Skocz do zawartości

Podkręcanie kart graficznych! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

Miałem podejście z dystansem do podkręcania, ale odkąd kupiłem i5 4690k i gtx 970 msi to się zmieniło.

Dzisiaj się zmieniło, noc OC :evil:  :wariat: .   

 

Dobra do sedna.

Wykręciłem procka na 4.5 Ghz przy 1.25 V     a   grafikę  na core 1450 Mhz / mem + 400 Mhz

 

Średni przyrost FPS + 15%  Crysis 3 FHD + Ultra + MSAA X2  

Przed oc miejscowo 59-60 fps

po oc  69-71 fps 

To oc grafy ma największe znaczenie, podbicie procka daje tylko do 2 fps.

 

Ale ten sprzęt ma magiczny wykop  :roll:

Edytowane przez HellBoy64
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

@up Nie mam Wiedzmina, zeby sprawdzic ale w World of Tanks dziala bez problemu, nawet na wyzszym taktowaniu (1544hz). Generalnie nie zyluje az tak karty do gier, na co dzien mam ustawione 1519mhz na rdzeniu i to mi w zupelnosci wystarcza. Testowalem bardziej pod kątem zmian w biosie i osiagniec w benchmarku FireStrike (wyzsze, stabilniejsze napiecia, stabilniejszy pobor pradu, ustawienia wiatrakow, taktowanie pamieci, taktowanie l2cache itp itd). Modyfikacja biosu pozwolila na lepsze osiagi i bardziej stabilna prace a przy tym jak na Gigabyte wieksza kulture pracy w stosunku do tego co mialem w standardzie. 

Link to post
Share on other sites

GPU Boost to jeden z najgorszych fiuczerów jakie w życiu widziałem, w CPU Turbo to jeszcze da się przeżyć, bo mogę to wyłączyć jednym kliknięciem. A tu z kolei pojawiają się problemy, co do serii 700 miałem kilka uwag, nv w serii 900 usunęła błędy poprzednika niestety wstawiając nowe :P i tak zataczamy koło.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

GPU Boost dziala i to calkiem dobrze o ile pogrzebiesz odpowiednio w biosie i "naprawisz" tablice napiéc. Wlasnie testuje moja modyfikacje. Przeszlo mi Firestrike z malymi artefaktami na 1557mhz/2001mh, wiec obnizylem do 1544mhz/2001mhz i juz jest bez artefaktow a wszystko na GPU BOOST. Na stockowym biosie nie jestem wstanie uzyskac takich wartosci by przeszlo mi test.

Udalo mi sie tez uzyskac w Idle obroty wiatrakow na pozimie ok. 750RPM przy 31C wiec jestem mega zadowolony bo karta jest kompletnie nieslyszalna.

Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru niczego naprawiać, wystarczająco dużo w tym biosie zmieniłem. AMD ma statyczne taktowanie z przełączeniem na 2D oraz Zero Core i to mi pasuje. Boost w grafikach jest wciśnięty na siłę a karty ze słabszym ASIC nie mogą działać na wyższych napięciach.

Link to post
Share on other sites

Napiecie progowe nie ma nic wspolnego z ASIC. Jest ograniczone programowo. Po czesci mozna to obejsc biosem ale np ja w swojej karcie doszedlem do progu 1.2750V i nawet jak wyzej ustawie w biosie w tablicy napiec, to nie moge przeskoczyc tego progu. 


Zabawa z biosem i stabilne takty 1532 MHZ rdzenia / 2005 mhz pamieci.

 

http://www.3dmark.com/3dm/6831692

 

Ten sam coreclock ale bardziej podkrecone pamieci 1532mhz/2051mhz. Te pamieci samsunga bardzo ladnie sie kreca co daje jak widac lepszy wynik w benchmarku. :)

 

http://www.3dmark.com/3dm/6856429

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Niestety ma, otóż mam nawet poparcie mojej teorii na podstawie dwóch GTXów 780 których niegdyś użytkowałem, jedna miała ASIC ponad 90% druga 70% Przy OC nie mogłem osiągnąć takiego samego napięcia na dwóch kartach ani takiego samego taktowania, karty chodziły asynchronicznie przez co musiałem się z nimi pożegnać. 

 

Jedna wchodziła na 1.212v a druga na 1.175v Po modyfikacjach biosu naturalnie, napięcie maksymalne nie uległo zmianie i nie byłem wstanie podkręcić ich by działały synchronicznie. 

