Skocz do zawartości

Podkręcanie i5 750 na P55A UD5


Recommended Posts

Witam

Mam taki problem, ustawiłem sobie i5 750 @ 3.2 GHz na tej płycie, a napięcie pomimo ustawionego 1.2V schodzi na 1.168V

To oznacza (tak mi się wydaje) iż coś w biosie zostało, co ustawia tak napięcia.

sprzęt :

PSU: Corsair HX520W

HDD : seagate 7200 RPM 500GB

CPU : i5 750

MB : P55A UD5

RAM : DDR 3 ADATA XTREME 4GB (2x2gb) szare kostki

GPU : HD 6950 Gigabyte WF III

https://www.dropbox.com/s/m313iiw82d468d5/HARDWARE.jpg

Co i jak powiniem w biosie tej płyty poustawiać?

Coś da rade wycisnąć z tego CPU jeszcze? Jak ustawiam pamiątki na 2000 na 1.64V (bclk 200) mnożnik na CPU daje 16 (16*200) to komp nie wstaje. Wydaje mi się, iż coś przestawia napięcia (tak jak tutaj 1.17V na CPU zamiast 1.2 sztywno ustawionego w biosie).

Chłodzenie CPU : AC freezer 7 Pro rev B. Pytanie na ile to chłodzenie pozwoli? Lubie je ze względu na ciszę.

Link to post
Share on other sites

Czytałem to z PPC.

MNOŻNIK się nie zmienia.... tylko napięcie lekko schodzi a po powyłączaniu wszystkiego i podniesieniu bclk na 200 i mnożnika na 16 (aby było 3.2, bo tyle jest na początek stabilnie na 100%) platforma nie wstaje, nic. Komp sam się resetuje i MB mi zgłasza, iż komp nie wstał i cofa OC.

Dzięki za odniesienie do oczywistych wątków... To co jest na purepc w tym konkretnym poradniku to nie jest za wiele. Robie tak jak tam jest i komp nie wstaje...

Turbo, EIST (Intel Speedstep), C1E (Enhanced Halt State), C-STATE tech i Spread Spectrum

Z tego wyłączyłem turbo, eist, c1e, a c-state i spread nie mogę znaleść

Edytowane przez edvin
Link to post
Share on other sites

Ja mam tak jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=Vsk5iocFlgg z tym ze mam wyłączone turbo. Ustawione 20X180 i na 3,6 temp. w prime lub w innych programach nie przekracza 52*C. Oczywiście normalnie (np. gry) nie przekracza tych 50*C) Płyta gigus UD3. Co do tego napięcia to ja mam ustawione 1,2V ale w windowsie pokazuje wszędzie że jest troche mniej (ponoć tak jest i już)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...