Skocz do zawartości

HTC One V vs Samsung Galaxy S Advance


Recommended Posts

Witam,

 

mój stary telefon się posypał (z mojej winy) i muszę nabyć coś nowego. Chciałbym żeby nie był to sprzęd na chwilę, więc pozwolę sobie poprosić o radę Was :)

 

Poszukuję sprzętu uniwersalnego, z Androidem, solidnie wykonanego (Gorilla Glass mile widziane). Cena ok. 1 000 zł. Zapoznałem się z ofertą i recenzjami ze strony, ofertą sklepów i waham się pomiędzy:

 

Samsung Galaxy S Advance GT-i9070

oraz

HTC One V

 

Bardzo podba mi się też Samsung Ace 2, ale chyba jednak powyższe są lepsze (nawet nie pamiętam dlaczego tak uznałem :P )

 

Czy możecie podpowiedzieć, który telefon jest:

  • solidniejszy?
  • dłużej trzyma bateria?
  • który Wy byście wybrali? :)

Prosze nie myśleć, że idę na łatwiznę i od razu proszę o radę :) Do tej pory odwiedziłem już parę sklepów żeby zobaczyć telefony na własne oczy, przejrzałem oferty sklepów i odrzuciłem m.in. Wave 3 (super telefon, ale Bada :( ), Xperia Sola i Xperia U (słaba bateria, w drugim nie można wkładać kart pamięci :/ ), Galaxy S+ (nie ma lampy błyskowej, a Advance ma :) ) i słabsze Samsungi Ace, Gio, Mini, Pocket.

 

Z góry bardzo dziękuję :)

Edytowane przez Lisandro
Link to post
Share on other sites

Aktualnie też rozważam kupno nowego telefonu i również brałem pod uwagę i9070.

i9070:

- 2 rdzeniowy procesor,

- 768MB ram

- wyświetlacz super amoled

- GB 2.3.6

 

One V:

- 1 rdzeniowy procesor,

- 512MB ram,

- wyświetlacz TFT?

- Android 4

 

Galaxy S Advenced na pewno jest szybszy, One V solidniejszy. Samsung nie dostał póki co oficjalnie ICS'a(pewnie dostanie).

Ja bym brał Samsunga.

Link to post
Share on other sites

OMG dzięki :D

 

Korzystając z okazji. Jak nazywa się funkcja "udostępniania internetu" (gdy smartfon staje się routerem i można udostępnić net np. dla laptopa). Nie mogę znaleźć informacji, czy te fony to mają :/

 

Też skłaniam się ku Samsungowi. Nie miałem go niestety w ręce i trochę się niepokoję o obudowę, bo jednak na czymś panowie oszczędzić musieli (cena tego HTC i Samsunga jest bardzo podoba przy lepszych podzespołach S Advance).

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie o tego Samsunga. Znalazłem w necie test oraz opinie ludzi (na różnych forach), z których wynika, że bardzo ładnie trzyma na baterii pomimo swojego 2-rdzeniowego procesesora. Nawet do 6 dni przy takim sobie użytkowaniu :o Podobno jest to zasługa znacznie zmniejszonej maksymalnej jasności wyświetlacza w stosunku do poprzedników (326cd/m^2 tego telefonu przy SGS+ aż... 408cd/m^2). Możliwe to czy ściema?

 

Tak patrzę, że przewagą HTC (obok jakości wykonania, co zakładam, chociaż Samsung ma szkło Gorilla) jest tylko Android w wersji 4.0 ICS. W Samsungu jest Android 2.3 Gingerbread. Czy to jest AŻ TAKA różnica dla laika? :) Jak znam życie to starszy Android ciągnie mniej baterii i jest już lepiej dopracowany...

