Skocz do zawartości

ASUS GTX 670 DirectCU II TOP pytanie do użytkowników.


Gość effendi360

Recommended Posts

effendi360 Pod żadnym nickiem się nie ukrywałem. Po prostu twój post jest całkowicie oderwany od rzeczywistości i nie wnosi absolutnie nic do tematu. Zam czasami pytasz się ludzi o poradę i oczekujesz sensownej odpowiedzi a nie trollingu....

Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

Moj zwykly (nie top) zaczal sypac artami, wywalac sterownik. Czysta instalka (na i3 1155 i Phenomie2) wszystko ok do czasu instalacji sterow. Mamy czarny ekran reset, wyjący bios, kolejny reset i znow ożywa do czasu startu systemu. Sprawdzane na nowych starych i na betach. Juz mi sie nie chce z nim bawic :)

Poczatkowo zadnych problemow wygrzewany nie dochodzil do 75C. Zdychac tez zaczal dziwnie i stopniowo...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ojej po prostu trafiłeś na felerną sztukę ale nikt mi nie powie, że nie było takiego przypadku z kartami innych producentów. Tak było od zawsze gdzieś przechodzą fartem takie felery testy jeszcze w fabryce, a potem już w kompie się wysypuje, taka uroda dzisiejszej elektroniki, wtedy gwarancja do upadłego i tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Al_Hadzi ja przy takich ustawieniach mam w 2.5 Scores 1266 na 570GTX bez oc grafy i proca a ty masz 1955 54% lepsza grafa jest ciekawe700zł dokładasz i masz o 50% lepsza grafikę opłacalne? z 570 na 670

Nie bardzo rozumiem Twoja wypowiedz.

 

I pierwszy Asusik już padł czekamy kto następny :D "czerwony diabeł" ;)

Tej tez nie zrozumialem choc czytalem uwaznie.

 

Jaka zwodowana, to przecież moje prywatne, przed chwilą robione człowieku. Nawet nie chciałem jej żyłować, bo nie mam czasu, tylko w****il***ście mnie pisząc, że asus sie nie kręci.

Tak czytam i czytam z nieustajacym zdumieniem. Przypomne ze jestem posiadaczem w/w karty.. jest cicha jak aniol... nie ma z nia problemow..

 

@Efendi sie cieszy a tu niemal chor glosow - chcecie mu te karte zohydzic ?

 

To co najbardziej zdumiewa to to ze w zasadzie poza odpierajacym szturm fanow Gigabyte i Radeonow @Efendim, nikt sie z posiadaczy GTX670DC2T nie odzywa. Wychodzi ze miast psioczyc na zbyt niebieskie niebo i na za zielona trawe graja i wykorzystuja mozliwosci tej karty.. a nie wypisuja jakichs glupot na kolkach.

Karta sama sie broni..

 

@Yacko.. Znam kilka osob w tym tubylcow (UK) posiadajacych te karte i grajacych w rozne CUDA-WIANKI i nikt nie narzeka. NIkt - a bedzie ich juz ze szesciu.

 

Z Twoich postow wynika ze jesli ta karte kupuja to by najmniej nie gracze i ze wadliwych przewinelo CI sie przez rece od groma i ciut ciut. Musisz miec naprawde "szczesliwa" reke..

 

Ktos pisal o wysokich temperaturach.. potwierdzam wiec zdanie @Efendiego ze to sie nie dzieje. Karta naprawde sie Asusowi udala..(od siebie dodam ze wspolpracuje z monitorem VG278H 3D tak ze nie idzie sie oderwac od gry).

 

W UK ceny GTX680DC2T spadly juz o jakies £ 50-70 bo ludzie kupuja GTX670DC2T jak swieze bulki..(obserwuje sklepy gdzie cena byla naprawde znosna okolo £350-£360 i zazwyczaj nie nadazaja z dostawami:

www.ebuyer.com, http://www.eb.../product/385778

www.dabs.com, http://www.dabs.com/...;amp;amp;src=16

analogicznie novatech.com

czy na brytyjskim amazonie..

 

www.scan.co.uk wyżyłował cene na poczatku.. (dochodzi jeszcze oplata za przesylke) wiec ma na stanie.

