Skocz do zawartości

Najwydajniejszy komputer do 2000zł


Recommended Posts

Witam

 

Proszę o pomoc w dobraniu jak najwydajniejszego PC za 2000zł do gier w full hd.

Nie ma dla mnie znaczenia jakiej firmy będą podzespoły. Ma być jak najwydajniejszy.

Obudowa jak najtańsza bez świecidełek, ekranów itp. (oczywiście z należytym przewiewem)

 

Podzespoły, które należy pominąć:

- napęd dvd,

- dysk twardy.

Link to post
Share on other sites

@oskarsom

http://www.anandtech.com/bench/CPU/2

mam nadzieję, że będzie plusik :D

@kubek

dvd i hdd mam nadzieję, że masz pod SATA, bo płyta główna zaproponowana przez adi9225 nie ma złącza ATA.

GPU zamieniłbym na hd5850 http://allegro.pl/sapphire-hd-5850-toxic-cu-1024mb-ddr5-gwar-fv-i2379691354.html

sam jednak kupiłbym tą: http://allegro.pl/asus-radeon-hd6950-1024mb-directcu-2-i2388458109.html

używana, ale jest gwarancja i wydajność większa

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za zainteresowanie tematem.

 

kubaziom73 przepraszam ale to mój pierwszy post na benchmark.pl wiec nie ogarniam tego tak jak ty

 

dysk twardy mam sata spokojnie

 

odnośnie pamięci to jakie mógłbym dobrać ??

 

jeszcze jedno czy jak wezme tego radeona 6950 to czy nie będzie jej chamował procesor ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zamiast pieprzyc sie z jakims i3 lepiej wez porządną podstawe czyli i5 2500k plus plytke asrocka np p67pro 3 i tanie pamiątki. a karte mozesz kiedys sprzedac i dokupic lepsza a z procesorem juz tak latwo nie jest. bierz to co mowie plus np tego 6870

Link to post
Share on other sites

wliczylem w koszta ale linku nie dałem :P, goodramy 8 gb za 170 zł 1333 Mhz.

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-gr1333d364l9-8gdc-312401/

Core I5 2500K oraz 6870 + AsRock P67Pro to koszt znacznie wyższy niż 2000 zł.

" a karte mozesz kiedys sprzedac i dokupic lepsza a z procesorem juz tak latwo nie jest."- a co to za różnica gdy ma się taką samą podstawkę- czytaj socket 1155? Core I5 2500 K jest droższy o jakieś 400 zł, jeżeli kolega chce tyle dokładać to okey, lecz ja się trzymam przedziału cenowego.

Co do Radeona 6950 to jest naprawdę wydajna, tutaj masz przykładowy filmik:

BF 3 jest jeedną z najbardziej wymagających gier a jak widać wszystko na wysokich detalach i przy zachowaniu płynności gry. Czy będzie hamować ją procesor? Nie na tyle żeby odczuć astronomiczną różnicę. Wszyscy raczej wiemy, że przy grach typu BF3 bądź GTA IV lepiej jest dołożyć do lepszej karty graficznej aniżeli do procesora, różnica wychodzi na korzyść bo najnowsze tytuły obciążają głównie grafikę

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

i3 to naprawdę wydajny procesor, a i5 2500k to już potwór, który wystarczy do SLI GTX680.

2120 nie będzie ograniczał karty (nawet w bf3)

Co do "przyszłościowej" wymiany na 2500k musisz pamiętać, że będziesz musiał także zmienić płytę, ale kiedy ten procek już będzie dla Ciebie za słaby to zapewne będzie już nowa podstawka i cepy intela :D

goodramy 8 gb za 170 zł 1333 Mhz.

dobry wybór, ramki nie mają żadnego wpływu na wydajność w grach, więc im tańsze tym lepsze :D
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz kupować 2500k to z allegro. Na dzień dzisiejszy ceny z kosmosu (wzrost prawie +200zł w ostatnich dwóch tygodniach). Lepiej wziąć porządną GPU, aniżeli CPU. Różnica wydajności jest mała (gdyby wydali i3 z K ;d) pomiędzy i3 a i5.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że dużo tutaj odwiedzających więc może i mi pomożecie. Jaki komputer do 2500zł? Największy problem ma z kartą i procesorem bo nie wiem co wybrać. Chciałbym się zmieścić w nawet mniejszej kwocie. Wziąć lepiej jakiś mocny i3 i GTX560 czy i5, i do tego GTX460?

Pomóżcie Panowie. Będę wdzięczny, oczywiście plusiki polecą.

Mam tylko dwa warunku. Proc Intela i karta Nvidii.

Edytowane przez oskarsom
Link to post
Share on other sites

Oskarsom bier

Widzę, że dużo tutaj odwiedzających więc może i mi pomożecie. Jaki komputer do 2500zł? Największy problem ma z kartą i procesorem bo nie wiem co wybrać. Chciałbym się zmieścić w nawet mniejszej kwocie. Wziąć lepiej jakiś mocny i3 i GTX560 czy i5, i do tego GTX460? Pomóżcie Panowie. Będę wdzięczny, oczywiście plusiki polecą. Mam tylko dwa warunku. Proc Intela i karta Nvidii.

Bierz i5 2500k i sie nie zastanawiaj! Podstawą jest dobry procek bo coraz wiecej gier wykorzystuje procesor, zwlaszcza jak fizyka robi sie b.zaawansowana (Max Payne3). gtx 460 spokojnie na razie starczy!

Link to post
Share on other sites

Polecam stronkę esc.pl gdzie możesz sam sobie złożyc zestaw a ceny niższe niż na allegro. Co do karty, to kupno hd6950 http://allegro.pl/asus-radeon-hd6950-1024mb-directcu-2-i2388458109.html jest najbardziej opłacalne, bo możesz zmodować ją do 6970, a 400 zł w kieszeni. juz nie mowiąc o tym, ze kupisz używaną, a będzie trzymała długo :D

Link to post
Share on other sites

Wezmę to :

Płyta główna: asrock p67 pro3

Procesor: i5 2500K

Ram: 8gb goodram

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm

Karta graficzna:Asus Radeon HD6950, ale to po wakacjach. narazie włoże moją wysłużoną ati 3870

Obudowa: jeszcze się zastanowie

 

Będzie to jako tako działać ?

 

 

Edytowane przez Kubeek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...