Skocz do zawartości

Nauszne kontra douszne - ogólna dyskusja.


Recommended Posts

Witam. Zapraszam Wszystkich do wolnej dyskusji na temat typu słuchawek, a przy okazji pomożecie mi podjąć decyzję, może ktoś inny ma taki problem jak ja i z korzysta z tego tematu. Moja decyzja rozchodzi się pomiędzy słuchawkami

Chodzi mi o to, które są lepsze? Które mają lepszy dźwięk? Które wy polecacie z tych dwóch lub które byście polecili od siebie (proszę, wybierzcie po między tymi dwoma). Oprócz tego tak na marginesie się zapytam z ciekawości, które słuchawki są "zdrowsze" dla ucha, douszne czy nauszne? Chodzi mi o osobę, która by często słuchała muzyki, a wiadomo powszechnie, że takie słuchanie muzyki może popsuć słuch. Które ?! Oczywiście za każde odpowiedzi daje plusiki :) Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

 

PS. Do dousznych jeszcze http://beatsbydre.com/products/Products.aspx?pid=B5097&cat=2

 

PS. Przepraszam za błąd, zamyśliłem się trochę. Słuchawki dokanałowe**

Link to post
Share on other sites

Zależy do czego. Do telefonu/MP4/MP3 czy komputera? Obstawiam, że chyba to pierwsze, więc lepiej sprawdzą się dobre dokanałowe słuchawki, ponieważ łatwiej jest schować (chyba że Ci na tym nie zależy), a jeśli chodzi o jakość dźwięku to zależy jaki model wybierzesz. Dokanałowe mają gorszy bas, słabsze wygłuszenie otoczenia i bardziej psują słuch.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Poczekaj na wypowiedź kogoś kto się orientuje. Generalnie z tego co wiem nie opłaca się kupować nic by dr dre, bo podobnej cenie zawsze znajdzie się coś z lepszą jakością dźwięku.

 

W podobnej cenie wydaje mi się że nausze zapewnią lepszy dźwięk ale w ciepłe dni mogą Ci się pocić uszy i być mniej wygodne

Link to post
Share on other sites

Ani to, ani to. Dźwięk na mocno przeciętnym poziomie przy beznadziejnym stosunku cena jakość. Co do dbania o słuch, to całość zależy bardziej od głośności, niż tego, czy korzystamy z dokanałówek, czy nauszników. Pod tym aspektem najlepiej wypadają otwarte nauszniki. W każdym razie najlepiej będzie odpuścić sobie takie "cosie" i wziąć normalne słuchawki, biorąc pod uwagę w sytuacji dokanałowych SoundMagic E10, a nauszników Philipsy SHP-5401/Superluxy Hd-681/CALe/Kossy Porta Pro.

Link to post
Share on other sites

nauszne co zakrywają całe uszy + muszą być otwarte (jeżeli wiecie o co chodzi otwarte/zamknięte) Takie są najbardziej przyjazne uchu i praktycznie najlepszy dźwięk.

 

Osobiście mam hd 518 i jestem bardzo zadowolony :)

 

Aurvana live - to sa zamkniete

HD 518 - otwarte

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

"Najważniejsze dla mnie to zdrowie moich uszów. Biorąc pod uwagę ten aspekt co powiecie? Dla mnie są ważne 3 rzeczy: DESIGN, ZDROWIE oraz JAKOŚĆ DŹWIĘKU :)"

 

To kup sobie nauszniki na zimę, albo czapkę i watę noś w uszach, żeby ci do USZÓW!!! nie nawiało.

Słuch możesz uszkodzić słuchając za głośno niezależnie od typu i budowy słuchawek. Do urządzenia przenośnego wybrałbym dokanałowe, z dobrze dobranymi nakładkami lub (jeszcze lepiej) piankami comply oferują bardzo dobre tłumienie dźwięków z zewnątrz i mocne tony niskie. Te cieszą się dobrymi opiniami: http://sonusmobile.pl/product-pol-107-Sluchawki-a-JAYS-Three.html

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

@up Pier*olisz ...

 

 

Jeżeli ci zależy jednak na tym żeby uszy torszku mnie cierpiały to weź coś pokroju otwartych nausznych ...

jak hd 518. Tłumienia dźwięku to może nie mają ale jakość i zdrowie to i owszem.

 

A jeżeli chcesz tłumienia i mobilności to zostają ci douszne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...