 

Choc to wlasnie www.scan.co.uk zjechal z ceny gtx680dc2t z £529 na £478 bo 680-tki (zajmuje trzy sloty) nie sprzedaja sie jak GTX670DC2T. To chyba tez o czyms swiadczy. I bynajmiej nie o tym ze sprowadzja po jednej sztuce :hahaha: i prosze pamietac ze karty nie kupuje sie co miesiac.. przynajmniej ja tak nie mam.

 

Innymi slowy pytanie do @Efendi: jestes zadowolony z zakupu i uzytkowania karty jak w tytule ?

 

Podaj prosze ze cztery plusy karty i ze cztery minusy i temat mozna uznac ze spelnil swoja role.

 

Chyba ze lubisz czytac pochwaly kart wszelakich w tym tych ktorych pochwaly piszacy nawet nie posiadaja.

 

Sorry ze tak sie wtracilem ale od trzech stron niewiele zostalo napisanych zdan cos wnoszacych.

Edytowane przez Al_Hadzi
Link to post
Share on other sites

koleś bubla kupił jeszcze zwykłą wersję, która się jeszcze wysypała haha i hateuje po prostu bo mu zakup się nie udał taka natura bucowata polaków. Jeśli jemu nie działa to będzie starał się to obrzydzić wszystkim wokół, którym działa hehe.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Innymi slowy pytanie do @Efendi: jestes zadowolony z zakupu i uzytkowania karty jak w tytule ? Podaj prosze ze cztery plusy karty i ze cztery minusy i temat mozna uznac ze spelnil swoja role.

1. Cicha.

2. Wydajna jak stockowy 680.

3. Bardzo wysokie zegary stockowe, więc kręcić nie trza nawet.

4. Ładna.

 

Jak dla mnie jedynym minusem były gabaryty, w sensie szerokość ale to tylko dlatego, że mam taki pierdzielnik do obudowy, tzw VGA tunnel i przy tej karcie niestety nie da się go zamontować. Poprawia on cyrkulację powietrza, ale z drugiej strony, od razu po odpaleniu i pierwszych testach było wiadomo, że ta karta nie potrzebuje dodatkowego nawiewu :)

Link to post
Share on other sites

@Yacko.. Znam kilka osob w tym tubylcow (UK) posiadajacych te karte i grajacych w rozne CUDA-WIANKI i nikt nie narzeka. NIkt - a bedzie ich juz ze szesciu.

Ja sprzedałem ich dużo więcej niż sześć, więc obraz mam dokładniejszy, do tego opinia znajomego z serwisu jednej z wielkich hurtowni i dla mnie sprawa jest jasna. Zresztą szkoda mojego czasu na udowadnianie, kupujcie co chcecie, ja nie mam w tym żadnego interesu bo sprzedaję wszystkie modele. Nie twierdzę, że Asus jest złą kartą, jest jedną z lepszych, jedno oczko za Gigabyte, który jest jak na razie najlepszą autorską konstrukcją z jaką miałem do czynienia i statystycznie najmniej awaryjną.

Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

koleś bubla kupił jeszcze zwykłą wersję, która się jeszcze wysypała haha i hateuje po prostu bo mu zakup się nie udał taka natura bucowata polaków. Jeśli jemu nie działa to będzie starał się to obrzydzić wszystkim wokół, którym działa hehe.

 

 

Ehhh nie hate'uje Sn1PeR pytal sie komu padla karta wiec odpisalem. Opisalem w jaki sposob, co sie dzialo napisalem ze testowalem i dzis odsylam na gwarancje. Grafika jest swietna cicha chlodna i ladna z wygladu,

 

Gdybys wyciagnal glowe z wlasnej D. i przeczytal kilka moich wczesniejszych postow moglbys wreszcie zrozumiec ze akurat konstrukcja asusa bardzo przypadla mi do gustu. To ze kupilem zwykla wersje to moja indywidualna sprawa, nie chce mi sie tlumaczyc Dlaczego takiemu nieokrzesanemu kmiotowi jak ty.

