Skocz do zawartości

jaka karta graficzna


Recommended Posts

Witam

Prosiłbym o pomoc w wyborze karty graficznej do wysluzonego dosc kompa, aby wycisnac z niego ile tylko sie da jesli chodzi o jakies nowsze gry. Karta moze byc nowa, moze byc uzywana, byle zapewniala grywalnosc na srednich, albo nawet niskich ustawieniach. Dąże do tego zeby osiagnac najlepszy efekt przy najmniejszych kosztach, jak kazdy chyba :)

 

Zestaw w tej chwili oparty jest na:

płyta głowna: Gigabyte Technology GA-73PVM-S2H

procesor: Intel® Core2 CPU 6320 @ 1.86GHz

RAM: DDR2 - 1 GB(docelowo ma byc 3GB chce dolozyc moduł 2GB)

karta graficzna zintegrowana na płycie glownej: NVIDIA GeForce 7100 / NVIDIA nForce 630i

zasilacz 350W

 

Płyta głowna jak i procesor chcialbym zeby zostały, pozostale rzeczy do modyfikacji, aby osignac jak najlepszy rezultat. Słyszalem ze ten procesor mozna dobrze podkrecic i nie sprawia mu to klopotu, wiec jesli to konieczne zeby gry lepiej chodzily to prosze o wskazowke jak to zrobic.

Z góry dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez masterblaster
Link to post
Share on other sites

zastanawiam sie nad HD6850, tylko czy jest sens kupowac taka karte, bo nie wiem czy procek nie bedzie jej ograniczal, a jesli tak to czy podkrecenie procka cos da w tej kwestii i do jakiej wartosci nalezaloby go podkrecic zeby nie bylo waskiego gardla. co do zasilacza to wiem tylko ze ma 350W, przyjmijcie ze jest dobrej klasy, ale czy uciagnie taki sprzet czy trzeba wymienic na cos z zakresu 400-500W?

Link to post
Share on other sites

"Lub coś pokroju Nvidia" %-) %-) %-)

A tak serio to najpierw model zasilacza a potem się coś dobierze.

 

Edit:

Do tego procka to 6850 to troszkę za dużo. Dobra klasa czy nie trzeba wiedzieć ile zasilacz uciągnie na linii 12V- inaczej włożysz kartę a to nawet nie ruszy.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

zastanawiam sie nad HD6850, tylko czy jest sens kupowac taka karte, bo nie wiem czy procek nie bedzie jej ograniczal, a jesli tak to czy podkrecenie procka cos da w tej kwestii i do jakiej wartosci nalezaloby go podkrecic zeby nie bylo waskiego gardla. co do zasilacza to wiem tylko ze ma 350W, przyjmijcie ze jest dobrej klasy, ale czy uciagnie taki sprzet czy trzeba wymienic na cos z zakresu 400-500W?

To jaka tam u cb dobra klasa siedzi w obudowie ? 8)

Link to post
Share on other sites

Twoim ograniczeniem jest CPU,jest dość nisko taktowany. To on będzie ograniczał wydajność w nowych grach i nowe mocne karty graficzne będą się przy nim nudzić.

Polecam:

Radeon4770, 4850

Geforce-GTS 450, ewentualnie gtx 260

Ale koniecznie będzie podkręcenie procka do tych ~2.8GHz

Jeśli masz boxowe chłodzenie, to będzie tez trzeba wymienić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to forton który ma około 20A na linii +12V to uciągnie około 240W na tej linii. Mój komp bierze 320 więc pewnie nie będziesz musiał tego fortona zmieniać. Jeśli już jednak chciałbyś wymienić na przyszłość to taki XFX Core 550W uciągnie Ci każdy (nawet najmocniejszy) zestaw z jedną kartą graficzną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...