnego) zasilacza.

 

2. Jakie OC procka zamierzasz robić? Do jakich wartości? Czy większe tym lepsza płyta główna + chłodzenie CPU.

 

3. jw tylko GPU.

 

4. Czy zamierzasz korzystać ze zintegrowanej grafiki?

 

@EDIT:

 

nwchades ja bym aż tak nie polecał kręcić na Asrock Pro 3 Gen 3. Fotis też aż tak dobry nie jest by kręcić nie wiadomo ile.

 

To dobra płyta, ale bez przesady.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...