Skocz do zawartości

Kernel-Power 41 Zamrożenie systemu W7 (64bit)


Recommended Posts

Witam. Mam ogromny problem. Szukając w internecie mnóstwo rozwiązań, nic nie pomogło mimo wielu starań, rozkładam już ręce. Problemem jest nieustanne zawieszanie się komputera. Nie wyskakiwał bluscreen tylko zacięło się wszystko i nic nie można było zrobić, tylko pozostał restart systemu. Mianowicie zawieszanie jest różne bo w jednym dniu potrafi wystąpić od kilku do kilkunastu razy i tylko przy pracy na systemie (pisanie dokumentów, przeglądanie w przeglądarce stron, czy chodzenie po folderach, słuchanie muzyki) lecz muszę dodać, że podczas grania (przy obciążeniu) nie występuje zawieszanie. Grając w Battlefielda 3 czy Dirta 3 lub w inne gry nie zawiesił się mi ani razu. Problem trwa od kilku dni. Reinstalacja systemu nie pomaga bo już próbowałem. Kości ram mam na 2 niebieskie sloty włożone 2x4GB. Zamiana miejscami nie pomogła bo próbowałem i nic. Sprzęt jest nowy i ma kilka dni. Oto najważniejsze podzespoły:

CPU: Intel Core i5 2500K

GPU: Gigabyte Radeon HD 7870 OC (1100\4800)

HDD: WD Caviar Black 1TB

RAM: 8 GB Corsair Vengeance 1600MHz CL9

PSU : XFX Core 550W

COOLER: Thermalright HR-02

MOBO: ASRock P67 Pro3 (B3)

 

-HDD sprawdzałem poprzez HD Tune i nie wypadł zły test:

http://www.fotoload.pl/index.php?id=60447ac498d771ce976481f3c1616e03834

 

-Natomiast jeśli chodzi o pamięć RAM, to przeprowadziłem jeszcze test memtest86 i nie wykrył żadnych błędów co świadczy:

http://www.fotoload.pl/index.php?id=9cc39af1b55821c48ced3143d08181c0300

Dla upewnienia jeszcze wyciągłem jedną kość i używałem komputera na jednej kości i nie pomogło. Wyciągłem pierwszą i włożtyłem drugą zamiast pierwszej i to samo, również nie pomogło z czego można stwierdzić diagnozę, że pamięć RAM nie jest winna zawieszaniu.

 

 

Jeśli chodzi o napięcie to wygląda następująco:

http://www.fotoload.pl/index.php?id=b0ff95ebb776bf6a42c0306552119ad2670

 

To co mam w raporcie błędów to to jest przyczyną:

 

- <event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

- <system>

<provider name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}">

<eventid>41</eventid>

<version>2</version>

<level>1</level>

<task>63</task>

<opcode>0</opcode>

<keywords>0x8000000000000002</keywords>

<timecreated systemtime="2012-05-28T17:49:00.329615500Z">

<eventrecordid>10368</eventrecordid>

<correlation>

<execution processid="4" threadid="8">

<channel>System</channel>

<computer>Komputer</computer>

<security userid="S-1-5-18">

</security>

- <eventdata>

<data name="BugcheckCode">0</data>

<data name="BugcheckParameter1">0x0</data>

<data name="BugcheckParameter2">0x0</data>

<data name="BugcheckParameter3">0x0</data>

<data name="BugcheckParameter4">0x0</data>

<data name="SleepInProgress">false</data>

<data name="PowerButtonTimestamp">0</data>

</eventdata>

</execution>

 

Szukałem w internecie informacji i pomocy jednak bez skutku nie dają rady. :(

Czytając niektóre fora pisano że to sterowniki od dźwięku powodują błąd 0x8000000000000002 jednak mimo tego że odinstalwoałem sterowniki od dźwięku to nadal nie pomogło. Już nie wiem co robić. :(

Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień, ponieważ dziś gdy uruchomiłem system nawet nie minęła minuta i zawiesił się od razu, po następnym uruchomieniu to samo i tak 4 razy. W ciągu korzystania z komputera przez 6 godzin potrafił się zawiesić 17 razy. Coraz częściej to zaczyna występować, proszę bardzo o pomoc. :(

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

Śmieszna (Sory ze tak pisze ale trochę dziwne bo jak w stresie chodzi a bez steru się wiesza) sprawa kiedyś tak miałem ale nie wiem czy to się samo naprawiło czy porostu zmiana Windowsa pomogła Zmieniłem z Professional 7 na Ultimate i się już nie wieszał. Ale może to zbieg okoliczności albo po prostu coś było z OS'em

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...