Skocz do zawartości

Recommended Posts

PS3 to zdecydowanie lepszy układ CPU (Cell). Jednak wraz z przeciętnym układem graficznym RSX wykorzystuje tylko część swoich możliwości.

 

Xbox to trochę lepszy układ graficzny, oraz zdecydowanie lepsza otwartość na świat programowania. To właśnie dlatego twórcy gier w większości przypadków bazują się na kodzie z wersji x360 :) Do tego xbox posiada większą ilość pamięci RAM.

Ale i tak PPC Xenon daje radę :P

Link to post
Share on other sites

:) Do tego xbox posiada większą ilość pamięci RAM.

 

I xbox360 i ps3 mają 512MB ramu, tylko że w ps3 jest wyznaczone 256MB dla cpu i 256MB dla gpu. W xbox360 jest to dzielone dynamicznie, czyli jeśli potrzeba więcej ramu gpu to gpu ma więcej, a jeśli cpu to cpu.

Link to post
Share on other sites

Grafika na + dla Xboxa... Co do CPU to można by się kłócić... ;)

 

Wystarczy logicznie pomyśleć

Skoro gpu jest na + dla xboxa, a mimo to lepsza grafika jest na ps3, to co do mocy cpu nie ma żadnych wątpliwości. Nie trzeba tu nawet przytaczać wypowiedzi programistów(którzy również są zdania mocniejszego cpu w ps3).

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Fakty faktami, jednak po raz kolejny życie pokazało jak bardzo minęły się one z rzeczywistością. Na ps3 zaledwie kilka gier, które na obecną chwilę można policzyć na palcach jednej ręki, wyglądających już nawet nie świetnie tylko na dzisiejsze standardy, po prostu - przyzwoicie. Jak panowie z sony znowu strzelą sobie strzała w stopę wydając w ps4 jakiegoś dziwoląga, na którego znowu będą się uczyli pięć lat robić dobrze wyglądające tytuły to olewam ten sprzęt, przynajmniej na początku...

Link to post
Share on other sites

Wystarczy logicznie pomyśleć Skoro gpu jest na + dla xboxa, a mimo to lepsza grafika jest na ps3, to co do mocy cpu nie ma żadnych wątpliwości. Nie trzeba tu nawet przytaczać wypowiedzi programistów(którzy również są zdania mocniejszego cpu w ps3).

grafika lepsza na ps3, ajć ..mocne słowa...
Link to post
Share on other sites

Czy grafika jest lepsza na PS3? Zależy od tytułu. Na pewno dużą wadą Xboxa jest płatne granie Online co może zrazić użytkowników. To która konsola będzie dla nas bardziej odpowiednia zależy też od tego w jakie tytuły gramy. Przykładem są gry Gran Turismo 5 i Forza 4. Pomimo podobieństwa są to zupełnie inne gry. Znam niejeden przypadek kiedy ktoś sprzedawał PS3 i kupował Xboxa ze względu na Forze.

 

Dlatego według mnie nie ma lepszej konsoli, jest tylko bardziej dostosowana do naszych upodobań. ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz co najmniej 3500zł to bierz komputer z kilku powodów:

-Pograsz z o wiele lepszymi efektami wizualnymi, bo za 3,5 kawałka to komputery w kosmos mogą latać

-Na komputerze można robić o wiele więcej rzeczy niż tylko granie

-Nowa generacja konsolki wyjdzie lada moment więc kupując ja teraz tylko stracisz

-Gry na komputer są nawet ponad 2 razy tańsze

-Komputer można modernizować

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

gó**o prawda z tą modernizacją to jest tak naprawdę, że Ci jedynie zasilacz, dysk i ewentualnie buda zostaje (choć z reguły te rzeczy też się wymienia, nawet 'dla zasady') Więc de facto każdorazowa 'modernizacja' kompa to nowy komputer.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz co najmniej 3500zł to bierz komputer z kilku powodów:

-Pograsz z o wiele lepszymi efektami wizualnymi, bo za 3,5 kawałka to komputery w kosmos mogą latać

-Na komputerze można robić o wiele więcej rzeczy niż tylko granie

-Nowa generacja konsolki wyjdzie lada moment więc kupując ja teraz tylko stracisz

-Gry na komputer są nawet ponad 2 razy tańsze

-Komputer można modernizować

 

Przykad typowej gadki osoby znajacej temat w stopniu niemal ZEROWYM...

