Skocz do zawartości

Radeon 7870 czy GTX 670 ?


Recommended Posts

7950 jest o wiele mocniejszy a do tego spory potencjał OC

GTX 670 to okrojona GTX 680

a 7970 jest wydajniejsza od tych obydwóch kart od NV

 

Śnij dalej :mlotek:

 

GTX 670 jest tu zdecydowanie najszybszą kartą,a po OC to już w ogóle

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Karty które powinieneś porównywać to raczej gtx 670 i HD 7970, ponieważ stoją na tym samym / podobnym poziomie. Chociaż nie wiadomo do końca jak radzi sobie 7950, ponieważ do testu nie został podkręcony, a co za tym idzie jego największy atut nie został wykorzystany.

 

Ten test który jest wyżej jest nierzetelny, ponieważ porównywana jest "zwykła" gtx 670 i podkręcona 670 a 7970 jest tylko na stocku co nie daje prawdziwego obrazu mocy 7970. Wiem, że w teście chodziło o pokazanie głownie 670, ale mogli się bardziej postarać skoro dali 7970 to mogli też ją podkręcić, aby dać lepszy obraz całości.

 

7950 niestety w teście daleko za gtx 670 i 7970, ale znowu analogicznie do 7970 jest na stocku, co nie rzuca odpowiedniego światła na tą sytuację. Wiadomo, że seria 7xxx bardzo dobrze się kręci a tutaj nawet tego nie pokazali.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

porównując do 7870 gtx 670 będzie szybszy w większości przypadków (pomijam gry optymalizowane pod amd albo rozdzielczości powyżej full hd najbliżej mu będzie do 7950/7970. więc tutaj musisz sam zdecydować czy amd czy nvidia ?? co lubisz mniej/bardziej

 

osobiście radze nvidie, amd ma świetne karty ale sterowniki do nich to niestety dno i wodorosty.

 

p.s.

,

żeby nie było byłem posiadaczem radka 6950, 7870 a aktualnie gtx 670, wcześniej nvidia z radkeim róznie, więc ciężko mnie sklasyfikować jako fanboya któregoś producenta

Link to post
Share on other sites

i co to da ?? dowiemy sie jedynie ze na platformie testowej gra miała u testującego kilka klatek więcej .... na twojej moze miec więcej a na mojej mniej, uśredniając testy gtx 670 ma wydajność pomiędzy 7950 a 7970, odrobine niższy potencjał oc (co i tak zależy od egzemplarza który sie dostanie), i odrobine wyższy pobór prądu.

 

żadna z tych różnic nie jest na tyle znacząca żeby jasno stwierdzić co będzie lepsze, lubisz amd bierz amd, lubisz nvidie ?? wiesz co robić. weź tylko pod uwagę że do karty potrzebne stabilne sterowniki - nvidii do ideału brakuje wiele ale na sterowniki generalnie nie można narzekać, amd wydając co troche nowe z którymi jest problem pokazuje swój stosunek do użytkowników.

 

osobiście uważam ze kepler w porównaniu do tahiti jest sporym skokiem technologicznym i jest bardziej przyszłościowy niż seria 7000 amd

Link to post
Share on other sites

Otrzymamy pełny obraz z którego możesz sobie zrobić bilans plusów i minusów danej karty przy danych grach, które nas interesują i będziesz wiedział co Ci się bardziej opłaci. W tym teście nie pokazali np. jak mocno można obie karty podkręcać i jaki jest przy tym skok wydajnościowy. Teraz te kilka klatek różnicy nie zrobi, ale w przyszłości jak karty zaczną "słabnąć" to czasem 5 fpsów "ratuje" jeszcze kartę przed wymianą by móc zagrać na granicy płynności.

 

Testy jak to testy nigdy nie oddadzą pełnego obrazu, ze względu na różne możliwości OC danej sztuki, ale zawsze można ten obraz poszerzyć na tyle ile na to pozwala platforma testowa.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

której nie weżmiesz będzie dobra chodzi o 670 lub 7970.Miałem przed radkiem nvidie gtx550ti(po nieudanym OC spaliłem coś)miałem gtx 570 i z tymi kartami i sterami nie jest tak pięknie co trochę a to sterownik przestał działać a to inne problemy.Od kąd mam radka jest narazie o.k.

 

ps. jak wyżej te testy są śmieszne niech kręcą obie karty do maksimum i będzie wiadomo która lepsza

Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

Czemu testy smieszne? przeciez jest tam gtx670 na stock wiec tu nie widze problemow. Zreszta mamy pelno serwisow ktore testowaly dana karte mozna sobie chociaz wykresy poogladac.

 

A liste gier po co? dowiemy sie ktora grafa lepsza w interesujacych nas grach / typach gier. A pozostale gry? co z nimi? NIC oba GPU zapewniaja dobra wydajnosc.

 

Tak racja przy usrednianiu GTX670 jest miedzy 7950 a 7970 , czesto blizej tej wyzszej.

Sam "poszedlem" na gtx670 czemu?? bo wydaje mi sie najrozsadniejsza karta NV w tym segmencie. A jako ze przez poprzednie lata mialem Radeonka chcialem sprobowac cos innego.

Link to post
Share on other sites

Czemu testy smieszne? przeciez jest tam gtx670 na stock wiec tu nie widze problemow. Zreszta mamy pelno serwisow ktore testowaly dana karte mozna sobie chociaz wykresy poogladac. A liste gier po co? dowiemy sie ktora grafa lepsza w interesujacych nas grach / typach gier. A pozostale gry? co z nimi? NIC oba GPU zapewniaja dobra wydajnosc. Tak racja przy usrednianiu GTX670 jest miedzy 7950 a 7970 , czesto blizej tej wyzszej. Sam "poszedlem" na gtx670 czemu?? bo wydaje mi sie najrozsadniejsza karta NV w tym segmencie. A jako ze przez poprzednie lata mialem Radeonka chcialem sprobowac cos innego.

ja przy zakupię karty graficznej

nawet nie patrzę na karty Nvidii

znam o niej tylko te złe opinie a nie chcę być zmuszany do szybkiego oddawania karty na gwarancję

Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj głupot, tylko bierz gtx670, radeon 7870 dogonił po oc mojego gtx580, a do gtx670/80 ciutke mu brakuje. Może przy ekstremalnym oc 7870 dogania/przegania gtx580, ale gtx670 to rywal nawet 7970 ( w grach, a nie syntetykach), a nie mojej poprzedniej generacji. Sam teraz składając nowego kompa bym raczej kupił gtx670.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...