Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać 2 telefony w ofercie Plusa


Recommended Posts

Witam!

 

Od jakiegoś czasu staram się wybrać nowe telefony i im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości. Proszę więc Was o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie rady!

 

Mam 2 abonamenty w Plusie. Umowy się skończyły (ale raczej nie będę się przenosił) i nowe chcę wziąć z telefonami.

Pierwszy telefon ma służyć głównie do rozmów i SMS-ów. Musi mieć dobrą baterię i dobrze wyglądać (to aparat dla mojej żonki). To może być klasyczny telefon (o ile da się jeszcze kupić coś dobrego, co nie jest "dotykowcem"), ewentualnie jakiś nieduży smartfon.

Drugi też będzie służył głównie jako telefon (rozmowy, SMS-y), ale dodatkowo chciałbym żeby miał dobry aparat (chodzi o rzeczywistą jakość zdjęć, a nie suche parametry w rodzaju Mpix), czasami posłużył do przejrzenia internetu. Wolałbym też (wbrew trendowi), żeby nie był zbyt duży - przywykłem nosić telefon w kieszeni i nie chcę, by mi w niej przeszkadzał.

Generalnie oba aparaty powinny być wysokiej jakości.

 

Dotychczas nie używaliśmy smartfonów, dlatego trochę waham się przed Androidem (bo podobnie jest mało intuicyjny). Jednak wiem, że na pewno można się tego nauczyć więc nie skreślam tego systemu.

 

W przypadku smartfonów myślałem o Nokii Lumii 800, Sony Xperii S (bo mają świetną promocję w Plusie). Nokia jest w miarę nieduża i to jest dla mnie +. Sony jest bardzo nowoczesne (więc zapewne bez problemu wystarczy na kolejne 2 lata) i ma fajny design, ale jest już sporych rozmiarów. A może warto wybrać coś ze starszych modeli? Może tak naprawdę nie potrzebuję tych topowych specyfikacji i na moje potrzeby spokojnie wystarczy coś innego? Chętnie poznam Wasze sugestie w zakresie dobrych, a niedużych smartfonów.

Edytowane przez Aquos
Link to post
Share on other sites

Telefon dla żonki - Lumia 800. Dobry wybór WP7 to dobry system dla ludzi, którzy chcą coś funkcjonalnego, a przy tym dość prostego.

Jeżeli abonament pozwala, to można zobaczyć jeszcze IP4/4S. Jeżeli zainteresowanie w stronę Androida to chyba najbardziej sprawdzi Xperia U, bądź Xperia sola.

 

Drugi telefon, też dobry wybór. Rywalem może być w tym wypadku Motrola RAZR, ale cenowo z Ską wygrywa chyba tylko w Orange. Wielkość ekranu głównie zależy od Twoich dłoni. Jednak poniżej 3,7'' nie ma co schodzić. Osobiście przy dość dużych dłoniach nie wyobrażam sobie telefonu poniżej 4 cali. Na pewno nie idź w giganty typu Nexus/One X/Note. To już totalnie niewygodne i mało ergonomiczne poza oglądaniem filmów i przeglądaniem sieci. Aaa, trzecia alternatywą może być też Xperia P, nieco mniejsza.

Specyfikacją i "nowoczesnością" się nie przejmuj. Obecnie wszystkie wychodzące słuchawki z Androidem są stuprocentowo płynne(chyba, że producent totalnie schrzanił nakładkę, ale w tym momencie mówimy o telefonach, których to nie dotyczy). A to jak działają gry i aplikacje to tylko zależność optymalizacji.

 

Brak intuicyjności Androida? Nie zgadzam się. Po wielu systemach uważam, że to jeden z najbardziej intuicyjnych systemów. Wszystkie opiera się o ustawienia i zakładkę z aplikacjami, które moim zdaniem są maksymalnie uproszczone. A pamiętajmy, że to system dający największe możliwości personalizacji z obecnie dostępnych na rynku. Więc Androida nie ma co się bać.

Link to post
Share on other sites

W swoim życiu miałem różne telefony, można to tak przedstawić: nokia 5800 - nokia n96 - samsung spica - i9000 - galaxy note, omijając oczywiście tam telefony, które są już dziś stare i poszły na emeryture. Pierwszego androida miałem w wieku 12 lat, bez problemu się bawiłem, zrootowałem i od tamtej pory innych systemów nie toleruję. Z tych telefonów, co tu wymieniłeś to wziąłbym xperie.

