Skocz do zawartości

IPB 3.3.3 - nowości, trzy etapy zmian


Recommended Posts

Witajcie :D

Admin wrócił, admin zmienia. Z okazji premiery nowej wersji IPB oznaczonej ładnie numerkiem 3.3.3 zarządzam 3 etapy zmian :->

Etap 1: aktualizacja
Czyli to, czego nikt nie zauważy. Nowy skrypt, połatane dziury, zmieniony system rozdawania kochanych ostrzeżeń i szybsze działanie :->

Etap 2: zmiana wyglądu (aktualnie w toku...)
To już zobaczycie. Po pierwsze wprowadzone zostały wymuszone przez twórców niewielkie zmiany w wyglądzie. Oprócz tego dodałem nową skórkę "Benchmark Classic" - nawiązuje ona do aktualnego wyglądu portalu i zmieniać ją można w stopce. Wrzuciłem też nowy projekt rang.
Każdą z tych zmian można komentować. A że grafik ze mnie średni, to jeśli ktoś umie zrobić ładniejsze, ciekawsze projekty, skrzynka prywatnych wiadomości stoi otworem :D

Etap 3: sprzątanie
Wywalamy zbędne posty, porządkujemy działy, łatamy regulamin, może uzupełniamy ekipę, zobaczymy :->

Wszystkie opinie i zażalenia do zgłoszenia w tym temacie. Jedyna taka okazja :wariat:

Pozdrawiam

 

--------------------------------------------------

 

IPB 3.3.3 - nowości, trzy etapy zmian

Dzisiaj oficjalnie zakończyliśmy akcję aktualizacji forum do IPBoard 3.3 :)

Etap 1: aktualizacja
Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji (teraz to już 3.3.4). Zmieniło się wiele drobiazgów, istotnych głównie dla moderatorów. Zwykli użytkownicy mogą zauważyć szybsze i stabilniejsze działanie oraz to, że wróciła w pełni działająca edycja postów i wpisów w SB :D

Etap 2: zmiana wyglądu
Po pierwsze wprowadziliśmy zupełnie nowe obrazki rang: special7.png

Po drugie zwiększyliśmy dopuszczalny rozmiar avatarów do 120 na 120 pikseli.

Po trzecie dodaliśmy nowe, zaktualizowane skórki: Benchmark Classic nawiązujący wyglądem do portalu benchmark.pl oraz Benchmark Blue kontynuujący alternatywny niebieski odcień forum, wzbogacony o nowe efekty i przemodelowany nagłówek. Skórki można zmieniać w stopce forum:

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/change.png

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/blue.png

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/classic.png


Etap 3: sprzątanie
Większość działów została wyczyszczona z niepotrzebnych tematów. Zmieniliśmy również sposoby moderacji, które mają na celu utrzymanie tego porządku.

Poza tym na wniosek użytkowników przeprowadziliśmy nabór na nowych moderatorów, którzy pomogą nam w prowadzeniu forum. Interesujące wątki na ten temat tutaj oraz tutaj. Przyjęte osoby oraz działy im przydzielone na czas okresu testowego to:
Sn1PeR - Hardware
drachenfeles - Hardware
Igorrodz - Hardware + Kącik retro komputerów
GreQonE - Chłodzenie, podkręcanie, modding
jacekgothic - Chłodzenie, podkręcanie, modding + Gry PC
orbik - Notebooki + Software

Na koniec dokonaliśmy wielu zmian w ustawieniach forum mających za cel głównie poprawę wydajności i bezpieczeństwa, ale oprócz tego poprawiono uprawnienia grup, przeliczono posty i punkty reputacji oraz na nowo skonfigurowano domyślne ustawienie powiadomień.

