Skocz do zawartości

Corsair Carbide 500R - czarna


Recommended Posts

:o widzę zjazd fanów Asus Sabertooth :D ;)

 

fajnie %-)

 

@

 

Ciekawe ilu jeszcze użytkowników forum posiada tą MOBO :)

 

jak możesz daj mi linka do wentylatorów UV

Niestety bez 120 mm :/

http://allegro.pl/listing.php/search?string=uv&category=45906

 

tu 120 mm

http://www.angela.pl/k805,modyfikacje-wentylatory-uv-120mm.html

 

temat poświęcony wentylom UV

http://forum.benchmark.pl/topic/45001-wentylatory-swiecace-w-uv/

 

http://www.idg.pl/news/175175/gelid.wing.uv.blue.nowe.wentylatory.dla.obudowy.komputera.html

Link to post
Share on other sites

Nie uważam żeby było choinkowo. Podświetlane wentyle, zdjęcie po ciemku. Jestem ciekaw jak się teraz komp prezentuje w pełnej krasie :) Myślę że zdjęcie całego kompa z boku z włączonymi wentylami dobrze to zademonstruje. Fajnie się to będzie komponować z zielono-czarnymi przedłużkami. Trzeba jednak pamiętać żeby nie przekombinować ;)

 

A o sabertoothie to ciiiii... bo zaraz wpadnie effendi i nam powie co o nas myśli. Po prawdzie wygląda ta płyta bajecznie :P Swoją kupiłem w promocji (stała tydzień w gablotce na stojaku rozpakowana), za trochę ponad pół ceny i w dodatku gwarę mam od dnia zakupu także nie dostrzegłem największej wady tej płyty- ceny :P A tak poza tym to nie mam z nią najmniejszych problemów.

Link to post
Share on other sites

Ten?

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/SABERTOOTH_Z77/

Przecież zabudowany i jeszcze teraz ma te śmieszne i kompletnie bezcelowe wiatraczki w zestawie ;) Podobają mi się natomiast zaślepki na wszystkie porty na mobo. Nie jestem jednak fanem pomysłu obudowywania radiatorów sekcji. W p67 są na wierzchu i jakoś bardziej ufam przewiewowi w mojej budzie niż tym małym pierdziawkom.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites
No ta pod 2011 już nie ma tego czaru :P Nie lubię też aktywnego chłodzenia na chipsecie.

 

@UP Każdy mały wentyl musi się kręcić jak pogrzany żeby cokolwiek dmuchać więc nic dziwnego że hałasują... Ja na swojej zamontowałem taki na próbę- wył jak niemowle a temperatury na niczym istotnym nawet nie drgnęły %-) Wogóle to ciężko coś dobrej firmy w takim rozmiarze kupić więc chociaż fajnie że je dają do zestawu bo ja się sporo naszukalem- bez sensu jak się okazało ;)

 

EDIT po ogarnięciu się. Nie śmiecimy już fanboystwem koledze tematu :D Czekamy z niecierpliwością na te zdjęcia z boku :P

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Uszczelkę dostaniesz w sklepie gdzie montują okna albo szyberdachy do aut. Musi być w kształcie litery h. Szukałem kiedyś w kształcie H ale nie udało mi się znaleźć. Było to lata temu, może teraz dostaniesz to w zwykłej castoramie.

Link to post
Share on other sites

forttres

 

czytalem ze zatrzaski na 5.25 sa kiepskie i naped wibruje oraz, cytuje, "ystem wyjmowania sanek wzbudza trochę obiekcji, ponieważ wydają się zbyt luźno spoczywać w prowadnicach". Cos napiszesz w tej sprawie ?

 

Jak sie sprawuje H100 ? generalnie nie czyta sie pochlebnych rzeczy na temat tych kompaktowych WC,

 

1) tylko aluminiowa chlodnica

2) wentyl jest w zasadzie od kopa do wymiany

3) malo wydajny blok

4) nie wiesz co sie dzieje z ciecza chlodzac - czy trzeba dolac a podobno trzeba

5) ograniczenia w montazu - dlugosci wezy itd.

 

A jesli chodzi o obudowa to bylaby ok gdyby nie brak 3,5 na zewnatrz

Link to post
Share on other sites

czytalem ze zatrzaski na 5.25 sa kiepskie i naped wibruje oraz, cytuje, "ystem wyjmowania sanek wzbudza trochę obiekcji, ponieważ wydają się zbyt luźno spoczywać w prowadnicach". Cos napiszesz w tej sprawie ?

fakt, muszę przyznać że te zatrzaski są kiepskiej jakości ja u siebie dodatkowo skręciłem śrubkami czarnymi wygląda to lepiej

 

