Skocz do zawartości

Lenovo y570 vs pavilon dv6-6b66ew


Recommended Posts

Witam, zakładam kolejny temat z prośbą o pomoc w wyborze laptopa ponieważ zależy mi na czasie ( chciałbym go dzisiaj kupić/zamówić, bo jutro wyjeżdżam do roboty i przez dłuższy okres nie będe miał czasu). A więc tak - wybór zawężył mi się do 2 tytułowych modeli:

 

1) http://www.ceneo.pl/14394648s - wady to oczywiście okrojony 555m

2) http://www.x-kom.pl/p/74024-notebook-laptop-15,6-hp-dv6-6b66ew-i7-2670qm-4gb-500-dvd-rw-7hp64.html#

 

Zastosowania:

-blender

-programowanie

-okazjonalnie gry( WIEDŹMIN 2)

-zapewne filmy

 

Ponadto zaletą tego lenovo jest to, że mogę go kupić już dzisiaj w rodzinnym mieście za 3200. ( Może mi jeszcze dadzą jakiś rabat). Ponadto może mi ktoś rozwiać wątpliwości na temat ewentualnej możliwości zwrotu sprzętu elektronicznego, bo wedle pewnego sprzedawcy zakupionego laptopa nie mógłbym zwrócić. Proszę o szybka poradę co wybrać.

Link to post
Share on other sites

Y570

 

Największa bolączka to wykastrowana GF555

 

Reszta na plus ;)

 

możliwa rozbudowa 2x SSD (lub umieszczenie OS'a na SSD a 750GB na dane)

do 16GB RAM'u

wyśmienita klawa

USB3

 

Sam zerknij do tego > http://forums.pctwea...n-Install-Guide i się przekonaj co można ustrugać z tego lapcia ;)

 

<pozdro>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wtrace sie bo też mnie interesuja te 2 modele. Jeżeli nie interesowal by mnie dysk 750 gb i do 16 GB ramu a za to bardziej podoba mi sie HP + ten czytnik lini papilarnych i beats audio to myślicie ze warto kupić HP? Boje sie o awaryjność Hp ale nie ukrywam ze mi sie najbardziej podoba..

Link to post
Share on other sites

Nad zakupem tego HP to nawet bym się nie zastanawiał i od razu odrzucił jego zakup. Ogólnie te Hp z HD6770 to dość gorący i głośny sprzęt. Do tego posiada bolączki całej tej serii notebooków związanej z awaryjnością.

 

Co do Y570 to tam GT555 to jest bardziej jak podkręcona wersja GT540.

Mianowicie w 3dMark Vantage GT555 od Lenovo osiąga 4335 pkt. natomiast prawdziwy GT555 osiąga 5355 pkt.

 

Więc nie jestem taki pewien czy Wiedźmin 2 ci pójdzie nawet na średnich z tą kartą.

Edytowane przez radelgar
Link to post
Share on other sites

Czyli idealnego wyboru niema... Albo wydajność+ (jak dla mnie) wygląd i beats audio ( można przyszpanować :D) kosztem awaryjnośći albo gorsza wydajność za to korzyścia jest bezawaryjność

 

Macie jakieś propozycje równie wydajnych lapków jak HP?

Edytowane przez chudek
Link to post
Share on other sites

Sprawa jest o tyle ciężka że sprzęt ma być tak do pracy jak i do rozrywki, moje odczucia względem Y570 są takie że lepiej wysupłać kilka zł. więcej i zapodać gamingowe MSI. Niestety takie kwestie trzeba rozważać samemu no i wiadomo kasa.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...