Śledźcie ten temat, ponieważ to nie koniec zmian! :)

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Aż się zalogowałem, aby + postawić :)

Obrazki rang -- he he, długo przyszło czekać, nie TS? %-) Ale prezentują się świetnie :) (mi się podoba, innym nie musi :P )

 

Co by tu jeszcze, a ... tak, pisałem już w raporcie (nie wiem, czy zieloni odczytali, jak nie - to zapraszam do logów) aby wziąć się porządnie za oczyszczenie forum. Wiecie o czym mówię ;)

 

//danny

 

TS włącz ludziom podgląd kto dał + (po co to kryć)

Link to post
Share on other sites

I ułatwiło by ściganie tych co maja dwa konta i sami sobie daja + ... ;)

 

tak, pisałem już w raporcie (nie wiem, czy zieloni odczytali, jak nie - to zapraszam do logów) aby wziąć się porządnie za oczyszczenie forum. Wiecie o czym mówię

Ja to odczytałem ( podgląd maja tez inni ) samemu ciężko jest to wszystko poprzenosić edytować itp :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

I ułatwiło by ściganie tych co maja dwa konta i sami sobie daja + ... ;)

a są tacy? -- zaraza, jakby te + miały jakieś znaczenie :/ Nie ważne ile masz + ważne, jak się wypowiadasz -- koniec tematu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

;) święte słowa Danny tylko dla niektórych to jest ważniejsze niż pomaganie bo na osiedlu powie ze na benchmarku ma 500 pkt i jest lepszy od wszystkich :P nie wiem czy to mój monitor ale kolor zielony nicku jest taki blady ( ładniejszy jest ten w rangach taki ciemny )

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

a są tacy? -- zaraza, jakby te + miały jakieś znaczenie

Jednak te punkty o czymś świadczą. Jeden z userów kiedyś powiedział że nie ufa tym co dobrze doradzili bo mają tam 10-20 pkt reputacji i prosił by wypowiadały się osoby z większą ilością punktów.

Link to post
Share on other sites

Wyczyściłem i to samo - jestem jakimś maniakiem :/

 

PS. Co masz do chcem? %-)

 

 

EDYT:

 

Nie ma rangi newsman, a więc jak mogę nim być Danny?

Jak dodadzą taką rangę (a dodadzą - ja się o to postaram) to będę.

Edytowane przez regist88
Link to post
Share on other sites

Byle by to był ktoś kto jest często na forum a nie raz na jakiś czas ... :P

Jeśli już to oczywiście po ustaleniu z aktualną ekipą, ale głównie chodzi mi o porządek z Zaawansowanymi i Redaktorami bo to się automatycznie nie ustawia :)

 

Skończy mi się sesja to chętnie coś postaram sie zaprojektować :)

Było by świetnie, wszystko o co prosiłeś masz na PW :)

 

Można by wprowadzić tabelkę wyników w profilu tak jak było z 3D Mark 06 i dodać 3D Mark 11 i pozostałe benchmarki.

Tylko że każda dodatkowa linia rozciąga posta na wysokość, a kiedyś były na to narzekania. Trzeba by to dobrze przemyśleć lub dać jakieś autoukrywanie.

 

TS włącz ludziom podgląd kto dał + (po co to kryć)

No przecież można sprawdzać :-> I fakt, trochę mi to zajęło :wariat: Czyszczenie będzie: step 3.

 

Benchmark powinien wymieniać plusy na kasę, jak pkt. za recenzje. A z kolorkami to monitor, bo u mnie kolor nicku jest ciut jaśniejszy od rangi.

Pewnie było by z tym masa nadużyć, ludzie by to nabijali, redakcja by się burzyła, trzeba by robić dodatkowe zabezpieczenia, a kolejka u programistów sięga pewnie daty następnego końca świata :D A kolorki są identyczne, pewnie złudzenie ;)

 

Wszystko jest OK, czyszczenie ciastek redaktorze ("chcem" !!!) Cię czeka

Właśnie, jeśli ktoś nie widzi ostatnich odpowiadających bez logowania lub ucina mu wpisy po literce "ó" to czyścić ciastka! Jakkolwiek to brzmi :wariat: Ewentualnie można odświeżyć stronę ze 3 razy lub Ctrl+F5.

 

A ranga Zaawansowani to dla kogo jest zarezerwowana?

Pochodzi z portalu. Teoretycznie dla userów mogących pisać newsy bez akceptacji. Praktycznie to już relikt przeszłości, można by ją użyć do innych celów może :->
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...