Skocz do zawartości

Temperatura pamieci na GPU


Recommended Posts

Siemano .

 

Jaka jest bezpieczna granica dla pamiątek na GPU , u mnie w idle ok 78c , przy obciążeniu np. wow-em ,dochodzi do 98c . ( przy obecnym upale ) , wcześniej nie zwracałem uwagi na temp pamieci .

Dotknąłem z tyłu i faktycznie lekko parzy , ale nie tak aby tzreba było " uciekac " z palcem .

Tempy odczytuje Afterburner -em .

 

Co myślicie ?

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

A podkręcałeś karte, czy nie?

 

Stock , wczesniej byla podkręcana , teraz nie załączam nawet profilu OC , żeby nie poszło z dymem . ;)

 

Swoja droga mam w pokoju jak w saunie ( teraz ) , można to tym tłumaczyć , dlatego pytam o bezpieczną granice tych temp. , bo przyczyna jest raczej oczywista .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

Granica wynosi ok 85-90°C ale to zależy od modelu karty itp. Nawet jeśli w pokoju jest gorąco to u mnie w idlu grafa nie osoiąga powyżej 40°C ale wentylatory w budzie na polowe odkrecone a na grafie automat.

 

Człowieku nie chodzi mi o temp rdzenia graficznego tylko o TEMPERATURY GDDR5( pamięci ).

U mnie procesor graficzny też nie przekracza 40c .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

Słaby masz przewiew pewnie w budzie. Zamontuj z przodu budy wentyl wdmuchujący, tył wydmuchujący, pod kartą wdmuchujący nad coolerem wydmuchujący, i na górze bliżej przodu wdmuchujący.

Link to post
Share on other sites

Słaby masz przewiew pewnie w budzie. Zamontuj z przodu budy wentyl wdmuchujący, tył wydmuchujący, pod kartą wdmuchujący nad coolerem wydmuchujący, i na górze bliżej przodu wdmuchujący.

 

Przewiew jest niezly http://www.overclockersclub.com/reviews/corsair_carbide_400r/5.htm i nie trój :P

 

Ja mówie i o tych i o tych ... różnica między obiema temperaturami u mnie wynosi maks 5°C ...

 

Zgoda , ale w stresie chyba nie powinno byc aż tyle 98C ,

Link to post
Share on other sites

zmień pastę oraz termopady.to powinno pomóc(dotknij czarnego płaskiego radiarora jeśli cipły to jest ok)

 

Pasta

termopady(ze 3)

 

@Dawid_M

 

Arctic Silver V to przestarzała pasta(gorsza od podanej przeze mnie a w podobnej cenia)

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Ja mam MSI GTX 560 Ti HAWK, bez OC. "Problem" podobny, bo w spoczynku T rdzenia 37C a pamięci 78C ?? Budę mam cooler master dominator 692 i 10 wiatraków dodatkowych, więc przewiei raczej jest. Buda stoi na otwartej przestrzeni, a nie pod biurkiem. Za to podczas Furry and Tessy Test w programie MSI Kombustor (99% użycie karty) na rdzeniu jest 81C po 3 min a na pamięciach 96C :/ Czy mam to oddać na gwarancję ??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...