Skocz do zawartości

670 teraz czy czekać na 660 a potem SLI?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam taki dylemat. Muszę wymienić grafikę w kompie bo ta już się powoli kończy. Mogę wziąć teraz 670 i mieć wszystko z głowy albo poczekać na 660 (tutaj nie wiem jak długo podziałają obecne karty).

Co byście doradzili?

670 już mam upatrzoną od EVGA.

Link to post
Share on other sites

EVGA 750i SLI

Dziadek Q6600@400MHz FSB,

2x 9800gx2

Tagan TG800-U25

 

Docelowo będzie później zmieniana platforma. Tą EVGA mogę mieć za 1699zł + 25zł przesyłka.

Gigaszajsu w życiu nie kupię. Reszta nie referentów wcale nie jest tańsza. Głośność mi nie przeszkadza. Do tej pory miałem 2 suszarki w kompie.

Link to post
Share on other sites

Ktoś kupuje karty z uwagi na serwis ? Inaczej mówiąc sądzi iż karta się popsuje w okresie gwarancyjnym ? ;)

Trzeba wybierać sklepy stacjonarne o sprawdzonej renomie bo w większości przypadków oni się gwarancją zajmują i zrobią tak by klient był zadowolony obojętne jakiej firmy towar się u nich kupi.

Ja bym bardziej się obawiał sprzętów firm , które posiadają centrale po za EU . Evga ma fabryki w usa czy tylko siedzibę ?

Link to post
Share on other sites

Jak uszkodzi Ci się karta EVGA to piszesz do supportu, przysyłają kuriera i za 2-3 tygodnie masz nową kartę. Jak uszkodzi Ci się karta gigaszajsu to wyślesz na naprawę oni wsadzą ją w piekarnik i odeślą Ci działającą. Po przejściach z ich serwisem leję ciepłym na Gigabyte i cały ich sprzęt.

EVGA chcę taką LINK ewentualnie model SC a potem go wymienią na FTW :D

Link to post
Share on other sites

<p>Gdybym był na kupnie i nastawil się na EVGA to brałbym tą </p>

<div style="float:left; margin-left:15px;">EVGA GeForce GTX 670 FTW

http://www.ddr2.pl/EVGA_GeForce_GTX_670_FTW_02G_P4_2678_KR-814.html.<br>

Wyższe zegary , płytka taka jak GTX 680 .

 

 

A jeszcze jest coś takiego MSI N670GTX Power Edition komponenty wysokiej klasy i chłodzenie udoskonalone. Coś jak lighting.

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

W sumie teraz to ja nie wiem, ale bylo tak-10 letnia gwarancją byly objęte niektóre serie,ale która dokładnie seria to na stroni EVGA powinny byc jakies informacje.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Widzę, że niektórzy przeczytają tytuł tematu i zaczynają się wypowiadać bez wcześniejszego zapoznania się z zawartością i postami innych a także samego założyciela tematu.

 

Gigabyte = gó**o, na którym przejechałem się kilka razy i którego w życiu nie kupię. Ostatnia rzecz jaką kupiłem z tej firmy był 4870x2. Wysłałem do nich na naprawę bo artefakty zaczęła sypać to wróciła naprawiona ale cała WYGRZANA JAK PO WIZYCIE W PIEKARNIKU!!!

Po 2 miesiącach znowu padła, wysłałem a oni ją odesłali z dopiskiem, że karta nosi ślady naprawiania w nie autoryzowanym serwisie i tym samym tracę gwarancję. Licząc spadek wartości, możliwość sprzedaży karty jako uszkodzonej, koszt przesyłek do serwisu oraz nerwy byłem tysiąc w plecy. Dziękuje więc za tą firmę i jej serwis.

 

Na stronie EVGA jest dokładnie opisane jakie modele posiadają jaką gwarancję. W przypadku tej karty jest to 3 lata bez możliwości przedłużenia.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam płyte Gigabyte ma 7 lat kosztowała wtedy 700 zł działa do dzisiaj 2 kondensatory wywaliło(tylko). Karta stara gigabyte 6600GT miała od nowości takie schizy ze spadała nagle ilośc fps ów tak powiedzmy z 40 do 20 i trzeba było zwinąć grę do windowsa zeby znowu było 40 ale karty nie wysłałem nigdzie więc nie wiem co z nią było nie tak. Wydaje mi się że płyty gigabyte są dobre( a pare ich widziałem kilkuletnich ) za to karty to własnie różnie

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

Płyty też miałem i mam nadal. Jedna na nForce 2 druga GA-N650SLI-DS4L. Pierwsza działa bez problemowo od kilku lat. W drugiej padł mostek północny. Pierw przestał działać Channel A pamięci potem całkiem przestała działać. Wysłałem raz na serwis. Naprawili. Po pół roku padła znowu ale było już po gwarancji. Im sprzęt nowszy tym szybciej pada. Co nie zmienia faktu, że sprzętu tej firmy nie kupię i nikomu nie polecę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...