Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, mam pewien problem.

 

Otóż mam w domu zrobione otoczenie sieciowe. Tzn. do routera mam podpiety swój komputer, a do niego kablem jest także podpiety komputer w innym pokoju. Ale odkąd u dostawcy internetu zaczeły się dziać problemy (często znikał, bo mają podobno problemy z nadajnikami), na drugim komputerze występuje problem. Otóż internet znika co kilka minut i trzeba dawać "napraw" w ustawieniach połączenia lokalnego czy gdzieś tam w tych opcjach. I wtedy znów działa na pieć minut i znów przestaje. Czy wie ktos co moze byc tego powodem, jak temu zaradzić?

Link to post
Share on other sites

no dobrze ale czy na oby dwóch komputerach jest to samo?? jaki router ??

noo i ze tak powiem odpowiedziałeś sobie sam na pytanie cytuje Ale odkąd u dostawcy internetu zaczeły się dziać problemy (często znikał, bo mają podobno problemy z nadajnikami).

Link to post
Share on other sites

No ale teraz jest juz okej. I właśnie o to chodzi, że na moim komputerze sygnał jest cały czas, nic nie znika (chyba, że chwilowo, ale ise samo naprawia, a na drugim komputerze np. nie). Router jak i zarówno modem były niedawno wymieniane. Router to tp-link tl-wr543g. Zresztą przepinalismy kable, żeby posprawdzać i nic to nie dało.

 

CHyba będę musiał wezwać pomoc.

Link to post
Share on other sites

to znaczy ze twój PC jest bezprzewodowo podpięty a 2 PC jest kablem ? sprawdź czy przypadkiem nie są jakieś kolory zamienione w RJ'tce ( tam gdzie wpinasz do routera i PC) . Czy dobrze piny są dociśnięte ? Przeskanuj kompa na obecność malware/wirusów.

Link to post
Share on other sites

Ehhh.

 

Mówię, że kable były przepinane, i to niejednokrotnie. Zarówno mój komputer jak i ten drugi jest podpiety do routera. Router jest tu tylko po to, gdyż mamy jeszcze laptopy w domu.

A wirusów raczej nie mam. Komputery są skanowane regularnie. Co prawda darmowy avast to nie szczyt możliwości, ale niestety nie stać mnei na nic lepszego. Zawsze dawał radę ;)

Link to post
Share on other sites

no sorry ale napisałeś ze " że na moim komputerze sygnał jest cały czas," . Dopiero potem zauważyłem ze kabel przepinałeś . Jest też malwarebyte ktore jest też w wersji darmowej . I polecam przeskanować go . Jest też ESET online scaner (http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner) .

Link to post
Share on other sites

Ale skoro to się dzieje regularnie od tamtego momentu, to chyba nie wirus. Bo takie objawy raczej wirus nie daje. Malware też raczej nie - no bo co to ma wspólnego? Gdyby rzeczwiście cos takiego było, to działy by sie gorsze rzeczy, niz zanikający sygnał. Poza tym na tamtym komputerze nie ma odwiedzanych storn, które mogłyby coś takiego załatwić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...