Skocz do zawartości

Artefakty na Gigabite 7870


Recommended Posts

Witam

od pewnego czasu zauwazylem w roznych grach artefakty, nie są one zbyt częste występują bardzko rzadko . Myslalem ze to moze wina gry, no ale na roznych grach sie to dzieje. Przetestowałem wszystkie wersje sterowników temperatura jest w normie. Co moze byc przyczyna? Dodam iz artefakty te mam np. w Wiedzmin 2, Skyrim.

Daje filmiki jak to wygląda

 

http://www.youtube.com/watch?v=fOMpW3pKd_A&feature=plcp

 

http://www.youtube.com/watch?v=jotVnDzczp8&feature=plcp

Edytowane przez Morf3usz
Link to post
Share on other sites

Dobrze to nie wygląda, sprawdz kartę u jakiegoś kolegi i jak będą błędy na gwarancje koniecznie. Przeinstaluj stery i sprawdz zasilacz ale nie sądze że to coś z tych rzeczy.

Sprawdz jeszcze Uengine Heaven czy pojawią się artefakty.

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

Ew. sprawdzenie podzespołu w serwisie komputerowym to 30 złotych dla pewnosci warto zanieść.

Odpal Uengine tak żeby leciał bez testu wydajności i patrz czy sypnie błędami ustaw na najwyższe ustawienia.

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

ewidentnie walnięta karta, miałem tak kiedys na GF 7900gs. Wszystkie 3dmarki szły ok a w kilku grach tak się właśnie sypały tekstury. Ponieważ tylko w kilku (m.in w Wiedzminie 1), nagrałem filmiki na płytkę, napisałem co mnie boli i odesłałem.Wymienili. Ewentualnie takie artefakty mogą się pojawić przy za mocnym przetaktowaniu, ale jeśli karta tak robi na stockowych zegrach, nie grzeje się, to walnięta pamięć.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Miałem podobną sytuację z grafą artefakty pojawiały się w kilku tytułach + Uengine, Furmark i inne tego typu działały poprawnie, nagrałem film na dvd i do serwisu, za 3 razem uznali :) oj te niebieskie pcb! mają w sobie to coś.

Naprawdę warto zrobić test na innym sprzęcie na grach w których jest problem tak dla pewności, nie baw sięw obiżanie taktowania tylko sprawdz co możesz nagraj filmik do tego szczegółowy opis i odsyłaj.

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

Zawsze warto szukać przyczyny, w ten sposób całkiem niechcacy sporo się w zyciu uczymy.

Tu masz rację w moim przypadku gdy zjechałem na dół z zegarami z wersji SOC problemy zniknęły a dodatkowo oczywiście opisałem w liście do GB :)
Link to post
Share on other sites

Pograłem troszkę na standardowych zegarach, niby do tej pory nie było artefaktów, ale przed momentem podczas gry w "Skyrim" nagle gra się zawiesiła i było słychać tylko dzwięk, a nic praktycznie nie dało się zrobić. Musiałem zamykać proces explorerem. W momencie pisania posta miałem komunikat że "Sterownik ekranu przestał odpowiadać"

Edytowane przez Morf3usz
Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem z nową kartą, żadnego kręcenia, stockowe zegary i w niektorych grach drobne aczkolwiek wkurzające artefakty. Zrobilem fotke aparatem i zawiozłem do sklepu w którym kupilem. Ku mojemu zdziwieniu na 2gi dzień dostałem nową kartę i śmiga do dziś :). Także nie zwlekaj tylko pędż do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...