Skocz do zawartości

Problem z włączeniem komputera - pomocy


Recommended Posts

Witam

 

Pierwszy razy kiedy miałem problem było odłączenie komputera od zasilania i kabli. Kiedy wszystko podłączyłem komputer nie chciał wejść do windows'a. Po jakimś czasie się udało. Teraz znowu pojawia się ten problem, ale częściej. Kiedy uruchamiam komputer wyskakują informacje o płycie głównej i dalej nic :| Czasami nawet resety nie pomagają i muszę go odłączyć z napięcia i wtedy rusza. Co najdziwniejsze kiedy komputer działa i zrobię reset jest to samo. Nie wiem w czym jest problem, czy może uszkodził się auto start czy może coś nie tak z płytą główną. Bardzo proszę o pomoc. Wcześniej miałem płytę gigabite i było wszystko dobrze.

 

 

Komputer:

 

Pamięć: 8GB RAM DDR 3

Zasilacz: chieftec 650 W

Karta grafiki: Geforce 560

Procesor: Pentium Intel 2 Quad Q6600

Płyta: http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-p5g41t-m-lx-79-361972.html?attr=1-8849,264-71459

Windows: 7 64 BIT

Link to post
Share on other sites

Nie wyjmuj żadnych bateryjek. Od tego masz specjalny guziczek lub zworkę aby zresetować bios. Zrób to czyli przywróć bios do normalnych ustawień. Ewentualnie uaktualnij bios do najnowszego, jeśli wiesz jak to zrobić... Mogło się też coś spieprzyć z sektorem rozruchowym na dysku i Winda nie chce ruszyć... Jak się już włączy ten Windows sprawdź dysk w poszukiwaniu błędów - po wybraniu C:/ a następnie właściwości i narzędzi znajdziesz tam tę funkcje (sprawdź w poszukiwaniu błędów) - chyba tak to się zwało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam Ponownie

 

Komputer trafił na serwis i po sprawdzeniu nie wykryto błędów. Zostały wymienione kable i komputer działał miesiąc. Problem znowu się pojawił. Teraz również komputer potrafi stanąć w miejscu kiedy gram, siedzę w internecie itp. Objawia się to tym, że komputer staje na 1-2 minuty i potem idzie dalej i potem znowu to samo. Kiedy go resetuje to w pewnym momencie stoi i nic się nie dzieje. Dopiero jak go walnę to o dziwo się włącza o.O Robiłem również formata i nadal jest to samo. Na wcześniejszej płycie głównej (gigabite) takich błędów nie miałem. Czyżby winą była płyta główna ?

Edytowane przez lemur20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...