Skocz do zawartości

procesor i5 760 a radeon 7970


Recommended Posts

Witam!

Posiadam procesor i5 760 2,8-3,4 Ghz, płytę główną MSI P55GD55, 4x2 GB ram 1333 Mhz, Dysk Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 500GB, SATA/300, 7200RPM, 16MB cache, zasilacz 600W. Mam pytanie Czy ten procesor pociągnie radeona 7970 bez podkręcania go? Czy jest wogóle sens z takim sprzętem sięgać po tego radeona...

Link to post
Share on other sites

Niby czym ograniczone? Sam mam i5 760, którego nawet nie chce mi się kręcić z GTX670 i wszystko śmiga przepięknie. Oczywiście w jakimś 3dmarku wynik za cpu będzie niski co też obniży wynik całkowity ale w grach nie ma to najmniejszego znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Ty chyba nie wiesz co mówisz jak taktowanie cpu w twoim wypadku i5 760 może nie mieć znaczenia w grach przy tak wydajnej karcie jaką jest gtx 670 ? Nawet na moim phenomie x4 955 be po oc @4320mhz i karcie radeon 6870 gpu 1000mhz pamięć 5000mhz róznic a jest bardzo duża w wymagających grach np BF3 różnica 8-12 klatek miedzy podkręconym Prockiem a co dopiero gtx 670 i i5 760 jeśli ci nie zależy na dodatkowej wydajności to twój problem ale nie szkoda ci było wydawać tyle kasy na kartę wiedząc że będzie pracować na pół gwizdka ?

 

Sam zobacz i to zdecydowanie na słabszej karcie jaka jest gtx 580 jakie ma znaczenie cpu w grach a nie żadnych benchmarkach http://nvision.pl/Intel-Core-i7-2600K-Core-i5-2500K-test-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-409-ndetails-14.html , na gtx 670 będzie jeszcze więcej

Link to post
Share on other sites

Hm... Daje linka do artykułu gościa który snuje rozważania, że jednak nie ma takiej zależności, w której słabszy procesor będzie się marnował na lepszej karcie...http://nvision.pl/Czy-moj-obecny-procesor-nie-bedzie-ograniczal-nowej-karty-graficznej--Articles-412-ndetails-2.html. I co Wy na to?

 

A raczej, że lepsza karta będzie się marnować na słabszym procesorze... :->

Link to post
Share on other sites

W wysokiej rozdzielczości i przy maksymalnych detalach pierwsze skrzypce gra karta graf. cpu nie ma takiego znaczenia:

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986&pageid=8147

Osobiście gram w np. BF3 w 1920x1080 Ultra (bez rozmycia i AA) i mam przeszło 100fps w multi, po co mi więcej? Gra się wyśmienicie. Po co mam kręcić proca aby zyskać 2-3klatki kosztem większego zużycia energii i wyższych temp? W grach singlowych włączam nawet vsync bo i poco karta ma generować niepotrzebne klatki.

Link to post
Share on other sites

Ty chyba nie wiesz co mówisz jak taktowanie cpu w twoim wypadku i5 760 może nie mieć znaczenia w grach przy tak wydajnej karcie jaką jest gtx 670 ? Nawet na moim phenomie x4 955 be po oc @4320mhz i karcie radeon 6870 gpu 1000mhz pamięć 5000mhz róznic a jest bardzo duża w wymagających grach np BF3 różnica 8-12 klatek miedzy podkręconym Prockiem a co dopiero gtx 670 i i5 760 jeśli ci nie zależy na dodatkowej wydajności to twój problem ale nie szkoda ci było wydawać tyle kasy na kartę wiedząc że będzie pracować na pół gwizdka ? Sam zobacz i to zdecydowanie na słabszej karcie jaka jest gtx 580 jakie ma znaczenie cpu w grach a nie żadnych benchmarkach http://nvision.pl/Intel-Core-i7-2600K-Core-i5-2500K-test-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-409-ndetails-14.html , na gtx 670 będzie jeszcze więcej

Tylko widzisz, Phenom w porównaniu do i5 750/760 to gó**o. :P Ten i5 wciąż jest jednym z mocniejszych procesorów do gier (lepszy jest tylko i5 2500k).

Link to post
Share on other sites

Może po prostu i5 760 da mi kilka=kilkanaście klatek mniej niż i5 2500 ale mocna grafika pociągnie mi wszyskie efekty dodatkowe. A przy tej klasie procesorów i grach efekt nie będzie widoczny w płynności...

 

Albo czy np przy i5 760 odczuje różnicę w kartach radeon 6970 vs 7970? Czy to nie jest tak że efekty graficzne bierze na siebie procesor graficzny i to on decyduje czy będę mógł włączyć więcej efektów czy nie? Grafika będzie płynniejsza z lepszą kartą niż procesorem... :> Zresztą może różnica między i5 760 a i5 2500, i5 3570 nie jest warta zmiany na lepszy procesor... Co sądzicie?

Edytowane przez rochi
Link to post
Share on other sites

Tylko widzisz, Phenom w porównaniu do i5 750/760 to gó**o. :P Ten i5 wciąż jest jednym z mocniejszych procesorów do gier (lepszy jest tylko i5 2500k).

Ja nie mówię tutaj o phenomie tylko że bardzo dużo tracisz nie podkręcając procesora , ten gtx 670 nie rozwinie skrzydeł wydajność może bardzo wzrosnąć ponad 50%
Link to post
Share on other sites

Ja nie mówię tutaj o phenomie tylko że bardzo dużo tracisz nie podkręcając procesora , ten gtx 670 nie rozwinie skrzydeł wydajność może bardzo wzrosnąć ponad 50%

Teraz to bredzisz skoro ma 100 klatek w bf3 to wdg. tego co piszesz po podkręceniu proca bedzie miał 200 a ja ci powiem że góra 120.
Link to post
Share on other sites

Przy grze Battelfield 3 na planszy multiplayer 64 graczy mój i5 760 (niepodkręcony) z kartą msi radeon 6970 lightning w szczytach jest obciążony w 75%... Mam włączone ustawienia ultra bez opóźnionego antyalisingu i kilka opcji dane na wysokie detale... A więc co lepsze do zmiany. Nowy radeon 7970 czy nowy procesor i7 2600?

Link to post
Share on other sites

Panowie się smieją a nie zwracają uwagi na fakt że czym niższe taktowanie CPU dla tego 7970 to będą większe spadki FPS poniżej 30-35 FPS-ów w tych grach które wymagają dużej mocy CPU.

4 GHz w tym przypadku oszczedziło by sporo takich sytuacji.

 

Nie oszukujmy się - ale przy taktowaniu 2.8 GHz ja bym tutaj 7970 nie wstawił.

 

http://overclock.pl/articles/show/id/412,5,7,wydajnosc-amd-radeon-hd-7970

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...