Jak sie sprawuje H100 ? generalnie nie czyta sie pochlebnych rzeczy na temat tych kompaktowych WC,

hmm, teraz jest OK. Ale opowiem jak to z nim było po zamontowaniu w obudowie z pompki na procesorze dochodziło straszne pyrkanie, masakra. Odesłałem na serwis po 2 tygodniach przysłali mi całkiem nowe postanowiłem je sprawdzić bez montażu okazało się dalej to samo z tym że zależało to od ułożenia chłodnicy lub bloku. A wiec Google i szukam na naszych polskich stronach znalazłem tyle ze Corsair wydał złą partie tego chłodzenia H 100, stwierdziłem ze odsyłanie tego nic nie da, sklep proponował mi zwrot pieniędzy ale je sobie zostawiłem. Na forum Corsair znalazłem że problem pyrkania polega na zbyt dużej prędkości pompki która powoduje wibracje, w celu zmniejszenia prędkości obrotowej należy zastosować regulator obrotów lub diode Dioda 1N4001 w celu zmniejszenia napięcia np. o 0.5V wtedy pompka nie wydaje z siebie żadnego pyrkania. Ja zastosowałem regulator obrotów i ustawiłem obroty ok 1900 a wcześniej było 2200 ponad i chodzi tak do dziś.

 

2) wentyl jest w zasadzie od kopa do wymiany

wentylatory chodzą jak suszarki proponuje coś innego poszukać.

 

5) ograniczenia w montazu - dlugosci wezy itd.

na początku to nie węże, tylko rury strasznie twarde, heh :)

 

A jesli chodzi o obudowa to bylaby ok gdyby nie brak 3,5 na zewnatrz

mi to nie przeszkadza, nawet nie używam.
Link to post
Share on other sites

hmm, teraz jest OK. Ale opowiem jak to z nim było po zamontowaniu w obudowie z pompki na procesorze dochodziło straszne pyrkanie, masakra. Odesłałem na serwis po 2 tygodniach przysłali mi całkiem nowe postanowiłem je sprawdzić bez montażu okazało się dalej to samo z tym że zależało to od ułożenia chłodnicy lub bloku. A wiec Google i szukam na naszych polskich stronach znalazłem tyle ze Corsair wydał złą partie tego chłodzenia H 100, stwierdziłem ze odsyłanie tego nic nie da, sklep proponował mi zwrot pieniędzy ale je sobie zostawiłem. Na forum Corsair znalazłem że problem pyrkania polega na zbyt dużej prędkości pompki która powoduje wibracje, w celu zmniejszenia prędkości obrotowej należy zastosować regulator obrotów lub diode Dioda 1N4001 w celu zmniejszenia napięcia np. o 0.5V wtedy pompka nie wydaje z siebie żadnego pyrkania. Ja zastosowałem regulator obrotów i ustawiłem obroty ok 1900 a wcześniej było 2200 ponad i chodzi tak do dziś.

O matko, to mają z H100 jeszcze większą wpadkę niż myślałem...
Link to post
Share on other sites

Jeszcze mi zostały do zmiany diody Led od zasilania i dysku, obecnie mam na zasilaniu naklejoną czerwona folie. Myślałem żeby zrobić zasilanie białe a od dysku zielona super jasna.

 

http://img19.imageshack.us/img19/5964/dscf0272h.jpg

Link to post
Share on other sites

Zbliża się wypłata i tak sobie pomyślałem nad kupnem wentylatora na tył obudowy, macie jakieś propozycje. Zwróćcie uwagę na wydajność i wygląd tak żeby pasował do wnętrza.

 

Moje propozycje to:

a może zostać przy takim samym jak mam na H100

a czy PWM, polega na tym ze jak mam na płycie wolne gniazdo 4 pin i jak wepnę wentylator pod niego to czy mogę sobie za pomocą programu All Suite sterować jego prędkością.
Link to post
Share on other sites

Noctuę sobie odpuść. Weź noiseblockery albo bequiety. Jednak poszedł bym w inne wersje. Wśród noiseblockerów wziąłbym PL2, a bequietów drugą wersję Silent Wingsów.

możesz trochę bardziej rozwinąć swoja wypowiedz, ewentualnie podaj linki do tych wentylatorów.

 

Noctuę sobie odpuść.

dlaczego ?
Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie Noctua? Bo brzydka i przeceniona. Zresztą jakoś nie przepadam za tą firmą.

 

Mówię o http://www.cooling.pl/noise-blocker-blacksilent-pro-pl2-120mm,produkt,552027.html oraz http://www.cooling.pl/be-quiet-silent-wings-2-120mm,produkt,553858.html?from_category=30_67

 

 

Sam ostatnio wziąłem noise blockera na próbę i jestem zadowolony. Bardzo dobry kompromis pomiędzy ciszą i wydajnością.

Dodatkowo patrząc na mod to noise pozbawiony nalepek najładniej się wpasuje w kolorystykę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...