Skocz do zawartości

4870GS ARTEFAKTY. Podwyższenie napięcia=brak artefaktów.


Recommended Posts

Witam!

Mam taki problem, złożyłem ostatnio budżetowego PCta:

-P35C-DS3R

-4870GS 512MB

-2GB DDR3 1333MHz

-PDC 2160

-XFX PRO 450W

 

i po odpaleniu grafika zaczeła sypoać artefakty i pojawiały się bluescreeny (nie zdążyłem zrobić foty dla BS bo szybko znikają). Ramy mają takty 800MHZ nie mogę przestawić na 1333MHz przez mnożnik tylko przez FSB, wszystkie napięcia są w normie, i teraz tak, grafika czyszczona, pasta zmieniana, temperatury 40C w spoczynku (zmienione chłodzenie na większe i dodany wiatrak 12cm, chłodzenie na pamiątkach też jest). Gdy podniosłem napięcie PCI-E o 0.1 to artefakty znikły, tylko pod obciążeniem grafa wywala po jakimś czasie testowania biały ekran. Mogę max zwiększyć napięcie PCI-E o 0.3, zrobić to i przetestować ? Nie będzie to zabójczym ciosem dla grafiki? Jakie jest normalne napięcie dla tej grafiki? Czym mógłbym je zmierzyć spod Windowsa?

 

TEMPERATURA

Link to post
Share on other sites

kurde..;// szkoda ze mineły te 2 tyg. ;// napisz do allegro,opisz cała sytuacje i zobaczymy co oni o tym mysla i co Ci przysługuje teraz

 

Gdy podniosłem napięcie PCI-E o 0.1 to artefakty znikły, tylko pod obciążeniem grafa wywala po jakimś czasie testowania biały ekran.

Bardzo możliwe że sekcja zasilania na karcie jest uwalona..

Link to post
Share on other sites

aha, karta teraz pracuje normanie na automatycznych ustawieniach napięcia wszystkich podzespołów w BIOSIe, nie będę sprawdzał pod obciążeniem bo wywali znów ekran. Okey napiszę do allegro, tylko w jakiej formie mam napisać do nich ?

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika, że allegro Ci nic nie pomoże. Nie miesza się w sprawy pomiędzy kupującym a sprzedającym i może Ci doradzić dogadanie się ze sprzedającym lub proces cywilno-prawny.

Z opisu uszkodzenia wynika, że mogą to być zimne luty. Sprzedający mógł Ci sprzedać kartę w 100% sprawną ale podczas transportu zimne luty "powiększyły się". Miałem sam taką sytuację niestety - jako sprzedający. Więc mogło to być niezamierzone. Jaką gwarancję rozruchową udzielił Ci sprzedający? Jak miną ten termin to pozostaje Ci naprawa, najlepiej przez osobę znającą temat.

Link to post
Share on other sites

Nie, zimne luty powstają szybciej jak karta jest przegrzewana - jak dużo się gra lub/i jest źle chłodzona. Jeśli facet używał jej tylko do Windowsa to nic nie zmienia... W 4870 często powstają zimne luty. Z resztą trochę podejrzane, że używał ją tylko do pulpitu ....

Link to post
Share on other sites

możliwe, pod windowsem chodzi dobrze, zerknę teraz pod obciążeniem przez OCCTa. Żle chłodzona na pewno nie była, nie wiem co to może być, pozbędę się jej jak nadal będą sięsypać arefakty. Nie wiecie czy oddanie jej do serwisu lub reballing bga pomogłoby?

Edytowane przez jako023
Link to post
Share on other sites

Może i tak być co nie zmienia faktu, że 4870 padają z powodu zimnych lutów, a transport mógł to uwydatnić. Lub sprzedający wali ściemę. Że niby do pulpitu używał taką grafę? Mogła zacząć mu padać i postanowił sprzedaż z informacją że tylko służyła mu do pulpitu ... No ale to jest jedna z wersji.

Link to post
Share on other sites

piekarnik ? czy hot air ? pewnie może mi to pociągnąć zały komputer do krainy złomu, hmm

 

 

Dokładnie.

Osobiście starałbym sie jeszcze dogadać z sprzedawcą.

Chociaż moim zdaniem coś kręci.

Radzio 4870 do windowsa ? Może zamienił na HD 7950 bo zaczął kożystać z EXELA.

Miałem podobny przypadek. Ale finał był taki że kartę odesłałem i dostałem zwrot pieniędzy ale niestety bez przesyłki.

Niestety płyta dostała swoje i po manerach z grafiką po 3 miechach był kaput.

Jeśli mam głosować czy hot air czy piekarnik to oddaję głos na piekarnik.

Link to post
Share on other sites

piekarnik ? czy hot air ? pewnie może mi to pociągnąć zały komputer do krainy złomu, hmmm?

Pierwsze co to jak już piekarni a później hot. Tak jak napisałem dobrze zrobiony taki zabieg pozwoli karcie pracować latami. Jeśli również dobrze zrobisz te dwie operacje to nie ma szansy by komp Ci się uszkodził. Masz dobry zasilacz, więc nawet jeśli będzie zwarcie to zasilacz poprostu nie uruchomi komputera. Mój zasilacz OCZ500W przeżył z 20 takch zwarć więc luzzzzzz.

 

A przed wszystkim spróbuj ją oddać, zrób test u sprzedającego np. w GPUz jest "programik" do testowania stabilności.

Link to post
Share on other sites

spoko, narazie kontaktu ze sprzedającym nie mam, jeżeli nie uda mi się jej zwrócić to spróbuję sprzedać ją jako uszkodzoną, jak nikt nie kupi to piekarnik.

 

A co do piekarnika to dokładnie jak mam postępować? Rozebrać grafę na części, wyczyścić, zrobić 4 kulki aluminiowe, ułożyć grafe na tych kulkach GPU do dołu, nastawić piekarnik na 200C z termoobiegiem, później wyjąć ostudzić, złożyć, załączyć do kompa? Dobrze ?

 

ile jest procent, że akcja się powiedzie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...