Skocz do zawartości

Gtx 560 ti w grach i sterowniki


Recommended Posts

Witam mam problem mój gtx 560 ti ze sterownikami 295.73 na windows 7 64 bity traci fps np gram w lola na początku od 140-200 fps a po zniszczeniu wieży spada od 69-110 fps tak samo w left 4 dead 2 mam od 90-120 fps a po zabiciu zombi od 50-70 mój kolega ma starszą grafikę i stare sterowniki i ma niekiedy więcej fps ode mnie.

 

Czego może być wina ?

Link to post
Share on other sites

:) Wesoło mi się zrobiło czytając twój post :)

Aktualne sterowniki to 301.42

Czy wy z kolegą robicie jakieś zawody na ilość fps-ów podczas gier i i poszczególnych lokacji ? ;)

Po jaką cholerę więcej niż 60 klatek ? bo tego już kompletnie nie pojmuje, lubisz patrzeć na rozwarstwianie się obrazu ? :) polecam synchronizacje pionową dostepną w opcjach lub z panelu sterowania.

Pozdrawiam

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

:) Wesoło mi się zrobiło czytając twój post :) Aktualne sterowniki to 301.42 Czy wy z kolegą robicie jakieś zawody na ilość fps-ów podczas gier i i poszczególnych lokacji ? ;) Po jaką cholerę więcej niż 60 klatek ? bo tego już kompletnie nie pojmuje, lubisz patrzeć na rozwarstwianie się obrazu ? :) polecam synchronizacje pionową dostepną w opcjach lub z panelu sterowania. Pozdrawiam

Koleś ale to nie jest tak na najnowszych sterach musiałem formatować pc bo z 50 fps w range zrobiło mi się 20 a to nie jest tak że spada powoli tylko jak w left 4 dead 2 natychmiast to jest taka przycinka 1 sek niby mało ale denerwuje a w lolu bardzo zauważalne są spadki fps

 

Po włączeniu synchronizacji to tylko w left 4 dead jest dobrze ale w lolu mam od 39 do 60

 

A co mam powiedzieć w bardziej wymagających grach w crysis 2 początek 40 fps po wybuchu jakimś czy zabiciu 25-30.

Edytowane przez bigipl
Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperaturę karty graficznej podczas gry

 

Adaptacyjna synchronizacja pionowa powinna pomóc na problemy z lol'e(39 klatek to nie jest źle)(dostępna w sterownikach z serii 300)

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

Wszystko jest w porządku. Ja sam w Full HD na swoim podkręconym GTXie 460 w Crysisie 2 DX11 miałem 25-30 kl./s. To normalne, że podczas akcji, czyli np. wybuchow ilość FPSów spada.

 

Dobrze, że nie grałeś jeszcze w GTA IV - tam jak wybuchnie samochód to dopiero klatki lecą w dół.

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest w porządku. Ja sam w Full HD na swoim podkręconym GTXie 460 w Crysisie 2 DX11 miałem 25-30 kl./s. To normalne, że podczas akcji, czyli np. wybuchow ilość FPSów spada. Dobrze, że nie grałeś jeszcze w GTA IV - tam jak wybuchnie samochód to dopiero klatki lecą w dół.

Ale to nie jest akcja wybuch jeden i gra wali się do następnego włączenia.

 

 

Sprawdź temperaturę karty graficznej podczas gry Adaptacyjna synchronizacja pionowa powinna pomóc na problemy z lol'e(39 klatek to nie jest źle)(dostępna w sterownikach z serii 300)

Jak zainstalowałem stery z serii 300 to tylko ucierpiałem.A temperatura powyżej 80 nie dochodzi
Link to post
Share on other sites

<p>

Po pierwsze dokładny model karty podaj, 560 Ti do chłodnych nie należą, co do wydajności porównaj wyniki np. w Vantage lub 11 konkretnie gpu- score, w recenzjach tych kart znajdziesz bez problemu.

Asus dc2 2di 1gd5 Edytowane przez bigipl
Link to post
Share on other sites

Czyli zegary 830 Mhz choć Asus w opisie podaje że jest przetaktowany o 8 Mhz :)

Karta z DC 2 i jeszcze z tymi zegarami powinna być chłodna, 80 stopni nie bardzo tu pasuje, jak wentylacja w obudowie ? dbasz o regularne czyszczenie z kurzu kompa i podzespołów ?

Link to post
Share on other sites

A jak Ty chcesz mieć w Crysis 2 podczas "wybuchu" więcej niż 30FPS jak masz "tylko" GTX560 TI? Ta gra ma takie dropy nawet na GTX580. No chyba że piszemy o grze bez DX11 i HI-resolution textures...?

Crysis 2 to niestety dość wymagająca gierka, a 560Ti jest solidną kartą ale do "topu" sporo jej brakuje. Moim zdaniem autor tematu przesadza z tymi dropami, wyniki raczej normalne jak dla tego GPU. Jeśli nie dają satysfakcji pozostaje odkładanie na GTX 680.

 

Aha, pytanko do autora tematu - jaki masz procesor?

Link to post
Share on other sites

Crysis 2 to niestety dość wymagająca gierka, a 560Ti jest solidną kartą ale do "topu" sporo jej brakuje. Moim zdaniem autor tematu przesadza z tymi dropami, wyniki raczej normalne jak dla tego GPU. Jeśli nie dają satysfakcji pozostaje odkładanie na GTX 680. Aha, pytanko do autora tematu - jaki masz procesor?

Dobra napisze to już tak łatwo że ogarniecie o co chodzi podczas gry w crysis 2 bez zabicia bez wybuchu na kamuflażu mam 40 fps do 50 nie mniej nie więcej po zabiciu jednego kolesia i jego upadku fps spadają do 25-30 fps i tak zostaje do ponownego uruchomienia gry .

nic się nie dzieje i tak jest 30 fps nie 40 fps tylko 30 i tak mam w każdej grze w lolu po zniszczeniu wieży fps spadają i już takie zostają do ponownej rundy

Czyli zegary 830 Mhz choć Asus w opisie podaje że jest przetaktowany o 8 Mhz :) Karta z DC 2 i jeszcze z tymi zegarami powinna być chłodna, 80 stopni nie bardzo tu pasuje, jak wentylacja w obudowie ? dbasz o regularne czyszczenie z kurzu kompa i podzespołów ?

Wentylacja jest taka że jest zdjęta obudowa co do brudu czyściłem ostatnio wszystko,80 stopni mnie zadowala bo kiedyś temp dochodziła mi do 96 stopni jak pisałem w

starych tematach.

Link to post
Share on other sites

Będę się czepiał tej temperatury, do 70 stopni podczas gry było by ok. a tu 80, kurcze szkoda bo bez problemu mógł byś podkręcić swoją kartę, aż szkoda jej nie podkręcać w końcu gpu jak najbardziej podatny, może przedstawiciel Asusa wypowie się na temat wysokiej teperatury. Sam reklamowałem Hawka 560 TI właśnie grzał się do 89 stopni wentyle pracowały bardzo głośno, karta została wymieniona przez serwis, informacja na opakowaniu o odpowienio nizszej temeraturze w stosunku do referenta według mnie do czegoś zobowiązuje, ty masz temperatury jak na karcie referencyjnej.

Pytanie o proc wyżej jak najbardziej zasadne.

Sprawdz GPU-Z czy podczas gry przypadkiem karta nie zbija taktowanaia z 830MHZ na niższe.

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...