 

Za niewiele ponad 1k można wyrwać Motorolę RAZR która jest lepsza od obu telefonów (ekran, bateria, pamięć)

Ekran 4.3 cala za duży :/ Nie wiem nawet jak będę nosił 4 cale i mam nadzieję, że nie jest jakiś super łamliwy i rochę wytrzyma :D Poza tym nie chcę Motoroli. Ale bardzo dziękuję :) Edytowane przez Lisandro
Link to post
Share on other sites

No właśnie sądzę, że ściema z tą wytrzymałością baterii, ale w różnych miejscach znajduje takie informacje (nawet Rosjanie się zachwycają http://www.mobiset.ru/articles/text/?id=6369 :P ). Czyżby marketingowcy Samsunga szaleli po forach?

 

Tak przy okazji - czy można w komórze wymienić baterię na pojemnijszą, zakupioną osobiście?

 

Co do Motoroli RAZR - nie znalazłem jej poniżej 1500 PLN, gdzie ta najniższa cena to "kiosk" w hiper markecie (co prawda niby "nowa", ale jakoś nie mam zaufania do takich miejsc...)

Edytowane przez Lisandro
Link to post
Share on other sites

I jeszcze dostanę ziemniaka %-) Jednak wolę nie ryzykować. Za duże te "promocje" na mój gust.

 

Jakby coś to mogę zaoferować tego HTC - nówka, czarny pudełko nieotwarte - napisz PW :)

 

Dzięki, ale zdecydowany jestem na Samsunga. Bawiłem się nim dziś w sklepie i jestem zauroczony :)

Wysyłam link do forum koledze, który miał podobny dylemat, może on się zdecyduje.

Link to post
Share on other sites

Odrzuciłbym Galaxy Advance, ze względu nawet nie na sytuację, dotyczącą telefonu Samsunga, ale dlatego, że ten telefon jest nijaki. Jest niby lepszy od SGS2(bynajmniej nieznacznie wykonaniem), ale wyszedł zbyt późno. Nie znajdzie zbyt dużej liczby klientów, więc wsparcie z strony xda duże bym nie liczył. O wsparciu Samsunga, a tym bardziej ICS raczej bym marzył.

 

W tej sytuacji wziąłbym One V. Jest lepiej wykonany, HTC oferuje lepsze oficjalne wsparcie, już na starcie pracuje z ICS. Dodatkowo można liczyć na większe wsparcie ze strony niezależnych deweloperów, gdyż telefon ma określoną grupę odbiorców i nie jest modelem pośrednim, ani "nijakim".

 

Osobiście tak jak koledzy wyżej - wziąłbym Motkę RAZR. Łączy wady i zalety obu telefonów. Czytaj dobry hardware i dobre wykonanie. Z baterią też źle nie jest. Soft od producenta jest dopracowany i pozbawiony błędów. ICS zapowiada się, iż ukarze się w tym tygodniu. Wsparcie wśród niezależny jest na średnim poziomie, ale wszystko co potrzebne jest, więc narzekać nie można.

Edytowane przez Sasior
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dla Ciebie i dla innych.

Dużo zastanawiałem się zanim kupiłem nowego smartphona, ostatecznie nabyłem Samsunga Galaxy S Advance. Mam go już 2 tydzień i sprawuje się rewelacyjnie, duży wyświetlacz Super AMOLED jest bardzo czuły na dotyk, nie zdarzają się ścięcia ani lagi na ekranie. Po internecie można surfować do woli przeglądarka posiada obsługę flash a co bardziej wymagające gry działają płynnie. Jest już zapowiedziana aktualizacja urządzenia do androida 4.0 ICS ;) Nic tylko brać

Link to post
Share on other sites

Mam sgs advance i mogę go spokojnie polecić. Jest lepszy sprzętowo, gorzej wykonany, jeżeli zformartujesz baterię tak jak ja będzie trzymała naprawdę bardzo długo. Telefon się nie ścina, wszystko działa jak powinno, dobry smartfon za dobre pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Posiadam Advance od 2 dni, jestem pozytywnie zaskoczona, bateria długo trzyma, telefon jest solidny, obudowa nie rysuje się, świetny aparat fotograficzny, według mnie ma wiele plusów, wahałam się właśnie pomiędzy One V i, ale jak dla mnie był to zbyt mały wyświetlacz, według mnie był też ciężki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...