Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Mam problem otóż chciałem podkręcić trochę kartę graficzną, żeby uzyskać lepszą wydajność w grach(tutaj głównie chodzi i BF3).

Mój sprzęt:

Palit Gtx560 1gb

AMD Fx4100 4x3,6 Ghz

8gb ram ddr3

Zasilacz 600W

Komputer był kupowany w zestawie(niestety, wiem że nie warto kupować takich zestawów ale nie jestem na swoim utrzymaniu więc zwyczajnie, kupowanie na części, przez internet(co byłoby dużo tańsze i bardziej opłacalne nie wchodziło w grę ...)Mam bardzo przewiewną obudowę, w środku zamontowane 4 wentylatory) Chłodzenie procesora boxowe jak i karty graficznej. I Teraz przejdźmy do sedna. W programie PowerStrip mam standardowo ustawione taktowanie proc. graf. 810mhz a pamięci 2010mhz. Ustawiłem np. 850mhz/2050mhz i nie mogłem uruchomić za każdym razem bf3, tzn. ładowała się mapa multiplayer aż wkońcu wyłączyła się gra. Chciałem podkręcić kartę żeby móc grać na ultra z lepszą liczbą klatek(zdarza się że podczas obracanie kamery nie jest idealnie płynne choć samych ''zacięć'' nie miałem na ultra). Czy w moim przypadku jest sens podkręcania graf. , jeśli tak to jakie wartości ustawić?

Chciałem jeszcze podkręcić procesor, ale mam pytanie ponieważ będe robił to pierwszy raz i mam wątpliwości. W BIOSIE odblokowałem mnożnik i chciałem podkręcić ale nie wiem jak to ustawić. Początkowa wartośc zaczyna się od mnożnika x4 a obok jest 800mhz, czy to znaczy że taktowanie jest 4x8=3,2 GhZ? Dalej jak zjade suwakiem to mam np. x18.5 3700mhz(Czy ta wartośc taktowania z prawej jest już końcowa czy mam to mnożyć przez mnożnik z lewej strony?Wtedy by wychodziły trochę kosmiczne liczby. Do ilu w mojej sytuacji podkręcić procesor?

Proszę o pomoc i dziękuje z góry.

Link to post
Share on other sites

Ten Palit nie ma radiatora na sekcji zasilania, nie szalałbym z jego podkręcaniem. Dodatkowo jeśli to gotowy zestaw to zasilacz raczej też delikatnie mówiąc najwyższych lotów nie jest (i to na prawdę eufemizm)... Chłodzenie procesora to pewno BOX, więc i tutaj z OC nie poszalejesz.

 

Urok gotowców.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na swoim komputerze - przy niechłodzonej sekcji zasilania nawet podkręcanie procesora z odblokowanym mnożnikiem to nie taka prosta sprawa. Będzie trudno kręcić i grafikę i GPU nawet do 10 %. I bardzo ważny jest mocny i stabilny zasilacz. Bez inwestycji w jakiegoś OCZ labo XFX za co najmniej 200 zł (orientacyjnie, bo może uda się znaleźć coś tańszego, ale to ryzyko) lepiej się nie brać za OC. U mnie padła płyta główna. I przy okazji napisz, jaką masz płytę.

Link to post
Share on other sites

Ja bym troche podkręcił bez zmiany napięcia może 4GH by dał radę.

A kartę podkręcaj ms afterburner, trzeba w nim odblokować kontrole napięcia,

zmienisz na 1,05V i na 850 spokojnie pójdzie rdze.

I tak miał bym 4GH vpu i 850mhz gpu może kilka klatek w grach by doszło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...