Link to post
Share on other sites

przywykłem nosić telefon w kieszeni i nie chcę, by mi w niej przeszkadzał

 

Nie masz co się obawiać, problemów nie będziesz miał z żadnym z powyżej wymienionych telefonów nawet w płytkich kieszeniach. :) Ja na Twoim miejscu wziąłbym smatfon od Sony, czyli Xperię S.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Sasiorem.

 

Lumia 800 świetnie wygląda, jest nieduża i prosta w obsłudze. Ograniczenia jakie nakłada na nią Windows Phone nie powinny być odczuwalne ani uciążliwe dla Twojej Małżonki.

 

Odnośnie telefonu dla Ciebie dobrym wyborem będą: Xperia S, SGS2 lub HTC One S.

 

Cała trójka prezentuje podobny poziom: działają w 100% płynnie i robią dobre zdjęcia. Ponadto jak na dzisiejsze standardy nie są dużymi urządzeniami, spokojnie zmieszczą się do kieszeni :)

 

Powinieneś pójść do salonu, wziąć każdy z nich do ręki i zobaczyć który najlepiej leży i który z nich najbardziej Ci się podoba.

Link to post
Share on other sites

Ja to bym sie po prostu zapytal zony ktory z parametrow jest dla niej najwazniejszy.

W przypadku mojej kobiety warunki byly nastepujace:

DOBRA BATERIA (musi trzymac 2 dni)

Akceptowalny aparat i filmy co najmniej 720p

Nie moze byc za duzy

KONIECZNIE BIALY §$%"$&"%&

z tego wszystkiego wyszla Xperia Mini pro SK17i jej odpowiada (spelnia wszystkie wymagania) tak bardzo ze od pol roku nie moge jej namowic na zmiane telefonu.

 

Co do wyboru dla ciebie:

Iphone 4/4s (drogi ale dorze trzyma wartosc) poreczny, ma dobry wyswietlacz, aczkolwiek niedlugo moze ostro staniec jak wyjdzie Iphone 5

SGS3, SGS2, Note w zaleznosci od portfela i gustu

Xperia S

 

Moim skromnym zdaniem Plus ma strasznie kiepska oferte, a dla ciebie cos pokroju Moto Razr Maxx byloby idealne.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Od jakiegoś czasu staram się wybrać nowe telefony i im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości. Proszę więc Was o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie rady!

 

Mam 2 abonamenty w Plusie. Umowy się skończyły (ale raczej nie będę się przenosił) i nowe chcę wziąć z telefonami.

Pierwszy telefon ma służyć głównie do rozmów i SMS-ów. Musi mieć dobrą baterię i dobrze wyglądać (to aparat dla mojej żonki). To może być klasyczny telefon (o ile da się jeszcze kupić coś dobrego, co nie jest "dotykowcem"), ewentualnie jakiś nieduży smartfon.

Drugi też będzie służył głównie jako telefon (rozmowy, SMS-y), ale dodatkowo chciałbym żeby miał dobry aparat (chodzi o rzeczywistą jakość zdjęć, a nie suche parametry w rodzaju Mpix), czasami posłużył do przejrzenia internetu. Wolałbym też (wbrew trendowi), żeby nie był zbyt duży - przywykłem nosić telefon w kieszeni i nie chcę, by mi w niej przeszkadzał.

Generalnie oba aparaty powinny być wysokiej jakości.

 

Dotychczas nie używaliśmy smartfonów, dlatego trochę waham się przed Androidem (bo podobnie jest mało intuicyjny). Jednak wiem, że na pewno można się tego nauczyć więc nie skreślam tego systemu.

 

W przypadku smartfonów myślałem o Nokii Lumii 800, Sony Xperii S (bo mają świetną promocję w Plusie). Nokia jest w miarę nieduża i to jest dla mnie +. Sony jest bardzo nowoczesne (więc zapewne bez problemu wystarczy na kolejne 2 lata) i ma fajny design, ale jest już sporych rozmiarów. A może warto wybrać coś ze starszych modeli? Może tak naprawdę nie potrzebuję tych topowych specyfikacji i na moje potrzeby spokojnie wystarczy coś innego? Chętnie poznam Wasze sugestie w zakresie dobrych, a niedużych smartfonów.

 

 

Wspomniana Nokia i Sony,jest dobrym wyborem. Ja wybrałabym właśnie te dwa ,tymabardziej,że jak sam wspomniałeś mają świetną promocję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...