Skocz do zawartości

Battlefield3 -Gra się zacina


Recommended Posts

Witam.Od jakiegoś czasu gram w BF3.Około tydzień temu robiłem przeinstalowanie systemu i zainstalowałem grę na nowo i jest problem.Gra chodzi płynnie przez jakieś 10 min i nagle klatki drastycznie spadają i nie da się grać.Przeinstalowywałem sterowniki do karty graficznej i samą grę ale nic nie pomagało . Sprawdzałem temp procesora i karty graficznej i jest w porządku .I jaka jest tego przyczyna :/ ?

PC:

System: Windows 7 64

Procesor: Intel Core i5 2400 + ZALMAN CNPS10X PERFORMA

Karta Graficzna: GigaByte 560ti

Płyta główna : AsRock p67 pro3

Pamięć : Corsair 4G 1333 Mhz DDR3

Zasilacz:Corsair TX 650 V2

Dysk Twardy : 500G

Edytowane przez Nexis98
Link to post
Share on other sites

@UP

Z tego co pamiętam temat był wałkowany wielokrotnie i przy rozdzielczości Full HD przy ustawieniach Ultra BF3 połyka sporo Vramu. Dodatkowe zasoby pamięci Ram zazwyczaj załatwiały ten problem.

Edytowane przez Fikuzi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość : 1920x1080

Wszystko wysokie

Antyaliasing niski

Filtrowanie 16x

Oświetlenie HBAO

Opóźniony Antyaliasing 4x MSAA

Tak karta ma 1GB pamięci.Sprawdzałem fps przed chwilą i wahają się od 30-60 a po 10-20 min spadają poniżej 30 fps .

Edytowane przez Nexis98
Link to post
Share on other sites

Tere fere. Ten GTX nawet z 1Gb ramu powinien dawać radę bo nie wszystko jest ustawione na max. Czytajcie. Wszystko chodzi płynnie i SPADA do takiej wartości. Pierwsza rzecz- sprawdzamy temperatury karty po tym czasie gry. Ostatnio był wysyp problemów z 560tkami. Proponuję też dla próby wrócić do starszych sterowników.

Link to post
Share on other sites

Tere fere. Ja mam HD6950 1GB i też mam na początku ok 50-60fps'ów, a po 10min spada do wartości jak u autora... Temperatury mi nie przekraczają 60", sterowniki też nie są winne, zmieniłem jedynie jakość tekstur... W sumie to nie ja zmieniłem, bo jak włączyłem grę ponownie, to samo się zmieniło i już spadków nie uświadczam.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwne. Jak widzisz w sygnaturce- 6950 od gigabyte- 1Gb ram. Zero spadków. Jak chodził, tak chodzi choćbym grał pół dnia. Pomijam już fakt że ta karta jest zwyczajnie za słaba żeby grać na absolutnych max ustawieniach w multi, ale w singlu spadków z czasem być nie powinno i ja takich nie mam. Oprócz tego autor wyraźnie pisał że problem ze spadkami pojawił się dopiero po przeinstalowaniu systemu. Nie wmawiaj mu więc że "tak ma być". Zabezpieczenie antyuzależnieniowe ;)

 

A tak btw to skoro Ty też masz takie spadki to lepiej się zainteresuj co u Ciebie nie tak ;)

Link to post
Share on other sites

Temperatury po graniu około 30 min

Procesor 40C (około ) Speed Fan 100%

Karta graficzna 55-60C Speed Fan 65 %

Grałem nawet na starszych sterownikach ale bez żadnych zmian ;/

Mam tutaj wykaz wykorzystania pamięci kraty z programu GPU-Z 789 memory used (MB)

Edytowane przez Nexis98
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwne. Jak widzisz w sygnaturce- 6950 od gigabyte- 1Gb ram. Zero spadków. Jak chodził, tak chodzi choćbym grał pół dnia. Pomijam już fakt że ta karta jest zwyczajnie za słaba żeby grać na absolutnych max ustawieniach w multi, ale w singlu spadków z czasem być nie powinno i ja takich nie mam. Oprócz tego autor wyraźnie pisał że problem ze spadkami pojawił się dopiero po przeinstalowaniu systemu. Nie wmawiaj mu więc że "tak ma być". Zabezpieczenie antyuzależnieniowe ;) A tak btw to skoro Ty też masz takie spadki to lepiej się zainteresuj co u Ciebie nie tak ;)

Oczywiście, że nie masz takich problemów bo jeśli Twoja sygnatura nie kłamie to masz bardzo dużo Ramu ;)

 

Nex - oprócz zajętego Vramu sprawdź podczas gry ile zżera Ci Ramu.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Ram :min 125 max 1012 - karta graficzna

Zauważyłem nawet ,że jest straszny spadek

traktowania rdzenia : z 900 przez 10 min nagle spada do 400 i zaczyna się gra ciąć i w dodatku po 5-10 min nie chce wrócić do tych 900mhz.

Edytowane przez Nexis98
Link to post
Share on other sites

Czyli dokładnie taki problem jak mieli inni użytkownicy ze swoimi 560ti i 570 w tej grze. Poszukaj na forum bo już nie pamiętam jak rozwiązali problem bo byłem zajęty cieszeniem się że mam 6950 zamiast 560ti który kiedyś kupiłem %-) Poszperam też na forum później ale aktualnie trzeba troszkę popracować :P

Link to post
Share on other sites

Właśnie tam też się tak zaczynało dziać w pewnym momencie. Wątpię żeby to był problem sprzętowy. Poszukaj tego na forum.

 

http://battlelog.battlefield.com/bf3/forum/threadview/2832654347955584640/

 

Tu coś piszą podobnego po jakims patchu. Ludzie proponują jakieś rozwiązania. Sprawdź. Nie mogę złapać tego tematu z forum. To było o GTX570 i o 560ti...

 

http://pcper.com/news/Graphics-Cards/Battlefield-3-Frame-Rate-Drop-Issue-GeForce-GPUs

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Spoczko. Ale już się okazało że karta zchodzi z taktowaniami jak w spoczynku i działa na pół gwizdka co powoduje spadki wydajności więc nie była to kwestia zbyt wysokich ustawień.

Link to post
Share on other sites

@UP Z tego co pamiętam temat był wałkowany wielokrotnie i przy rozdzielczości Full HD przy ustawieniach Ultra BF3 połyka sporo Vramu. Dodatkowe zasoby pamięci Ram zazwyczaj załatwiały ten problem.

Dokładnie tak jest. Jeśli karta ma mało pamięci to wtedy gra wykorzystuje więcej pamięci ram. Miałem tak przed zmianą grafy. Na GTX460 768Mb i 4Gb ram BF3 miał straszne spadki fps, do tego stopnia, że ciężko było grać. Ta sama karta z 8Gb ram działała już płynnie bez spadków. Po zmianie karty na GTX670 2Gb gra jest płynna bez spadków i przycięć nawet z 4Gb ram i to w wyższych ustawieniach. Przy czym BF3 (1920x1080 Ultra) potrzebuje przeszło 1,3Gb vram.

Wiosek dla autora tematu jest taki, że albo dołoży ramu albo wymieni kartę na taką z większą ilością vram.

Link to post
Share on other sites

Ta gra po odpaleniu mapki używa prawie 4GB ramu,po 10 minutach już 5.5GB więc moim zdaniem jest wszystko jasne.

Ps.gra może normalnie śmigać na 4GB ram,ale tylko gdy jest na dysku SSD.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...