Skocz do zawartości

AMD 955 BE a AMD FX 6200 - czy jest sens zmiany ??


Recommended Posts

No właśnie ostatnio chodzi za mną zmiana na FX 6200 ,za swój procesor mogę jeszcze dość ładny grosz dostać i w zasadzie wymiana nie była by aż taka bolesna ,tym bardziej że płyta obsługuje już FXy tylko dręczy mnie pytanie czy jest sens bo jeśli wydajnościowo będzie to bardzo podobnie to może te pieniądze zainwestować w coś innego np w Grafikę ??

Link to post
Share on other sites

Z 2 podanych to Phenom, a jeszcze lepszym wyborem byłby to Phenom II x4 960T gdyż po odblokowaniu to identyczny procesor co Phenom 1100T. Obecnie najlepszy procesor AM3 do gier.Ja na twoim miejscu nie brałbym FX-a.

Podkręcałem klientowi procka to-odblokował się na X6 do tego z super oc bo do 4.0GHZ.

955 czy 960 Znaczących różnic nie uświadczysz w wydajności,a z 960 z odblokowaniem jest jak z totkiem:)

PZDR

Edytowane przez 06radcho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio zmieniałem z X4 955 Be na i5 2500K ....jest różnica ale lepiej raczej zainwestowac w Grafikę.Procek który masz jest Niezły i bardziej odczujesz zmienijąć grafikę na np. 6850 lub 7850 niż po zmianie procka.Postarał bym się jeszcze trochę wykręcić procka (Ja dawałem radę na 4Ghz) potem dołożenie lepszej grafy i można spokojnie grać.

Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio zmieniałem z X4 955 Be na i5 2500K ....jest różnica ale lepiej raczej zainwestowac w Grafikę.Procek który masz jest Niezły i bardziej odczujesz zmienijąć grafikę na np. 6850 lub 7850 niż po zmianie procka.Postarał bym się jeszcze trochę wykręcić procka (Ja dawałem radę na 4Ghz) potem dołożenie lepszej grafy i można spokojnie grać.

 

6850 nie warto jak ma gtx 460 1gb, już lepsza ta druga opcja.HD 6850 jest mocniejszy od 460`tki ale jednak dużo gier pod zielonych jest robione Edytowane przez 06radcho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja miałem 6850 Gigabyte OC i każda gra chidziła w Full HD. Jedyne problemy miałem z Metro 2033 a tak to miło się grało.Tzn Procek x4 955 +6850 mają teraz moje dzieci i myśle że dłuuugo im posłuży.A co do optymalizacji gier pod zielonych to prawda.Nie jestem ża żadną marką (choć ostatnio AMD Grafa) ale mogli by optymalizować gry lepiej niezalerznie od marki karty graficznej.Wydajemy ciężką kasę a potem się okazuje że pod drugą marką działa lepiej ...szybciej.

Link to post
Share on other sites

Jeśli tylko do gier to nie ma sensu. Lepiej zmienić GPU.

 

Tzn. ja jestem przywiązany do zielonych i jeśli mam zainwestować to zainwestuję w 660Ti które na dniach ma premierę ,oczywiście poczekam aż pojawi się coś niereferencyjnego ;)

Jutro bedzię wyspy testów najprawdopodobniej więc zobaczymy co to potrafi.

Link to post
Share on other sites

Pewnie będzie wydajniejsze od 7870 i Ati znowu coś pozmienia...itp itd. Strasznie szybko się to zmienia.Kiedyś Miałem Rive TNT 3 lata i się grało i grało....che che...a teraz co 6 miesięcy wychodzi grafa o 50% wydajniejsza niż ostatnia...OBŁĘD !!!!

Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że warto poczekać do premiery nowych FX, zapowiadają się dobrze(procesory trinity właśnie z tymi nowymi rdzeniami osiągały do 15% większej mocy w wersji mobilnej, i to bez pamięci L3), także jeśli ci się nie śpieszy to poczekaj. Sam już nie mogę się doczekać, bardzo "kibicuje" AMD, bo stanowia jakąś konkurencję dla nvidi i Intela. Zgadzam się z poprzednikami, nie ma sensu wymieniać twojego @x4 Phenoma, bo to nadal bardzo dobre procesory.

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się bo FX8xxx 4,5Gh to jak Sandy bridge 3Gh.

A stary phenom x4 przy 4Gh i tak nie dogoni SB 3Gh.

Równie dobrze można kupic I3 2100-2130 i tylko kasy zaoszczędzić.

Może zostaw sobie phenoma x4 i kup Radeona 6950 i podkręć mu rdzeń o 100mhz a najlepiej o 200 ale pewnie tylu nie pociągnie.

A najlepiej takiego co sie odblokowuje na 6970 i będziesz miał większą wydajność jak FX8xxx i GTX460.

Ja sam żałuje że tak nie zrobiłem no ale może sobie po wakacjach kupie takiego Radeona.

Link to post
Share on other sites

Masz mieszane uczucia a jeszcze pamiętam twoje wypowiedzi gdzie i3 miało zamiatć phenoma x4 ?

 

Więc te twoje 4,5Gh takie jak 3Gh wez pod poduszkę i się przespij. Jak masz komuś doradzać to tak żeby nie był takiej sytacji jak ty ze kupiłeś i zaraz sprzedajesz bo jednak nie to co sobie ubzdurałeś :)

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Proste że nawet 2320 będzie w grach lepszy od fx8xxx.

Ale nie ma sensu za bardzo pchać się w proca jak można kupic szybka kartę graficzną.

I3 2120 jest szybszy od phenoma a I5 SB od FX i to nie ma co do tego wątpliwości.

Ale wiecej klatek powinno mu dojść jak zmieni kartę a nie procesor.

