Skocz do zawartości

Hdd - wibracje i hałas


Recommended Posts

Witam.

Z braku odpowiadającej mi, z dostępnych obecnie na rynku obudowy ITX, postanowiłem zrobić ją sam.

Obecnie posiadam 2 dyski WD Green po 2Tb. Są zawieszone miękko. Czasami słyszę jednak jak "buczą".

Czy byłby to dobry pomysł bym przykręcił oba, obok siebie do płyty aluminiowej gr 10mm?

Czyli, lepiej kiedy dyski są zawieszone miękko na elementach amortyzujących czy też przykręcone porządnie do czegoś masywnego?

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

ja likwidowałem buczenie dając gumowe o ringi jako podkładki pod śruby gdzie dyski przykręcasz do kieszeni a samą kieszeń zamontowałem tak, że między nią a budą nie ma bezpośredniego styku tylko nakleiłem tam warstwę filcu.

 

To pomogło.

Link to post
Share on other sites

mnie caviar black wpadł na to by wzbudzać się sinusoidalnie i pomimo tego, że leży na amortyzowanych sankach buczał, doszedłem do wniosku, że mam 20kg stalową budę, jak go wstawię na sztywno to nie ma bata... i wibrowała cała buda pomimo swojej masy, jednym słowem masakra, skończyło się na tym, że wykręciłem oryginalne zatoki i osadziłem wszystkie hdd na elastycznej taśmie krawieckiej, od tego czasu nie słyszałem żadnych wibracji

Link to post
Share on other sites

Temat z O-ringami już przerabiałem. Wszysto nawet było przekręcone na plastikowe śruby dla zminimalizowania przenoszenia wibracji, ale buczenie i tak było.

A co myślicie o tej płycie alu? Pomysł wydaje mi się dobry, tym bardziej, że bezpośredni kontakt dysku z płytą przyczyni się do obniżenia jego temperatury. Boję się tylko, że buczenie może się spotęgować, a za płytę musiałbym dać ok 80 zł

Link to post
Share on other sites

Witam. Z braku odpowiadającej mi, z dostępnych obecnie na rynku obudowy ITX, postanowiłem zrobić ją sam. Obecnie posiadam 2 dyski WD Green po 2Tb. Są zawieszone miękko. Czasami słyszę jednak jak "buczą". Czy byłby to dobry pomysł bym przykręcił oba, obok siebie do płyty aluminiowej gr 10mm? Czyli, lepiej kiedy dyski są zawieszone miękko na elementach amortyzujących czy też przykręcone porządnie do czegoś masywnego?

masz blache o grubości 10mm? Czołg budujesz? Z resztą, ile to waży?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...