 

To ty pasujesz mi wrecz pod fanboja, kupiles asusa jestes zadowolony - fajnie. Ale wyskakiwanie z geba do kogos kto moze miec inna opinie niz twoja niezbyt dobrze swiadczy. Co lepsze - moja opinia nigdzie nie byla negatywna ! Opisalem tylko problem a ty wyskakujesz z kopara.

 

PS. pieprzenie bzdur i pisanie co 2 zdania haha nie czyni tych bzdur smiesznymi.

Link to post
Share on other sites

Podaj ustawienia w heaven 2.5 by mogly byc dla Ciebie miarodajne to zrobie te testy. Ponizej - karta i Cpu bez OC:http://img855.imageshack.us/img855/3462/69292125.png

 

in heaven 3.0

 

http://img228.imageshack.us/img228/663/12630585.jpg

 

Witam wszystkich.

Specjalnie założyłem konto aby wrzucić kilka słów od siebie odnośnie tytułowej karty.

Posiadam ją już od ponad miesiąca. Jest to moja pierwsza karta ASUSA (wczesniej mialem karty EVGA).

Muszę przyznać, że o ile opinie na temat DirectCU2 i ogólnie kart Asusa zdażały się mało przychylne (po częsci słusznie) o tyle w przypadku ich nowej konstrukcji zastosowanej w kartach GTX670 i 680 cięzko powiedzieć jakiekolwiek złe słowo.

 

W szczególności odnośnie karty gtx670DirectCU2TOP bo taką posiadam muszę powiedzieć, że moje oczekiwania zostały przewyższone. Wykonanie karty jest poprostu bardzo solidne. Czarny backplate nie tylko zapewnia dodatkową ochronę ale i wygląda rewelacyjnie jak i całe PCB oraz przednia metalowa osłona z wentylatorami. Czytałem, że jest to najprawdopodobniej najcichszy gtx670 i mogę to z ręką na sercu potwierdzić, że karta jest praktycznie niesłyszalna.

 

Posiadam obudowę Fractal Design Arc Midi (3x wentylatory 140mm - skręcone regulatorem na low), CPU cooler Terhmalright HR-02 z wentylem 140mm (600-900rpm) oraz zasilacz OCZ ZT Series 650W.

 

W tym zestawienu (a jest on naprawdę cichy) karty nie słychać. Przy obciążeniu delikatny szum jak ktoś przystawi ucho a temperatury po godzinach grania zamykają się w granicach 72 stopni. Co moim zdaniem jest wręcz niebywałe biarąc pod uwagę jej standardowo podkręcone zegary szczególnie w trybie Turbo Boost.

 

Co do wydajności...

to właśnie głownie jako swoją odpowiedź do postu Al_Hadzi zamieszczam screenshot z Heaven 3.0

- karta na stockowych (dla wersji TOP) zegarach:

 

http://img703.imageshack.us/img703/5396/heaven30stock.png

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś pozwoli to rozwiać wątpliwości co do zakupu tej wyjątkowej konstrukcji.

Edytowane przez eco28
Link to post
Share on other sites

Witam:od kwietnia jestem posiadaczem ASUS GTX670 DCII TOP,a od miesiaca SLI ASUS GTX670 DCII TOP.

Mam pytanie:od czego jest funkcja/opcja POWER TARGET w GPU TWEAK,na ile ją mogę podnieść.(jest ustawiona na 100%).

Oczywiście bez tragicznych skutków.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Możesz nawet na maxa dać nic się nie stanie. Podaj cały swój konfig i zrób test w smark 11 bez podkręcania kart na fabrycznych ustawieniach.

 

Bardzo jestem ciekaw wyników. Też zamierzam dokupić drugą.

Link to post
Share on other sites

CPU:i5 2500k 4,4GHz Panteks-TC14PE

MOBO:Asus P8Z68-V/Gen3

RAM:Kingston Hyper X 1600MHz Grey 4x4(16GB)

PSU:Chieftec APS750c

GPU:SLI- Asus Gtx670 DCII Top

Case:Fractal Design ARC MIDI - 8x140mm,1x92

HDD:OCZ 120GB SSD/WD 500GB/WD 2x1TB LAN

Monitor:HP ZR2440w 1920x1200

 

Cały czas jadę na fabrycznych ustawieniach 1137-turbo 1241.Moje pytanie jest związane z tym że czasami mi wywala w HEAVEN3 (goinging to sleep).

