Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Pisałem już o swoim problemie z pamięciami na "poradniku benchmarka" chiałbym jednak uzyskać odpowiedź bezpośrednio od producenta.

Płyta 870A-usb3 rev 3.1 + pamięci Goodram 2x4GB ddr3 1333MHz CL9.

Obecnie wymieniłem pamięci na 3 komplet za każdym razem po różnym okresie działania(od miesiąca do 6dni!) występuje błąd tzn komputer nie chce się uruchomić-sygnał z płyty z głownej. Pomaga jedynie wyjęcie jednej kości i zamiana kikukrotna banków z jedną kościa-wtedy za którymś razem startuje...ale działa tylko z jedną kością-4GB

1.Na stronie Gigabyte'a znalazłem liste pamięci kompatybilnych do tej płyty-jednak nie mogę znaleźć tych modeli w sklepach-same starsze modele, które zatem wybrać żeby uniknąć w końcu tego problemu?

2.Czy na podstawie tego problemu mogę zwrócić płytę do reklamacji?

Link to post
Share on other sites

1. Plyta posiada 4 sloty - 2 slotyA i 2slotyB - proby byly robione zarowne na jednych i drugich. Problem polega na tym, ze kazdy nowy zestaw pamieci na poczatku dziala normalnie tzn nie ma zadnych problemow -winda 7 ultimate 64 widzi normalnie 8GB i wszystko smiga. Po jakims czasie roznie z tym bywało po normalnej pracy-zadnych bluescrenow, pamieci przechodza memtestem na ok , komputer nie chce sie uruchomic, syganly o bledzie ramu. Wtedy moge jedynie uruchomic na jednej kosci - ale z tym tez jest dziwny klopot bo zmieniam czasmi na kazdy slot i wkoncu za ktoryms razem zaskoczy-tez nie zawsze na tym samym.

2.Ustawienia defaultowe

3.Phenom II 955be podkrecam do gier na 3,9-4,0 plus grafa gigabyta 6850 wersja oc podkrecana z 820/1050 na 930/1110 - wszystko z zalaczonym hw monitor - temp procesora rdzen do 61-62max(przy crysis 2), grafika 70-80

4. Bios oryginalny był updatowany w pazdzierniku na nowszy ale nie pomogło to w niczym-pozatym pamieci nowe nie maja zadnych wad dopiero po jakims czasie zaczynaja sie dziwne braki mozliwosci uruchomienia

 

Dodam jeszcze ze teraz specjalnie na 3module nic nie krecilem a zestaw ten pochodzil 6dni poprzednie z oc na crysisach działay dluzej, Oc idzie z amd overdrive i easy boosta- taktowania pamieci nie ruszam, jedynie cpu plus rdzen gpu i pamieci gpu

Edytowane przez heniek
Link to post
Share on other sites

1 Płyta posiada DDR3_1, DDR3_2, DDR3_3, DDR3_4 pamięci podłącz w banki DDR3_1, DDR3_3.

3 Nie kręć parę dni proca.

 

Jeżeli nic się nie wywali to możesz zacząć kręcić proca.

Jeżeli się wywali to podmień płytę albo proca lub wyślij do serwisu jedno i drugie. Oczywiście w pierwszej kolejności wyślij płytę.

Link to post
Share on other sites

Proponuję sprawdzic socer od procesora. Wszystkie nózki sa okej. Miałem problem u asusa mobo dual starty. Pamieci były okej bez problemu

wszystkie testy przechodziły. Po jakims czasie mobo padło.

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze pamieci byly probowane na slotach 1/3 - wywalalo i 2/4-to samo

Zasilacz to nówka OCZ sxs2 600wat -specjalnie zakupiony ze sporym zapasem mocy-nigdy nie bylo zadnych wylaczen, czy zwiech, jedynie podczas uruchamiania-pc nie pracowal jakis czas i wtedy przy probie zalaczenia-sygnal z plyty blad RAM.

Bios byl aktualizowany na nowszy gdy za pierwszym razem na pierwszym zestawie pamieci wychodzily te cyrki.

Drugi zestaw pochodzil okolo 1miesiaca i znow to samo-na zaktualizowanym BIOSie-serwis w sumie stwierdzil ze byly bledy 2 zestawu pamieci i dostalem 3 zestaw

Ten jak pisalem 6dni chodzil...

Odsylac plyte do serwisu czy ktos cos w koncu zaproponuje czego nie robilem-prosze czytac co bylo juz napisane...

Link to post
Share on other sites

Odsylac plyte do serwisu czy ktos cos w koncu zaproponuje czego nie robilem-prosze czytac co bylo juz napisane...

Zacznij czytać co było napisane.

 

3 Nie kręć parę dni proca.

Jeżeli się wywali to podmień płytę albo proca lub wyślij do serwisu jedno i drugie. Oczywiście w pierwszej kolejności wyślij płytę.

Wsio.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...