Skocz do zawartości

Problem ze żle wykrytym taktowaniem pamięci.


Recommended Posts

Witam! otóż mam problem z swiezo zakupionymi pamieciami, posiadaja one taktowanie 1800mhz a wykrywa mi jako 1600mhz. Moja pamiec to:

- KINGSTON HyperX DDR3 2x2GB

Kod Producenta: KHX1800C8D3/2G

Typ pamięci: DDR 3

Pojemność pamięci: 2 GB

Maks. częstotliwość pracy: 1800 MHz

Opóźnienie CAS: 8

Obsługa ECC: Nie

Rejestrowane (ECCR): Nie

Radiator: Tak

- procesor i7 860

- Płyta głowna Msi p55-gd65 z aktualnym biosem, ale mam za mała wiedze zeby w nim grzebac i prosiłbym o pomoc krok po kroku co i jak zrobic. Sprawdzałem na stronie producenta ze powinny miec taktowanie od 1,7 do 1,9 a jak sie nie myle to mam 1,5.

screen: http://img137.imageshack.us/i/cpuzl.jpg/

Pozdr!

Link to post
Share on other sites

Witam! własnie tak w ogole na poczatku maiłem 1333mhz, ale przestawiełem Memory ratio z 5 na maxymalne 6 i sie zrobilo 1600mhz. Ale i tak nie jest tyle ile powinno, teraz pytanie do znawcow co jest odpowiedzialne z tych opcji za napiecie zebym mogł wzmocnic z 1,5 do zalecanego przez producenta 1,7/1,9? Samemu nie chcem kombinowac bo sie nie znam wystarczajaco.

screen: http://img269.imageshack.us/i/90056619.jpg/

Pozdr!

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze na zrzucie podanym w pierwszym poście masz informacje z SPD pamięci a nie informacje o ich aktualnym taktowaniu czy napięciu, które znajdziesz w zakładce obok (Memory). Po drugie według informacji z zakładki SPD maksymalne napięcie dla twoich ramów przy częstotliwości 1370 wynosi 1,5 V.

Jeśli jesteś pewien informacji o maksymalnym dopuszczalnym napięciu, to wybierz w biosie opcję DRAM Voltage i ustaw odpowiednią wartość (1,9). Skoro maksymalnie możesz ustawić ram na 1600 to pozostałe 200 musisz dokręcić szyną fsb.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...