Skocz do zawartości

SP1 Win7 64b - error 0x800f0826


Recommended Posts

Witam,

po 11 godzinach prób instalowania Service Packa 1 do Windowsa 7 Ultimate 64 bity i niepowodzeniach postanowiłem napisać temat. Na przeszkodzie stoi błąd 0x800f0826.

Pobrałem instalke (903mb) ze strony MS (100% dobra - sumy kontrolne się zgadzają). Próbowałem także skorzystać z Windows Update. Wynik był w obu przypadkach taki sam. Pasek postępu instalacji doszedł do końca bez żadnych problemów, które zaczęły się po ponownym uruchomieniu.

- uruchomienie ponowne

- Konfiguracja aktualizacji windowsa

- Konfiguracja dodatku SP1 od 0 do 10%

- Zamykanie

- Uruchomienie ponowne

- Konfiguracja aktualizacji windowsa

- Konfiguracja dodatku SP1 od 7 do 10%

- Konfiguracja dodatku SP1 zakończona niepowodzeniem. Wycofywanie zmian.

 

Po uruchomieniu systemu okienko z błędem 0x800f0826. Pierwsza myśl to oczywiście oficjalna pomoc MS. http://windows.micro...-error-800f0826

Punkt 3 i 4. Znalazłem 2 wpisy dotyczące niepowodzenia instalacji update KB2538243 z błędem 643. Update KB2538243 pobrałem i zainstalowany ręcznie. W historii aktualizacji jest wpis o instalacji zakończonej powodzeniem, a na liście zainstalowanych nie ma wpisu z tą poprawką w ogóle. Czy to może sprawiać problem? Co zrobić, żeby pojawił się wpis w zainstalowanych? Po kolejnej próbie instalacji SP1 znów błąd 0x800f0826.

 

Znalazłem w sieci pokaźny pakiet aktualizacji do ręcznej instalacji (około 200mb) wśród nich były także te, których instalacja zakończyła się niepowodzeniem u mnie. Co ciekawe po rozpoczęciu ręcznej instalacji pojawił się komunikat, że są one już zainstalowane. Z pozostałych udało mi się doinstalować około 10, których nie miałem u siebie. Niestety błąd z SP1 występuje nadal.

Cytat z MS

''Zainstalowanie aktualizacji systemu Windows KB2454826, KB2534366 i KB2533552 (te aktualizacje umożliwiają pomyślne zainstalowanie dodatku Service Pack)?''

Mam wszystkie wymienione aktualizacje.

 

Skanowanie sfc /scannow wykryło i usunęło błędy (ponowna próba nie wywala błędów) lecz SP1 zachowuje się wciąż tak samo.

 

Proszę o pomoc z tym błędem SP1.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...