Skocz do zawartości

Kiedy upgrade Radeon HD 7950?


Recommended Posts

Świat obiegła dziś wesoła nowina, że AMD nie zamierza się poddawać GF 600 i ostro podrasowuje HD 7970, wydając go w wersji GHz Edition. Mądre posunięcie, choć to chyba za dużo dla przeciętnych Kowalskich. Za duża moc, a właściwie, to za duża cena. Dla nich (o ile mogą sobie na to pozwolić, przeznaczone są akceleratory 7950/7870).

 

I teraz tak:

7870 - 1000 MHz

7950 - 800 MHz

7970 - od dziś - GHz Edition - 1050 MHz

 

Co tu nie pasuje? Obecna częstotliwość pracy 7950. Temat zakładam po to, aby zapytać, czy ktoś coś wie w temacie, czy i kiedy będą wychodziły nowe rewizje tej karty? Wszędzie głośno o 7970 GHz Edition, a 7950 cicho-sza.

 

Znalazłem tylko:

http://lenzfire.com/...being-prepared/

http://www.techhum.c...proved-version/

 

Przymierzam się do 7950 / 7870 i nie wiem czy warto czekać na ewentualny upgrade 7950 do GHz Edition, stąd, jakbyście coś wiedzieli w temacie - dajcie znać.

Edytowane przez Nova1112
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz lub koniecznie potrzebujesz to możesz sobie Ghz Edition zrobić we własnym zakresie. Nie trzeba czekać.

 

Ale MHz uzyskane z podkręcenia, a nadane fabrycznie, to dwie różne bajki. Dodatkowo (przykładem 7970 GHz Edition) można podbić fabryczne częstotliwości, obniżyć napięcie na 1.02V (zamiast wcześniejszego 1.175V), zwiększając tym samym ewentualne osiągi OC. Po co sobie życie utrudniać? Akcerelator działający ponad miarę, jest bardziej zawodny i podatny na zniszczenie.
Link to post
Share on other sites

ale to nie jest "działanie ponad miare", to jest OC. Każdy kto choć trochę się na tym zna zna nie zniszczy karty. 7950 przy fabrycznym taktowaniu mają stanowczo zaniżone taktowania, większość idzie ok. 1000Mhz na domyslnym napięciu i takie OC można sobie spokojnie zrobić. Jesli karta jest niestabilna można lekko zwiększyc napięcie. Większosć modeli spokojnie robi max 1150 - 1200MHz. GHz edition to selekcjonowane chipy, nic nie wiadomo na razie o 7950 w tej wersji i najprawdopodobniej taka niepowstanie. Calkowity sens stracila by zwykła wersja 7970, która ma wg. podanych informacji pozostać na rynku.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Mój egzemplarz 7950 na stockowym napięciu robi stabilne 1070mhz. Z tego co starałem się go podkręcać udało mi się podnosząc napięcie do 1.21V uzyskać 1200mhz. Przyrost wydajności jest duży. Wg mnie nie ma co czekać i ewentualnie dopłacać do fabrycznie podkręconej przez AMD karty. Widać to na przykładzie 7970 ghz Edition - lekko podniesiony zegar i dodane gpu boost a cena sporo do góry. Równie dobrze wystarczy 5 minut zabawy z Afterburnerem. BTW, nawet po testach widać że standardowo taktowany 7950 się dusi, bliżej mu do 7870 niż do 7970.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...