Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,kieruję pytanie co do obudowy w zakresie 250 zł a dokładniej tej wymienionej wyżej "Zalman Z 11".Czy ktoś posiada takową obudowe, bądź jest w stanie ją polecić za te pieniądze.

Niedługo kupuję komputer i właśnie rozważam nad nią ponieważ podoba mi się i jest "przewiewna standardowo" z tego co wypisują.Chciałbym usłyszeć wasze opinie na ten temat :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam to się wypowiem :) Jest to moja najlepsza obudowa jaką posiadałem, jest cicha, przewiewna ma filtry załozone i ten wygląd. Dla mnie zaj.....a. Nawet w cenie 400zl bylaby dla mnie warta zakupu ;) Jak ci się podoba to bierz smiało a o reszte się nie przejmuj bo w niej jest wszystko zadbane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam to się wypowiem :) Jest to moja najlepsza obudowa jaką posiadałem, jest cicha, przewiewna ma filtry załozone i ten wygląd. Dla mnie zaj.....a. Nawet w cenie 400zl bylaby dla mnie warta zakupu ;) Jak ci się podoba to bierz smiało a o reszte się nie przejmuj bo w niej jest wszystko zadbane.

Świetnie,takiej odpowiedzi oczekiwałem.W takim razie kupie ją :) zastanowie się tylko nad tymi USB 2.0/3.0.

Link to post
Share on other sites

Jaką masz płytę główną? Po primo musi mieć kontroler USB3.0, po secundo wewnętrzny port do podłączenia USB3.0 z frontu. Jeśli nie ma drugiego to podłączasz kabelek do portu USB 3.0 (niebieskiego) z tyłu za pomocą przejściówki (taka jak jest w zestawie z Brutusem 430) ;)

 

Ja za cenę Z11 kupiłbym Fractala Core 3000 - grubsze blachy, więcej filtrów, więcej miejsca w środku (Z11 tylko wydaje się być duży, tak naprawdę jest to Z9 ze zmienionym frontem..) regulator wentylatorów na śledziu PCI, bardzo dobry montaż HDD ;)

Link to post
Share on other sites

<p>

Mam Z11 akurat i powiem że chyba jednak konkurencja lepiej wypadł, ale w sumie jeszcze dobrze się jej nie rpzyglądałem. Lepiej zastanów się and (bezpieczniej dla ciebie) http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/4033744#from48679 albo http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/2692517#from48679

</p>

Ten mi sie również podoba:Corsair Carbide 300R Black CC-9011014-WW

Edytowane przez M2000
Link to post
Share on other sites

Jest to tak naprawdę Z9 czyli ma 29cm. Więc nie wejdzie Gigabyte 6870 Windforce 3X (ma 29cm + doliczyć wtyczkę na kabelki mój fail, GB akurat ma z boku wtyczkę, ale przecież są dłuższe grafiki ;))

 

Na jednym forum ktoś musiał nawet ją trochę pociąć żeby wszedł 6950..

Edytowane przez killer666
Link to post
Share on other sites

Ja mam to się wypowiem :) Jest to moja najlepsza obudowa jaką posiadałem, jest cicha, przewiewna ma filtry załozone i ten wygląd. Dla mnie zaj.....a. Nawet w cenie 400zl bylaby dla mnie warta zakupu ;) Jak ci się podoba to bierz smiało a o reszte się nie przejmuj bo w niej jest wszystko zadbane.

Dobrze,mam pytanie jak jest tam z zasilaniem tych wszystkich wentylatorów ? jakie one mają te wtyczki żebym widział co kupić :D żeby to wszystko zostało zasilone.

Link to post
Share on other sites

Dobrze,mam pytanie jak jest tam z zasilaniem tych wszystkich wentylatorów ? jakie one mają te wtyczki żebym widział co kupić :D żeby to wszystko zostało zasilone.

Dwa są chyba 4 pinowe a pozostałe (3) idą pod molexa mówię o wersji plus, żeby nie było : P
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dwa są chyba 4 pinowe a pozostałe (3) idą pod molexa mówię o wersji plus, żeby nie było : P

Czyli płyta musi mieć wejście 2x te 4 pin i reszta pod zasilacz czy da się wszystko w zasilacz wpiąć jakoś ?
Link to post
Share on other sites

Czyli płyta musi mieć wejście 2x te 4 pin i reszta pod zasilacz czy da się wszystko w zasilacz wpiąć jakoś ?

Zgadza się : )

 

Podłącz sobie te 4 pinowe do mobo normalnie a resztę pod molexa i wszystko będzie pięknie grało.

 

@Edit

W zwykłej wersji plus są jedynie 4 wiatraki więc mniej problemów : P

Edytowane przez Adikson
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale podłączając pod molexa cały czas chodzą na 12V czyli będą głośne lub bardzo głośne jak to już jest z kiepskimi wentylatorami Zalmana :) Lepiej zaopatrzyć się w adapter z 12 na 7V - będzie znacznie ciszej ;) Albo od razu regulator obrotów.

Myślałem nad "Scythe Kaze Master Pro 5.25" Black" idealnie pod tą budę jeszcze ten design.Zobaczę jak będzie z funduszami.Dzięki za tak trafne odpowiedzi na pewno się przydadzą :) Edytowane przez M2000
Link to post
Share on other sites

A nie myślałeś nad Kaze Master Flat? (test)

Powiem tak mam sentyment do potencjometrów kręconych ponieważ interesuje się sprzetem audio tu akurat wzmacniacz ma pokrętła którymi kręce codziennie i podoba mi sie to :) A pozatym ten "Scythe Kaze Master Flat" obsługuje tylko 4 wentylki a moja samo obudowa bedzie miała 5 + wiatrak od procka może się znajdzie jeszcze jakiś a doczepke więc bardziej odpowiada mi ""Scythe Kaze Master Pro" jak i funkcjonalnie tak i wizualnie :D Edytowane przez M2000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...