Skocz do zawartości

Hi-endowe karty AMD do Full HD  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która z wymienionych kart wydaje się rozsądniejszym wyborem do grania w rozdzielczości 1920 x 1080? (z uwzględnieniem proporcji cena/jakość)



Recommended Posts

570 ma 1280mb vram, 7870 ma 2gb. Obecnie czesc gier juz potrafi zjesc 1,5gb wiec jezeli chcesz zobaczyc za pre miechow w nowych tutulach ze masz za malo ramu na karcie bierz 570:)

 

U mnie na hd 6850 chodzą dzisiejsze gry:) a mam 1024mb.Czy potrzeba 2gb- moja odpowiedz jest NIE.To jest chwyt każdy myśli ze 2gb to łyknie wsio. A jakbyś miał kupić gt 520 2gb to byś patrzył na te 2gb.? Bo ja nie.
Link to post
Share on other sites

wow, jesteście niesamowici, wykryliście wielki spisek. HALO, nikt nie myśli że 2gb łyknie wszystko, 2GB jest dla tekstur w wysokiej rozdzielczości do wykorzystania w wymagających grach. Effendi powinienneś wziąć na wstrzymanie , bo zachowujesz się jak nadpobudliwe dziecko - przekręcając wyrazy, LOL-ując, trzaskając emikotki i gadając głupoty. Uspokój się, bo bardzo przykro się czyta takie agresywne pierdoły. DO FHD im mocniejsza karta tym lepiej, jesli chcesz kupowac to od 7870 wzwyż, pomijając karty poprzedniej generacji typu GF570 czy HD6970.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie swoją kasą fajnie się szasta - tyle ci moge napisać znafco.

 

DO FHD im mocniejsza karta tym lepiej, jesli chcesz kupowac to od 7870 wzwyż, pomijając karty poprzedniej generacji typu GF570 czy HD6970

Skoro takiemu maniakowi obrazu-żylety jak ja, 570 wystarczył do grania w FHD to komu nie wystarczy ?

Stuknij się chłopie w głowę. Dawać ~400zł więcej za kartę i PO CO ? Dla 3/4 klatek różnicy ?

Głupota i Bezsens - tyle w temacie ode mnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Po to mu odgrzewany kotlet, bo nie ma konkurencji w tej półce wydajnościowej ze strony nv a ciemna masa kupuje karty, które jeśli chodzi o argument wydajnoiść/cena powinny kosztować nie więcej jak 1000zł.

 

Jak nie chce NV to już nie moja brocha. Zamykam się, podtrzymując swoje zdanie, że zakup tej karty to głupota.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie swoją kasą fajnie się szasta - tyle ci moge napisać znafco. Skoro takiemu maniakowi obrazu-żylety jak ja, 570 wystarczył do grania w FHD to komu nie wystarczy ? Stuknij się chłopie w głowę. Dawać ~400zł więcej za kartę i PO CO ? Dla 3/4 klatek różnicy ? Głupota i Bezsens - tyle w temacie ode mnie.

 

Mi nie wytarczy maniaku żylety, bo ja jestem maniak brzytwy i lubię stale 60fps + 4x AA + 16 AF itd. Jakie 3-4klatki, radeon 7870 jest w cenie mniej więcej gtx570 a nie 400zł droższy, jesli zas chodzi ci o 7950 to nie 3-4klatki tylko +10-20 po OC. Niczyją kasa nie szastam , autor byta o wybór pomiedzy 7870 a 7950 to mu polecam co moim zdaniem lepsze.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mówie o 7870 vs 570 i cenach z allegro a nie nowych kart, bo po kiego kupować nowego 570 jak używki latają po ~900zł na gwarancji.

 

Jeśli chodzi o 7950 to jak najbardziej, ale 7850 jak dla mnie jest po prostu nieopłacalny.

Link to post
Share on other sites

można ew. przemyśleć zakup czegoś tańszego np. HD7850 wersje z fabrycznymi zegarami zbliżonymi do stockowego HD7870 - Gigabyte Radeon HD7850 2GB GDDR5 - 975 MHz / 4800 MHz - 959 pln ,moim zdaniem taki HD7850 jest kartą wystarczającą czy to do gier czy też do obliczeń , pod różnego rodzaju programy jak znalazł

 

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4381_radeon_7950/app2D.jpg

 

http://img109.imageshack.us/img109/4268/slidegpu1.jpg

 

http://img215.imageshack.us/img215/4749/slidegpu2.jpg

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

W kwestii formalnej nie przypominam sobie abyśmy byli kolegami.

Nie chciał bym mieć tak wyszczek....ego kolegi jak TY :)

 

W kwestii fps to musisz być cyborgiem skoro potrafisz zobaczyć różnicę 4fps

Tu nie było mowy,o tym czy tą różnice da się zauważyć,tylko czy ona istnieje....

Link to post
Share on other sites

Tu nie było mowy,o tym czy tą różnice da się zauważyć,tylko czy ona istnieje....

Różnica rzędu 4fps przy wartościach 57-60fps to 6,6 - 7% to ma być istotna różnica? Poza tym kupujesz kartę aby analizować słupki i wykresy czy aby grać? W grach takich różnic nie da się odczuć to nad czym tu dywagować, no chyba, że ktoś ma za dużo kasy i woli wydać więcej na kartę, która będzie działać praktycznie tak samo jak tańsza.
Link to post
Share on other sites

7850 w tej chwili jeszcze wystarcza do gier. Zawsze można zrobić Crossfire jak zacznie słabnąć. Z testów wynika, że 7870 jest ok 20 % szybszy od 7850, ale po OC obydwu ta różnica maleje do 8%.

