Skocz do zawartości

Problem z karta wifi realtek 8185 :(


Recommended Posts

Witam

Kupilem nowego kompa i z nim karte wifi jak w temacie. Problem jest taki ze na poczatku jak zainstalowalem z plytki sterowniki to siec wogole nie dzialala, jak zainstalowalem zterowniki microsoftu z windows update(windows7) to dostawalem bsoda. Znalazlem wreszcie sterowniki starsze a mianowicie

RTL8185_Windows_Vista_6.1062.1117.2006

tylko ze wtedy karta wifi sie co jakis czas rozlaczala i laczyla ponownie do ap, potem ukazaly sie nowe sterowniki microsoftu i juz nie bylo bsoda, raz dzialaly raz nie ale tez sie rozlaczaly.

Wrocilem do tych 2006 i przez pewien dzialaly mniej wiecej ok, pozniej probowalem z jeszcze jakimis ale zle dzialaly i wrocilem do tych z 2006. Teraz nie dosc ze wifi mi sie rozlacza to jeszcze po restarcie windowsa nie laczy mi sie automatycznie i chyba zapomina klucza-musze wpisywac recznie sam.

Zmienilem ustawienia ap z mixed mode na G, nadal to samo ale jak juz dziala to www sie szybciej laduje. Zmienilem tez szyfrowanie z wpa na wep+uwierzytelnianie na mac i nadal to samo.

 

Nie wiem co robic :D Formanie jeszcze ta karta nie ma wsparcia dla win7, ale problem w tym ze z vista/xp tez niektorzy mieli problemy(ze sie rozlaczala).

Najgorsze jest to ze musze wpisywac ten klucz ciagle - chyba cos w ustawieniach win7 moglo sie zmienic bo zainstalowalem autorski program realteka do obslugi wifi ale juz go nie uzywam.

 

Bardzo prosze o sugestie... :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze czy podczas instalacji sterów do karty wyciągałeś ją, a po instalacji ponownie instalowałeś. Jeśli nie to odinstaluj aplikacje i stery, oraz wyczyść wszystko porządnie, aby nie zostały ślady. Wyłącz komputer wy7jmij kartę, włącz zainstaluj stery i aplikacje, wyłącz komputer włóż kartę i uruchom komputer powinno chodzić lepiej.

Link to post
Share on other sites

System to robi sam, przynajmniej powinien. Mam kartę wi-fi pci też na tym rtlu i zwykle jak nie przestrzegałem instrukcji. To byłe problem z częstym zrywaniem, lub aplikacją która się muliła, a w końcu zawieszała. Poza tym ta karta czasami lubi zgubić zasięg, na początku myślałem, że to wina routera testowałem na trzech różnych Pentagram, D-link oraz obecny Belnik i ten problem powracał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...