Skocz do zawartości

Podkręcanie kart graficznych! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

Gość effendi360

~11K miałem przy 1325MHz

 

To też żaden wypas miałeś tylko normalny wynik. Te karty robią od 9k do 11k w zależności od zegarów i procka. Ja mam 962x - zawsze - jedynie ostatnia cyfra się zmienia. :D

Myślę, że wynik około 10k dla tych kart można uznać za taki standardzik - mamy dość fps nie żyłując przy tym sprzętu.

Link to post
Share on other sites
To też żaden wypas miałeś tylko normalny wynik. Te karty robią od 9k do 11k w zależności od zegarów i procka. Ja mam 962x - zawsze - jedynie ostatnia cyfra się zmienia. :D

Myślę, że wynik około 10k dla tych kart można uznać za taki standardzik - mamy dość fps nie żyłując przy tym sprzętu.

11K GPU score to już blisko górnej granicy dla tej karty przy domowym OC, napewno nie 'normalny' wynik. Też nie jestem zwolennikiem żyłowania karty na codzień.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Normalny to pojęcie względne.  OC zależy od sztuki i 11K GPU score jest wstanie zrobić tylko mniejszość kart co idealnie obrazuje wykres pod wynikiem na stronie 3DMarka. Ja na codzień nie podkręcałem wcale tej karty, korzystałem z  fabrycznych zegarów.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

OC zależy od sztuki i 11K GPU score jest wstanie zrobić tylko mniejszość kart

 

Ale nie jest podane na jakich prockach te wyniki były robione a zakładam, że do 11k to już ludzie żyłują i7 - i to nieźle.


Musielibyśmy porównywać sam GPU score...

Link to post
Share on other sites
Ale nie jest podane na jakich prockach te wyniki były robione a zakładam, że do 11k to już ludzie żyłują i7 - i to nieźle.

 

Musielibyśmy porównywać sam GPU score...

Effendi mylisz pojęcia. Ja własnie całyczas piszę o graphics score (GPU score), procek nic tu nie ma do rzeczy. Przeczytaj jeszcze raz górne posty. 

Edit: Dobra już wiem o co Ci chodzi, tabelka w smarku dotyczy wuniku końcowego ale mimo wszystko obrazuje ona prawidłowo proporcje, napewno znacznia mniejszość kart robi 11K GPU score.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

To mi teraz pokaż gdzie jest ten wykres na stronie smarka dotyczący GPU Score bo ja tam widzę jedynie ''Similar system scores'' - co oznacza całą platformę.



wiwat - zakładam, że do testu miałeś virtu wyłączone :>

Link to post
Share on other sites

Słaby wynik? Nie wydaje mi się, żeby był słaby :). Oczywiście można wykręcić jeszcze, podnosząc napięcie.Karta podkręcona do poziomu stock 7970.

 

Porównując do 7970, zależy na jakie wyniki się patrzy. Różne strony różnie mówią.

 

Miałeś rację po zainstalowaniu nowych sterowników 12.11http://www.3dmark.com/3dm11/5314885]Stare[/url]http://www.3dmark.com/3dm11/5420782]Nowe[/url]1200 punktów różnicyA http://www.3dmark.com/3dm11/5421012]tu[/url] po podkręceniu 1300/1450.
Na jakim to masz napięciu?

 

Jak zwiększyć limit taktowania pamięci w afterburnerze? Bo mam ustawione na 1450 i chcę sprawdzić, czy nie pociągnie dalej.

Edytowane przez adam09626
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Mi udało się Sapphire radeon 7850 podkręcić Core clock do jedynie 1050mhz, a suwaki w msi afterburner na wiecej nie pozwalają. Widziałem jednak jak ludzie dobijali o wiele większych wyników (choćby kolega wyżej). Co mogę zrobić??

 

 

Jeśli chcesz bardziej podkręcić to zrób tak jak tu pisze.

Link to post
Share on other sites

Saaphire 7850 2gb ddr5

1130/1400mhz na napięciu 1,18v (seryjne 1,14v)

Wynik graficzny 3dmark11 7305 pkt.

 

Powyżej 1130mhz na rdzeniu, wymaksowany Wiedźmin 2 [1960x1080p] resetował ekran już po kilku minutach gry (jakbym zmieniał rozdzielczość), przy ustawieniach j/w po godzinie gry nic sie nie dzialo, tak wiec chyba jest to stabilna granica w moim egzemplarzu, wydaje mi sie ze moglbym jeszcze podbic pamiec, ale chyba sobie daruje, bo nie da to olbrzymiej roznicy.

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites
Mi udało się Sapphire radeon 7850 podkręcić Core clock do jedynie 1050mhz, a suwaki w msi afterburner na wiecej nie pozwalają. Widziałem jednak jak ludzie dobijali o wiele większych wyników (choćby kolega wyżej). Co mogę zrobić??

 

Użyj najnowszego Sapphire Trixx, tam masz bez ograniczeń plus można dovoltować do 1.225, tylko trzeba przewinąć okienko bo VDDC nie widać na pierwszy rzut oka.

 

Mnie się udał Sapphire 7850 1GB dokręcić do 1210 MHz  na rdzeniu i 1300 MHz na pamięciach (więcej nie dawałem bo przyrost potem jest już marny)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...