Skocz do zawartości

[POMOCY] Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key


Recommended Posts

Witam !

Dzis rano odpalilem PC i wszystko jak zawsze az do momentu ladowania windy,wtedy pojawil sie komunikat "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" i tak i na tym koniec nieladuje sie.

Prosze o pomoc

Pozdro :D

Link to post
Share on other sites

Objawy jakby padła logika(dysk się kręci ale nie jest wykrywany)

 

Sprawdź na innym kompie

 

PS: jaki to dysk(Model,marka,rok produkcji)

 

@Edit 7200.11 to Wadliwa seria dysków(CAłA SERIA BYŁA WADLIWA)i najprawdopodobniej Jest uszkodzony na dobre.(miałem 8(wszystkie wadliwe)dysków z tej serii ostatnie 2 wymieniali od razu na 7200.12)jeśli dysk jest na gwarancji(w co wątpię bo minęło 3-4 lata od premiery)oddaj do naprawy.

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

Mam ten dysk już 3-4 lata i 0 problemów z nim ;) Nie to co te nowe "pikające" :D a takie jajca dzieją się niekiedy jak bateria słaba lub coś z biosem się porobiło (niekiedy wirusy).

Reset bios , sprawdzić wtyczki , i próbować w bioisie wykryć dysk wciepywaniem (ja tak kiedyś z 4-5x restartowałem zanim mi wykryło dysk zewn na tacce)

Link to post
Share on other sites

Mam ten dysk już 3-4 lata

Jaki firmwar !

 

Co do Autora jeśli to typowa usterka z powodu firmwar to albo bawisz się sam w odblokowanie rozglądając się na allegro za terminalem np http://allegro.pl/odzyskaj-dane-terminal-dyskowy-usb-dyski-ide-sata-i2390208311.html , albo bezpieczniejsza metoda oddajesz w fachowe ręce.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam,

mam dientyczny problem ale nie mogę nic nacisnąc, ponieważ nie odpowiada klawiatura, pomocy co mam robic. Dodam, ze do tej pory wszystko chodziło okay, wyłaczyłem komputer, za 3 godziny uruchomiłem znowu i jest problem.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź :/

 

Model płyty głównej: MSI 787-G43. Dodam, ze problem zaczęły się po instalacji dysku SSD.

Edytowane przez Kirk_090612
Link to post
Share on other sites

Wyskakuje ten sam komunikat? Dysk wykrywany w biosie? Procedura POST trwa dłużej niż zwykle? (dokładnie moment wykrywania dysku)

Odpal MHDD i zobacz czy tam dysk będzie wykrywany. Wybierz go i wpisz komendę EID. Zwróć uwagę na rejestry symbolizowane przez kolorowe kwadraciki u góry interfejsu. Jeżeli to problem z firmware - to musi świecić się cały czas BSY na zielono.

 

To wszystko.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...