Skocz do zawartości

Pomoc przy wymianie GPU


Recommended Posts

Witam chciałbym wymienić parę części do mojego starego nadal sprawnego komputera i chciałbym waszą poradę. Składany w 2006 roku.

 

Na początek jego dane:

Zasilacz - Agyka 450W

Typ procesora - DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz

RAM - 2x512 Kingston DDR2-667

Nazwa płyty głównej - Asus P5PL2 (Socket LGA775)

Karta Graficzna - Gigabyte NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

Dysk Twardy - SAMSUNG SP2504C (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd optyczny - PIONEER DVD-RW DVR-106D

 

Co chciałbym wymienić:

-Napęd optyczn(do uzydku raz na jakis czas PIONNER albo LG może być?)

-Kartę graficzną(zaczela mi sypac artefaktami wczesniej na zasilaczu COLORSit 350W na przykladzie Most Wanted odrazu po wlaczeniu karta graficzna oznajmiala mi ze dalej nie bedzie pracowac i ma mnie w du**e temperatura wtedy wynosila powyzej 55C po wymianie na Akyga450W i pasty termoprzewodzącej grajac na full detalach i natywnej dochodzi nawet do 75C i wtedy sie wylacza)

-Zasilacz(myślałem nad wymianą zasilacza na coś z wyzszej półki Pentagram albo Modecom jesli po wymianie grafiki nadal beda te same problemy)

 

Wiem że mogę iść do pierwszego lepszego sklepu komputerowego ale w tych czasach to wciskają byle co. Przykładem nagrywarka która pochodziła z półtora roku i du*a bo na 12m-cy gwarancja tylko była.

 

Propozycje produktów mogą być od komputronika po allegro.

Edytowane przez sent24
Link to post
Share on other sites

narazie nie mam pieniedzy i ceny narazie nie graja roli otwarty jestem na kazda propozycje

jednak na moje oko

 

zasilacz 100-150zl

grafika 150-300zl

nagrywarka 60-100zl

 

chciałbym w dobrej cenie a zarazem aby to dzialało dobrze

 

 

wiem duzo wymagam ale poprostu sa takie czasy ze patrzy sie w portfel a zarazem kazdy u mnie w domu chce cos zrobic na kompie i/lub nagrac cos na plyte szybko i bez gadania :)

 

aha i wiem ze za 1000zl mozna kupic lepszy sprzet od mojego ale chce poprostu wymienic te czesci zebym potem nie mial suszenia glowy ze komus sprzedalem zepsuty komputer

Edytowane przez sent24
Link to post
Share on other sites

Na zasilacz wydasz nieco więcej i masz porządnej firmy http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cmpsu-430cxv2eu-404675/

Nagrywarkę kupisz w granicach 80-90 zł np coś od LG.

Co do grafiki to Ci nie doradzę nie jestem w temacie,choć możesz mieć dobrą wydajnościowo lecz używaną kartę graficzną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do 300 zł możesz celować z używanych w radeon 6770>5770>gtx 260 216 core >radeon 4870 z nowych to się dopytaj ; )

 

Zasilacz ten od corsaira jest spoko, ewentualnie jakiś chieftec fortron ~450 W

 

Nagrywarke kupisz spokojnie za 60-70 zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do 300 zł możesz celować z używanych w radeon 6770>5770>gtx 260 216 core >radeon 4870 z nowych to się dopytaj ; )

 

Zasilacz ten od corsaira jest spoko, ewentualnie jakiś chieftec fortron ~450 W

 

Nagrywarke kupisz spokojnie za 60-70 zł

 

tak myslalem nad radeonem 6770 i 4870( tez nad x2) :D (chociaz mialem dylemat nad geforce 8800GTS ale juz mi przeszlo)bardziej jednak wole radka 6770 tylko czy bedzie to działac na mojej plycie glownej? Asus P5PL2

bo tak patrze zestawieniach GPU ze wymagane pci-express 2.1 a moj geforce7600gt dziala na 1.0 (nie znam sie na tym i pytam :) )

 

 

a co do nagrywarki to zostane chyba przy PIONEERze bo mi działał 4lata

Edytowane przez sent24
Link to post
Share on other sites

6770 będzie działać na twojej płycie tylko pytanie czy jest sens. Procesor jest zdecydowanie za słaby do tej karty. 8600GT to max co nie będzie ograniczanie przez CPU. Szkoda że płyta taka słaba i nie weźmie na pokład nawet Core 2 Duo. Tak jak w BFie ktoś na 6770 ma powiedzmy 40fps to z twoim prockiem to będzie pokaz slajdów a nie gra.

E:

http://img.inpai.com.cn/article/2011/11/11/3d62039b-7c1f-404d-97f9-e77195533743.png
i sytuacja w większości nowych gier będzie wyglądała na tym procku podobnie :/ Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

6770 będzie działać na twojej płycie tylko pytanie czy jest sens. Procesor jest zdecydowanie za słaby do tej karty. 8600GT to max co nie będzie ograniczanie przez CPU. Szkoda że płyta taka słaba i nie weźmie na pokład nawet Core 2 Duo. Tak jak w BFie ktoś na 6770 ma powiedzmy 40fps to z twoim prockiem to będzie pokaz slajdów a nie gra. E:

http://img.inpai.com.cn/article/2011/11/11/3d62039b-7c1f-404d-97f9-e77195533743.png
i sytuacja w większości nowych gier będzie wyglądała na tym procku podobnie :/

czyli 8600GT kupic?

bo zastanawialem sie jeszcze nad radeon 6570 http://www.ceneo.pl/12406654

 

ale jak czytam twoj post to pewnie na 8600gt sie skonczy

Edytowane przez sent24
Link to post
Share on other sites

a nie lepiej kupić radka 6770 ? może i będzie się dusił ale kiedyś wymienisz procka + płyte i pokaże potencjał..

 

Ja sam mam e6750@3.2 ghz i gtx 560. nie do pary wydajnościowo ale np w battlefielda gram na high/ultra na 1336x768 28-50 fps.

 

ja nadal polecam kupić tą karte i będzie bardziej na przyszłość. bo potem znowu będziesz tego radka 6570 wymieniać przy zmianie plarformy ; )

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wszystko ok, tylko ja bym zmienił CoolerMaster Vortex Plus na Fortisa, ewentualnie na SilentiumPC Spartan HE923 jeżeli wiesz, że nie będziesz procka kręcił. Kupić wentylator i tak musisz kupić, bo boxowy działa jak wiertarka.

 

http://www.komputronik.pl/product/149755/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/SilentiumPC_Spartan_LT_HE912_CPU_Cooler.html

 

;>?

Link to post
Share on other sites

Spartan HE923 jest kilka złociszy droższy a wydajniejszy.

Osobiście posiadam zarówno Phenoma X4 965 BE jak i Spartana HE923 i spisuje się świetnie. Cichutki i temperatury dosyć niezłe, bo w stresie max 56 stopni ( na boxowym potrafiło nawet 70 wskoczyć O_o)

Edytowane przez diablos222
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...