 

http://warmbit.blogspot.com/2012/03/analiza-wynikow-radeona-7870-i-7850-w.html

 

Podsumowanie z testu z linku powyżej:

Radeon 7870 jest średnio 8,99% mniej wydajny od Radeona 7950,

 

Radeon 7870 jest średnio 19,37% wydajniejszy od Radeona 7850,

Radeon 7870 jest średnio 15,28% wydajniejszy od Radeona 6970,

Radeon 7870 jest średnio 2,56% mniej wydajny od GeForce GTX580,

Radeon 7870 jest średnio 14,34% wydajniejszy od GeForce GTX570,

Radeon 7850 jest średnio 11,24% wydajniejszy od Radeona 6950.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

@efendi

http://3dmark.com/compare/3dm11/3061297/3dm11/3051269

wsadz sobie swojego 570, zobacz sobie wyniki oc obu kart. Pozatym topic jest o 1 karcie a nie sli czy crossfire, tez bralem 570 pod uwage przy zakupie karty i argument ze 570 jest fajny do obecnych i starych gier przewazyl, juz raz kupilem 8800 256mb bo bylo wystarczajace i twoj bullshit czyli za malo pamieci niepozwalal mi odpalac niektorych gier ktore wyszly rok po zakupie bo mialy wymagane minimum 512 i niebylo mowy o graniu na 256 nawet na minimum Panie fanboy. Jezeli uparcie by ktos chcial nv to lepie juz poczekac do sierpnia na 660 czy kiedy to ma wyjsc.

PS. Jezeli kupowac uzywana karte to juz lepiej jakiegos 580 niz 570...a na ceneo gtx 570 1218zl a 7870 1270zl wiec jaki sens? (nowe modele od msi)

Edytowane przez dexiji
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Najpierw, przeczytaj dokładnie ZE ZROZUMIENIEM to co napisałem ja i inni, potem, obowiązkowe doszkolenie się w kwestii kart graficznych, jeszcze do tego jakiś kurs dla niekumatych, na temat obecnych gier, ich wymagań, oraz wzrostu tychże przez ostatnie dwa lata i wtedy, możesz zabierać głos tumanie. Poprzekręcałeś całkowicie sens moich wypowiedzi, najprawdopodobniej czytając je po łebkach i to jeszcze bez zrozumienia (gdzie ja polecałem SLI :co: ), wkleiłeś jakieś denne linki i rzucasz się jak wesz na powrozie. Podajesz jako przykład karty i sytuację sprzed pięciu czy sześciu generacji wstecz co ma się nijak do tego, co się teraz dzieje na rynku. Ogarnij się człowieku i zapytaj się jakiegokolwiek użytkownika 570 czy mu te 1.3gb nie wystarcza do jakiejś gry dzisiaj. Skoro to jest tak gówniana - twoim zdaniem - karta to ciekawe dlaczego schodzą na allegro jak ciepłe bułeczki, co tylko się jakaś pojawi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co za baran porownuje ceny uzywki do nowej karty...

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-580-engtx580-dcii-2dis-1536mb-i2429383176.html

masz licytuj

"Jakoś ja miałem dwa takie geforce a pamięć w SLI się nie sumuje i grałem w metro, bf3, wieśka 2 i wszystko inne na ULTRA z taką płynnością jakiej ty nigdy na swoim sradeonie nie uświadczysz %-)" to nie twoja wypowiedz?

Pozatym nie powiedzialem ze 570 jest go*****y, sm go rozwazalem, jest karta dobra do obecnych gier ale w niedalekiej przyszlosci bedzie juz gorzej... skoro taki bf3 zurzyje 1,5gb ram a gta 4 1,3gb to wcale zurzycie nieidzie w gore "tumanie" tak?

Wogule po co odrazu z bluzgami, jakis kompleks? Nieodwartosciowanie? ragekid...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

"Jakoś ja miałem dwa takie geforce a pamięć w SLI się nie sumuje i grałem w metro, bf3, wieśka 2 i wszystko inne na ULTRA z taką płynnością jakiej ty nigdy na swoim sradeonie nie uświadczysz %-)" to nie twoja wypowiedz?

Napisz to sobie na ścianie, czytaj po 100 razy dziennie a może w końcu zrozumiesz o co mi chodziło %-)

 

skoro taki bf3 zurzyje 1,5gb ram a gta 4 1,3gb to wcale zurzycie nieidzie w gore "tumanie" tak?

Człowieku przestań pieprzyć bzdury bo jakoś w tej chwili odpalam GTA 4 na GTX 460 z 1GB i gierka chodzi idealnie płynnie z suwakami na 100% !

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I dobrze ze ci chodzi na 100%, ciesz sie. Ja niemowie o terazniejszych grach tylko o niedalekiej przyszlosci i nie pitol ze wymagania gier nie rosna.

"Oprawa wizualna przy maksymalnym poziomie detali robi wrażenie. Żeby jednak myśleć o oglądaniu Maksa Payne'a "na bogato", należy mieć kartę graficzną wyposażoną w 2 GB VRAM (a dokładnie 2158 MB)."

"podnoszenie detali powoduje zwiększone zużycie pamięci graficznej. Nie przekroczycie więc z góry określonego przez kartę poziomu. W praktyce najbardziej zasobożerny jest antyaliasing MSAA. Zmiana z poziomu x4 na x8 powoduje wzrost zużycia pamięci aż o blisko 700 MB."

Max payne juz jest, czyliiii beda nowsze i ladniejsze gry wiec GTFO.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...