Skocz do zawartości

Zestaw do grania - poproszę o opinie i ewentualną korektę.


Recommended Posts

Witam,

 

Mam w planach złożenie zestawu do grania o takich parametrach:

 

procek: Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX

płyta: Wasza propozycja (cena do 700 pln z opcją SLI)

pamięci: Patriot Intel Game II DDR3 2x8GB 1600MHz CL9

chłodzenie procka: Antec Liquid Cooling System H2O 620

zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W 80+ modular SLI PSU

grafa: GeForce with CUDA GTX 670 ASUS 2GB 2xDVI&HDM&DPI (PCI-E) DirectCU II

dysk: WD Caviar Green 1TB WD10EZRX 64MB cache SATA-III

SSD: Samsung 2.5'' SSD 830 Series 128GB (Serial ATA3)

obudowa: Fractal Design Define R3 Black Pearl

 

Bardzo proszę o jakieś propozycje odnośnie płyty głównej i/lub ewentualną korektę pozostałych pozycji.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

MSI Z77A-GD65 ~ 700 zł, duże możliwości OC

 

wiesz, że to chłodzenie nie jest najlepsze, noctua nh-d14 powinna mieć lepsze temperatury, a jest AC, możesz to jeszcze sprawdzić, ale poszukaj porównania tych dwóch

 

tak jak myślałem, gorszy http://www.overclockersclub.com/reviews/antec_kuhler_h20_620_review/4.htm

 

tylko nie wiem, czy te ramy będą kompatybilne na tej płycie, niby ta lista kompatybilności to tylko wskazówki, ale przy kościach 8 GB już może być różnie, to już ktoś musi się wypowiedzieć, odnośnie tych dwóch konkretnych produktów...

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie, a co sądzisz o tych kościach: Patriot Quad Xtreme Division 4 DDR3 4x4GB 1866MHz CL9 ELK będzie robiło?

Tu nic w wydajności ci się nie zmieni, a wydasz kasę, chociaż nie wiem czy nie lepiej zainwestować w coś z CL7 i 1600Mhz , bo 1866mhz i CL9 jest bardziej dla AMD niż proców intel`owych.

 

A i zdaje mi się, że nie obsłużysz, więcej niż 1600Mhz bo intel i5 2rd gen ma ograniczenia

Link to post
Share on other sites

zgadzam się z magutowskim, ten cooler co podał ma wydajność podobną do noctuy nh-d14 a kosztuje tyle co twój pseudo wodny zestaw ( oczywiście jest lepszy od twojego "wodnego" ), tylko niskie ramy do tego kupić trzeba, coś jak kingstony hyperx i podobne. No i wystarczająco szeroką obudowę...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...