Skocz do zawartości

Jakość marki nowej karty...


Recommended Posts

Hej.

Z racji tego, iż mój 9800gtx wczoraj umarł na dobre, po 4-krotnym pieczeniu w piekarniku, potrzebuję nowej karty. Ale tym razem chcę zapytać, dlaczego to:

http://www.pixmania.pl/pl/pl/11985612/art/vtx3d/radeon-hd-6870-1-gb-gddr5.html?srcid=7912&CodePromo=oui

jest takie tanie? Czemu ten albo ten sam radeon firmy PowerColor jest tańszy o ok. 200zł od np. Gigabyte? Czy płacimy za "markę" czy faktycznie te tańsze wysypią mi artefakty po roku, a gwarancję dają np. tylko na rok?

 

A drugie pytanie, to czy ten radeon w ogóle mi się przyda przy Qadzie Q6600 2,4GHz i zasiłce Chieftec GPS-550AB-A 550W? Nawet, jak zmienię zasilacz, to czy OC procesora coś da, czy lepiej wziąć słabszą kartę i lepszy zasilacz na przyszłość?

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest tańszy bo jest głośniejszy. Gigabyte ma na swoim radku 6870 windforce x3 który jest cichy i wydajny. To chłodzenie jest średnio wydajne i do tego głośne . Sama karta będzie tak samo wydajna ale kultura pracy będzie na o wiele niższym poziomie

 

 

Edit : z tańszych konstrukcji już chyba najlepiej dopłacić do tego

http://allegro.pl/hit-cenowy-xfx-hd6870-1gb-900-4200-i2430249394.html . Heatpipe i 2 wentyle.

 

Z kart o dobrej kulturze pracy najtaniej asus -750 zł

 

Chieftec powinien uciągnąć karte i Oc procka, może nie ekstremalne ale 550 W dobrej marki uciągnie to. a chieftec złą marką nie jest.

Edytowane przez Ozored
Link to post
Share on other sites

TAk jak mówi Domi. Jeśli przeczytałeś coś takiego to był to na pewno wynik całej platformy, zasilacz uciągnie na bank ; ) do 650 zł xfx to najlepszy wybór z radków 6870. potem już twin frozer windforce i directcu

 

Czy najlepszy wybór XFX (wedlug cen to tak),Ja polecam od Gigabyte'a i MSI TF II? bo chłodne i ciche.Duzo ludzi składałem z tymi producentami i nikt ni narzekał? Pomyśl o tym:)

Pzdr

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...