Skocz do zawartości

Piszczenie komputera przy starcie


Recommended Posts

Witam.

 

Od razu do rzeczy. Gdy włączam PC , od razu po wcisnięciu guzika pc wydaje z siebie masakrycznie glosny trwajacy 1.5 sec pisk...potem jest jeszcze jeden (gdzies po 5sec) swiadczacy o tym ze plyta glowna wstaje. Nie mam monitora w tej chwili zeby to zdiagnozowac sam. Mieliscie podobne przypadki?

 

Dodam ze zmienialem chlodzenie z boxa na karakoruma. Mozliwe ze uszkodzilem proca? Wczesniej tak nie bylo , zmienilem chlodzenie , zaczelo sie... ;(.

Link to post
Share on other sites

A masz podpiety ten regulator obrotow od tego coolera? Bo mialem podobny przypadek jak zamontowalem ten regulator u kumpla :) i za kazdym razem jak wlaczy PC to wydaje taki sam pisk.

Odlacz ten regulator od plyty i podepnij sam wentylator od coolera i problem zniknie ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu sie tak dzieje ale z niektorymi plytami ten regulator "nie wspolpracuje" albo z innymi wentylatorami. Bo u mnie jak byl podlaczony to dzialal normlanie, a u kumpla podlaczylem do niego wentylator boxowy od socketu 476 czy cos takiego (celeron 2.4Ghz stary) i zaczely sie cyrki :). Oczywiscie nie wplywa to na prace kompa ;) (bo ku kumpla chodzi to juz od 3mies nic nic)

Link to post
Share on other sites

W sumie to tez moze byc ten alarm ;p bo nie zwaracalem uwagi u kumpla jak mial to w biosie ustawione ;0. Ale zazwyczaj taki alarm wlancza sie chwile po zalaczeniu sie kompa, a nie w tej samej chwili jak sie nacisnie power. (ogolnie cala sprawe wyjasnilismy na ircu i dopiero jutro bedziemy wiedziec czy to jest ten regulator)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...