 

 

 

-owszem efekty lepsze ale tylko w malym procencie gier i po patchach.Reszta to podbita rozdzialka i wiecej fps...

-owszem ale nie wierze ze osoba pytajaca sie tutaj o sprzet do gier nie posiada w domu chociaz prostego pc...

-pokaz mi chociaz jakies PEWNE info na temat specyfikacji a dopiero pozniej gadaj o premierach ktore jak na moje oko beda za minimum 2 lata...nawet ani jedna gra nextgen nie jest zapowiedziana kolego...

-Tansze to akurat fakt

-A czy to mozna uwazac w sprzecie do gier ze trzeba go modernizowac ? i wydawac dodatkowe siano ? NIE !

 

A teraz popatrz na takie gry jak seria GT,Forza, Tekken,DOA,FinalFantasy, Metal Gear Solid,God Of War,Gears Of War, Uncharted i nadchodzacy Last Of Us

i powiedz czy te twoje malo strzelone argumenty maja cos do powiedzenia przy tych tytulach :D dlatego tez posiadam konsole ;)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz co najmniej 3500zł to bierz komputer z kilku powodów: -Pograsz z o wiele lepszymi efektami wizualnymi, bo za 3,5 kawałka to komputery w kosmos mogą latać -Na komputerze można robić o wiele więcej rzeczy niż tylko granie -Nowa generacja konsolki wyjdzie lada moment więc kupując ja teraz tylko stracisz -Gry na komputer są nawet ponad 2 razy tańsze -Komputer można modernizować

Oto typowy Fanboy Pcta nie dość tego to jeszcze w złym dziale bo tu dyskusja PS3 vs X360 a tu typek wyskakuje z Pctem ....

 

Na ps3 jest darmowe granie przez neta i jest ono bardzo dobre grałem namiętnie 3 lata na i zauważyłem żadnych dupereli wszystko jest ok

Szkoda tylko że mało osób gra jakiś czas temu jak byłem u kumpla na PS3 i graliśmy w GTA IV online to było 5-6 osób wliczając nas :rotfl: po kilku dniach wszedłem na X360 i w GTA IV była cała lista graczy bo sprawdzałem na pewno więcej niż na PS3 :rotfl:

 

Płatyny online ale z tego co slyszalem i czytalem NIEBA a ZIEMIA jakosciowo....

Tak może być ale za to czasami bana możesz dostać za darmo z tego co słyszałem a po drugie i właśnie to jest fakt bo jak się gra to słychać ciągle jak jakieś dzieciaki w mikrofon plują się dlatego ja zawsze wyciszam wszystkich :menda:

 

grafika lepsza na ps3, ajć ..mocne słowa...

To zalerzy od gry bo np w GTA IV ta grafika jakby ciemniejsza jest a za to w innych jaśniejsza.

 

 

Przykładem są gry Gran Turismo 5 i Forza 4. Pomimo podobieństwa są to zupełnie inne gry. Znam niejeden przypadek kiedy ktoś sprzedawał PS3 i kupował Xboxa ze względu na Forze.

Sprzedawać konsolę tylko dla jednej gry :roll: to jacyś desperaci musieli być albo narwańcy.

Edytowane przez DoritosUK
Link to post
Share on other sites

Ja miałem rok temu taki sen i co ?! Za 2 tyg rrod. Ale był to stary model.

 

No to teraz muszę uważać hehe :D .

 

Zupełnie jak u mnie :D

 

Widze ze iHAS jest :D z Burner Max-em ?

 

Po czym poznałeś iHAS'a ?

 

Co do tematu to nie wiem czemu ale jak gram w niektóre gry to konsola daje laga i tylko restart pomaga dziwne trochę to :D

 

Co do X360 vs PS3 to kumpel ciągle mi gada że PS3 ma większy FAN bo niby jego tata kiedyś otwierał konsolę i tak gada prawda to ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...