Skocz do zawartości

Interpolacja w M8000X?


Recommended Posts

Witam, testowałem myszkę Gigabyte M8000X programem VMouseBench i.. okazuje się, że przy 6000DPI myszka ma interpolację! Robią się te przerwy, a tak być nie powinno - co z tym zrobić? : / Coś nie tak zrobiłem może? Coś trzeba zmienić? Mam wszystko standardowe, nic nie ruszałem! : / Pomóżcie, proszę..

 

Nevermind, poradziłem sobie. Zmniejszenie czułości do 5040 DPI i wszystko chodzi znacznie lepiej - więc jeśli ktoś ma ten problem, obniżcie troszkę czułość - kursor tak nie skacze i o wiele lepiej zachowuje się myszka. :)

Link to post
Share on other sites

No i właśnie sensor nie ogarnia - bywały momenty, że latał jak głupi po tym ekranie, gubił się, do tego ta interpolacja i strasznie ciężko było nią cokolwiek zrobić - nawet trafienie w odpowiedni punkt bywało problemem. Po zmniejszeniu do 5040 DPI jest super, sensor odżył na nowo w pełni sił.. :)

Link to post
Share on other sites

LSP, czyli, że korzystam z niższych czułości myszy? Nie, w takim razie nie jestem - używam stale 5040 DPI w obecnej myszy, zmniejszać zdarza mi się bardzo rzadko, co najwyżej do 2000 DPI... poniżej tego schodzę tylko w wypadku, gdy jest to na prawdę konieczne i potrzeba ogromnej precyzji (np. grafika, czasem). A co oznacza akceleracja negatywna?

Link to post
Share on other sites

LSP to znaczy coś około 50-40cm/360, czyli wykonanie pełnego obrotu w grze o 360 stopni zajmuje właśnie ruch myszki o 50-40cm.

Jesteś troszkę zielony więc zapytam czy odhaczyłeś opcję w win "zwiększ precyzję wskaźnika", która w brew pozorom zmniejsza precyzję, bo powoduję włączenie akceleracji pozytywnej i należy ZAWSZE to wyłączać.

Akceleracja pozytywna - załóżmy, że wykonałeś wolny ruch myszką, a kursor przemieścił się o 10 cm, natomiast przy szybkim ruchu na tą samą odległość kursor przemieścił się nieproporcjonalnie dalej, np. na 20 cm.

Akceleracja negatywna to zjawisko odwrotne.

Swoją drogą nie wiem jak możesz grać na tych 5k DPI, to stanowczo za dużo, żeby być "dobrym" graczem :P (chyba, że w ogóle nie grasz ;) )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...