Już dałem w zaawansowanych windowsa na wydajność wyłączyło mi animacje, aero i jakieś inne bzdury i wydajność w grach skoczyła o połowe tam gdzie było 20 jest 40 a gdzie było 30 jest 60 a po podkręceniu karty na 865mhz jest 80.

Tylko ja mam 1024x768 i jak zmienie na I5 2320 to będę miał po 100

A jak ktoś gra w FHD to już mu GTX460 może nie wystarczyć nawet przy I5 2500K 4,5Gh.

 

Jak masz dopłacic 50zł to zmień na FX6100 jak więcej to się nie opłaca bo to phenom x3 który ma podwójny cache jak byś miał dwie kości pamięci w dual shanelu i L3 dodali 2MB.

http://www.google.pl/imgres?q=FX6100&um=1&hl=pl&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1024&bih=592&tbm=isch&tbnid=pZcl_XfUU9mlZM:&imgrefurl=http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/amd-fx-8120-6100-4100_3.html&docid=q4d4yPKFNkcWjM&imgurl=http://www.xbitlabs.com/images/cpu/amd-fx-8120-6100-4100/fx-6100.png&w=417&h=402&ei=-0foT9HoDo2Wswa-_ZHkAQ&zoom=1&iact=hc&vpx=89&vpy=170&dur=339&hovh=220&hovw=229&tx=108&ty=103&sig=110916251441706613475&page=1&tbnh=115&tbnw=119&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0,i:72

L1 Data jak by każdy rdzeń miał po dwie takie kości L1 inst i L2 już jest normalnie po jednej kości na rdzeń i L3 zwiększyli na 8MB, więc to dopakowany phenom którego sie na x4 odblokować nie da bo już nie blokuja tylko robią modułowo.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Już dałem w zaawansowanych windowsa na wydajność wyłączyło mi animacje, aero i jakieś inne bzdury i wydajność w grach skoczyła o połowe tam gdzie było 20 jest 40 a gdzie było 30 jest 60

Ty tak na poważnie czy jaja z ludzi robisz sobie robisz wypisując takie głupoty ? :wariat:

 

a po podkręceniu karty na 865mhz jest 80.

Było 30, potem 60 a po OC jest 80. 300% standardowej wydajności ! To może jeszcze wyłącz dźwięki i tapetę windowsa, będzie równie 100fps :hahaha:

 

ps. Co za fachowy opis cache i porównanie Phenoma II do FX'a, chłopie co Ty wypisujesz za głupoty. Jakie "kości", jakie dual channel...

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Ja mam człowieku prawie 30 lat przecież bym nie kłamał.

I3 2120 ma tylko 2 rdzenie przed tym zabiegiem miałem taki nażut na cpu że jak podkręciłem kartę na 800mhz to nie doszła nawet jedna klatka, nie wiem czemu się tak dusił przy aero i animacjach ale wole żeby windows już wygladał jak xp i gry dobrze chodziły.

Wiec to nie sterownik robi nażut na dwa rdzenie tylko windowsa sam w sobie jest zamulony, chociaz I3 ma ten cały HT i może to trochę pomaga.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Jak masz dopłacic 50zł to zmień na FX6100 jak więcej to się nie opłaca bo to phenom x3 który ma podwójny cache jak byś miał dwie kości pamięci w dual shanelu i L3 dodali 2MB.

http://www.google.pl...29,r:0,s:0,i:72

L1 Data jak by każdy rdzeń miał po dwie takie kości L1 inst i L2 już jest normalnie po jednej kości na rdzeń i L3 zwiększyli na 8MB, więc to dopakowany phenom którego sie na x4 odblokować nie da bo już nie blokuja tylko robią modułowo.

 

Wiec czytaj temat dokładnie bo ja tu widze Motherboard:Asrock 970 Extreme 4 i pytanie o dwa procesory amd więc po co kolejny raz wyjezdzasz z tym i3.

I nic nie piszesz tylko spamujesz, spamer jesteś i tyle haha i trol.
Link to post
Share on other sites

I nic nie piszesz tylko spamujesz, spamer jesteś i tyle haha i trol.

A kolega co taki nerwowy i prześmiewczy jest ? może ja posmeję się z kolegi ? :>:wariat:

 

Skoro RuleR pisze że ma w domu i3 2120 i tym samym mamy tu porównanie do FX 8120 to dlaczego nie wierzyć mam w jego subiektywną opinie ?.

 

Najwyżej przestawi dowody w postaci jakiś wyników i tyle.

 

A forumowym trolem i spamerem w tym przypadku to Ja nazwał bym teraz Ciebie koleszko po komentarzu typu

"I nic nie piszesz tylko spamujesz, spamer jesteś i tyle haha i trol".

 

 

Ile masz lat 18 ? 19, 21 ? bo więcej to raczej nie ...

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam wystarczająco lat żeby odradzić wymianę x4 na x3 z podwójnym L1 Data w przypadku dopłaty więcej niż 50zł.

No ja tez mam wystarczająco lat.

 

I żeby nie było. Nie chce nikogo obrażać ale jak słyszę że ktoś do kogoś mówi trol czy spamer w sumie bez wyraźnego powodu to nóż mi sie otwiera w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/procesor-amd-x8-fx-8120-am3-box-81-511661.html?utm_content=511661&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

Taki procesor ale i tak się nie opłaca do B55 dopłacać 350zł.

6100 http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/3168424

A za ile sprzeda Phenoma B55 za 250-300zł

Więc jeszcze trzeba kawał grosza dopłacić.

A jak sprzeda GTX460 za 400 i dopłaci 250 to kupi 6950 i wtedy dojdzie fpsów w grach.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...