Dobre do benchmarków bo przez dłuższy czas nikt mnie nie dogonił ale jakość rozgrywki w grach nie była najlepsza. Tak samo jest teraz z 970tką, nie mogę jej dać napięcia wyższego niż 1.212v nie zależne od zmian dokonanych w biosie. Nie odblokujesz tego.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Jaki masz ASIC teraz, ze nie mozesz przeskoczyc na wyzsze napiecie? Poza tym, zle sie do tego zabierales. Probowales slabsza karte dorownac do lepszej a powinienes zjechac w lepszej z ustawieniami do slabszej. Dajmy na to ze na slabszej mogles max 1.175v przy taktowaniu 1300mhz (strzelam dla przykladu), a na lepszej przy napieciu 1.175v mogles taktowac dajmy na to 1350mhz. Wystarczylo by, bys ustawil na lepszej karcie mniejszy clock przy tym samym napieciu i obie mialbys na 1.175v i 1300mhz.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Ty masz Asusa gtx 970. :) Co za tym idzie masz jedna 8pin wtyczke. Co za tym idzie masz 100% power na 75W (PCI-E)+ 150Watt (8pin) = 225W a power limit masz najprawdopodobniej 79,5W+159W=238,W wiec nic dziwnego, ze nie mozesz wejsc wyzej z napieciem. Po prostu Asusy tak maja i nie jest to zalezne od ASIC karty. ASIC mowi tylko tyle, ze przy takim samym napieciu Twoja karta bedzie miec mniejsze takty niz ta z wyzszym ASIC. Czyli Twoja np zrobi 1420mhz a inna z wyzszym ASIC np 1470mhz. 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Ragnar prosze Cie. Nie wiesz o czym mowisz, skoro twierdzisz ze napiecie jest zalezne od ASIC karty. Radze Ci przestudiowac ten topic:

 

http://www.overclock.net/t/1517316/extract-and-flash-gtx-970-and-980-firmware-zosons-h2o-and-air-custom-bios

 

Zreszta programy nie odczytuja rzeczywistego napiecia. Niewykluczone, ze gdy ustawisz wyzsze napiecie w biosie to pomimo tego ze program np GPU-Z nie odczyta zmiany to napiecie rzeczywiste bedzie wyzsze. Zreszta wszystko jest w tym linku co podalem. Ludzie miernikami zmierzyli napiecie na kartach i bylo 1.31V gdy GPU-Z pokazywal im 1.2750V. ASIC nie ma z tym nic wspolnego.

 

Jest tak jak mowilem. Tu masz odpowiedz jak odblokowac wyzszy napiecie:

 

Strona 29:

 

http://www.overclock.net/t/1517316/extract-and-flash-gtx-970-and-980-firmware-zosons-h2o-and-air-custom-bios/280

 

"

Originally Posted by Edkiefer http://www.overclock.net/img/forum/go_quote.gif

I noticed a few mentioned boost table not working , just playing around with KBT , when you open the boost tab you see half the boost table with values slashed out , but if you right click on table you can fix it (fix invald clocks) . doing this and moving the max table clock slider down to roughly same clocks , then save bios .
This seems to fix the boost table , I only mention this as some would like to raise voltage per clocks and the max table clock can do that as it shifts the table per clock as in the voltage table .
So if you lower one bin there all your clocks will get slightly higher voltage .

Now normally you don't want to mess with this cause you can throw off all clocks, don't raise it for sure . Anyway I didn't test it by flashing as i am not going to even mess with it, but thought I mention it and might help some, but again do at your own risk, or wait for a dedicated maxwell edit tool .

Edit: forget my above as I see Maxwell uses a 13.5 mhz bin step but running the fix through KBT changes the bin step to 13.0mhz so I think need proper tool for maxwell .
Edit2: Maxwell beta is out so just use that, looks like voltage, fan and boost tables are intact , link to it is in the 980 and 970 thread

REP!

This fixed my bios! Stock boost clock which fixed the overvolt value. I now have Asus GTX970 Strix bios that will give me a default voltage of 1.223-1.230v under max load! woohoo! "

 

Jak widac wedlug tej wskazowki (jak nie znasz angielskiego to moge pomoc przetlumaczyc ale wszystkiego mi sie nie chce:P) gosc (wpis ponizej) uzyska na Asusie Strix napiecie 1.223-1.230 a wczesniej nie mogl.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Sprobuj odczytac wartosci Volt w innym rpogramie a nie w GPU-Z. HWMonitor mozliwe ze bedzie lepszy. Zreszta sam to w domu sprawdze, teraz juz wychodze. 


.Wlasnie testuje ustawienia na wyzszym napieciu, ustawilem 1.300V i przeszedlem test na 1582mhz / 2050mhz ale mialem artefakty. Wczesniej na napieciu 1.2750V nie moglem w ogole przejsc testu na takich ustawieniach. Wiec pomimo tego ze GPU-Z i HWMONIToring pokazuja max 1.2750V to w rzeczywistosci jest tyle ile ustawisz w biosie.

 

Zreszta ten gosc (pierwszy post na tej stronie) zmierzyl swoje napiecie miernikiem i to potwierdza:

 

http://www.overclock.net/t/1514085/official-nvidia-gtx-970-owners-club/4700


Napiecie 1.306V, ustawienia zegarow 1583mhz/2053mhz:

 

http://www.3dmark.com/3dm/6866541

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...