Nie w benchmarku,ale po zakonczeniu benchmarka.W gpu tweak mam ustawione na 100% i do tylu dochodzi po zakonczeniu benchmarkaTemperatury max.dolna 74,górna 78 stopni celcjusza.Najwyższa temp.najcieplejszego rdzenia CPU to 64 stopnie.Co do 3DMARKA11 to planuję zakup-również AIDY 64.Dodam że w grach nie spotkałem się z niestabilnością systemu.

Jedynym problemem było to, że po zainstalowaniu SLI -konfiguracja nie chciała mi działać na 304.48,musiałem wrócić do sterowników 301.42.

Na 304.48 pojedynczo mi działały,w SLI -czerwona poświata na monitorze(nie czerwony ekran).Na 301.42 nie mam żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nowicjusz a 2x 670 pod maską ? %-) To chyba nie masz co z kasą robić ;)

 

Też mam ten sam bios. Zobacz czy w biosie płyty gł. masz coś takiego jak High Precision Timer. Jak tak to spróbuj dać to na disabled i wtedy napisz jakie efekty. Ja to mam na płycie asusa i jak było włączone to właśnie były jaja z SLI, np jak piszesz - w ogóle nie dało się go włączyć.

 

BTW Twoje takty w turbo na pewno takie? Możesz zrobić test w smarku11 i pokazać screena do ilu Ci skacze w najwyższych momentach na GPU Tweak ? Bo mi aż tyle nie skacze Panie...

Link to post
Share on other sites

Nie w benchmarku,ale po zakonczeniu benchmarka.W gpu tweak mam ustawione na 100% i do tylu dochodzi po zakonczeniu benchmarkaTemperatury max.dolna 74,górna 78 stopni celcjusza

Na pierwszym BIOS testowałem kilkanaście sztuk i każda osiągała pod obciążeniem powyżej 70 stopni jak Twoja, co prawda 74 bodajże max, ale Ty masz SLI, więc możesz mieć większe temperatury i stąd te 78 ma górnej. Co do SLI to nieźle się sprawdza chłodzenie referencyjne, które wyrzuca ciepło za obudowę - jednak głośność nieporównywalna z DCU II. Jak BIOS nie pomoże to ręcznie zmień profil wentylatorów np. w MSI AB lub Asusowym SmartDoctor i po sprawie. Kilka kliknięć i cieszysz się z chłodnej i nadal cichej karty. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem 3dmark11,problem w tym

Nowicjusz a 2x 670 pod maską ? %-) To chyba nie masz co z kasą robić ;)

 

Też mam ten sam bios. Zobacz czy w biosie płyty gł. masz coś takiego jak High Precision Timer. Jak tak to spróbuj dać to na disabled i wtedy napisz jakie efekty. Ja to mam na płycie asusa i jak było włączone to właśnie były jaja z SLI, np jak piszesz - w ogóle nie dało się go włączyć.

 

BTW Twoje takty w turbo na pewno takie? Możesz zrobić test w smarku11 i pokazać screena do ilu Ci skacze w najwyższych momentach na GPU Tweak ? Bo mi aż tyle nie skacze Panie...

 

Zainstalowałem 3dmark11(trudno-stówa do tyłu).Dema MSI i ANTECA przechodzi.Pierwszy test i wywala mi błąd

"DXGI ERROR NOT CURRENTLY AVAILABLE".Taktowanie rzeczywiście mam takie 1137-turbo1241.

Tylko jak wrzucić screena czy zdjęcie bez używania śmietników w rodzaju fotosik czy image.

Link to post
Share on other sites

http://s18.postimage.org/9zyo80jeh/HEAVEN.png

 

Kiepsko to wyszło,ale to w 1920x1200 - 16x anizotropy.

ASUS GTX670 DCII TOP W SLI.

Rozwiązałem także problem "DXGI ERROR NOT CURRENTLY AVAILABLE" okazało się że mały programik HP display monitor

działał w tle i wywalał 3dmarka11.Jak znajdę czas to wrzucę test SLI w 3dmark11.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...